Skocz do zawartości

Koszty utrzymania crossowki 4T


Rekomendowane odpowiedzi

1. Ile oleju wchodzi do silnika? Ile to kosztuje?

2.Ile kosztuje filtr oleju?

3.Ile pali na 1h jazdy po torze(totalnie amatorskiej)?

4.Mario PL w jakiej kwocie się zamykasz na sezon?

5.Czy będę w stanie sam stwierdzić że zawory potrzebują regulacji? Ile ona kosztuje?

6.Czy da się to zrobić samemu?

 

 

 

1 . do silnika , to zależy , będziesz miał przy wlewie wybite ile sie tam wlewa , pewnie OK 850 ml ...

2. to są grosze - jakieś 15/20 zł

3. Na amatorke to w okolicach 3 litrów +/-

4. ...... To zależy od stylu jazdy ... zużycia napędu , opon , klocków są uzależnione tylko i wyłacznie od tego jak ty na tym moto jeździsz

5. Raczej tak bo będziesz słyszał z okolic silnika takie stuki które bedą sie nawarstwiać , koszt regulacji zaworów to od 90 do 150 zł

6. Jeżeli nie jesteś jakimś typowym amatorem to może sobie poradzisz ale zakup specjalne listki którymi sie mierzy luzy na zaworach i możesz je ewentualnie śledzić , jeżeli będą jakieś duże a boisz sie sam to robić to jedź z tym do mechanika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ble ble ble głupoty koleś piszesz ... Nie masz pojęcia a sie odzywasz ...

 

1. Do silnika wchodzi 1700 ml oleju . Olej okolo 45 zł za litr

2. Filtr 25 zl

3. Na torze Ci nie powiem bo nie jeżdżę.

4. Jeśli chodzi o silnik to ciężko powiedzieć bo zawsze cos po drodze może wyskoczyć ( tłok liczmy co półtora sezonu to masz 600 zl , korbowód tak samo to jest z robota koło 800 zł , rozrząd 200zł głowica to już indywidualne podejście ... )

Do tego warto zajrzeć także do zawieszenia czyli jakieś 300 zł też Ci dojdzie. No i dolicz koszty robocizny . Te ceny sa bardzo orientacyjne gdyż u każdego to inaczej wychodzi .

5. Zawory będzie można zaobserwować po pracy silnika koszt regulacji to około 200 zł na gotowo z płytkami ale na tym regulacje sie nie kończa do gazniczka tez trzeba zaglądać :)

6. Co do luzów jeśli tak jak mówisz chcesz YZF ustawia sie je za pomocą płyte zaworowych jest przy tym troche wiecej roboty i jest to troszke bardziej skompilowane raczej wolał bym robote u mechanika .

 

Jeszcze co do YZF to do jej minusów bym zaliczył skrzynie biegów bo co filtr wymieniam to opiłków pełno i sie szybko kończą tryba , kosz sprzegłowy to tęz tam za mocny nie jest , no i przepustnica w gaźniku która bardzo szybko dostaje luzy i jest też bardzo droga :) a no i nie ma rozrusznika wkurzające jest to czasem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario strasznie duzo placisz za filtry i oleje, napisz na pw jak chcesz to podam ci duuzo lepsze ceny

 

 

Dokładnie ... przecież olej do 4T CASTROL'A można kupić za tam 20 czy 30 zł chyba że chce sie lać jakieś świetne oleje , to niestety kosztuje a co do filtrów to ja ci mogę do twojego moto kupić filter oleju za 20 zł to mam sklep motocyklowy niedaleko i wiem jakie mają ceny a filtr powietrza to koszt w okolicach 50/60 zł .

 

Mario_PL sam sie chyba na moto nie znasz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario czy w 6000 zł się zamykasz na sezon?

 

BTW Co sądzie o utrzymaniu takie oto 4T, KTM SX 620 LC4, silnik wygląda jak typowe LC4, lecz reszta z goła inna.

 

link:

 

http://www.allegro.pl/item377437974_super_...r_rmz_drz_.html

 

 

________________________________________________________________________________________________________________

 

Podliczyłem 150 h jazdy wg. w/w cen

 

2025 Paliwo

200 Opony

300 Napęd

600 Tłok (1.5 Sezonu)

200 Łańcuszek

600 Korba (1.5 sezonu)

200 Robocizna za korbe

200 Klocki

300 Zawieszenie

720 Serwis (8xzawory)

400 8xFiltr + Olej (20 zł filtr 30 zł olej)

 

Razem 5745\

 

Coś pominąłem?

Edytowane przez grayfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario_PL sam sie chyba na moto nie znasz ...

Buahahahahaha to załatw mi tego Castrola beczkę jak masz po 20 zł za litr ;]

Masz racje stary nie opłaca się lać świetnych olejów po twoim poście doszyłem do wniosku że zacznę lać do mojej YZF HIPOLA albo LUX-a z Orlenu za 10 zł bo po co dobry olej nie ;d Też pojeździ co z tego że po pół sezonu będę mieć pół silnika do wymiany ważne że za olej nie przepłacę ...

 

No filtr za 20 zł no 5 taniej no no no przepraszam teraz wiem po twoim poście że się już na filtrach i olejach nie znam ...

 

P.S Współczuje tej twojej DR z takim podejściem ... Benzyne też pół na pół z woda mieszasz żeby taniej wyszło , czy koła do połowy pompujesz bo szkoda powietrza ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh nie chce sie z tobą o nic kłucić no ale olej za 30 / 35 zł kupi i to nie najgorszy .. filtry też w tym sklepie niedaleko mają po ok 20 zl I nie wiem o co ci tak naprawdę chodzi ;p Wiem że jak sie kupuje olej to sie nie powinno żałować kasy bo im droższy tym dla silnika lepiej bo jakość bdb .

 

OK zgodzę sie z Tobą że możesz wydawać na ten olej 45 zł ale to jest już dobry olej :banghead:

 

O filtry to sie nie będeę kłucił bo u mnie są po 20 zł .

 

Zależy gdzie kupujesz ....

 

Do 4T wyczyna należy lać jak najlepsze oleje i w ogóle o niego dbać bo jak coś walnie to koszty są masakryczne ;/

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh nie chce sie z tobą o nic kłucić no ale olej za 30 / 35 zł kupi i to nie najgorszy .. filtry też w tym sklepie niedaleko mają po ok 20 zl I nie wiem o co ci tak naprawdę chodzi ;p Wiem że jak sie kupuje olej to sie nie powinno żałować kasy bo im droższy tym dla silnika lepiej bo jakość bdb .

 

OK zgodzę sie z Tobą że możesz wydawać na ten olej 45 zł ale to jest już dobry olej

 

O filtry to sie nie będeę kłucił bo u mnie są po 20 zł .

 

Zależy gdzie kupujesz ....

 

Do 4T wyczyna należy lać jak najlepsze oleje i w ogóle o niego dbać bo jak coś walnie to koszty są masakryczne ;/

 

 

dzieciaku przestan pie**olic, nie masz pojecia to nie pisz!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie żebym porobił foty ceną tych produktów i wam coś udowodnił ??

Dokładnei o to nam chodzi bo tak naprawde to nikt Ci nie wierzy że za tyle można kupic :lapad::D:D:D Muszą być zdjęcia bo inaczej to nie da rady

 

OK nie chcecie to narazie sie nie będę odzywał ;]

Kurde a myślałem że coś sie jeszcze ciekawego dowiemy :icon_evil:

Jak coś to PW

Nie ma potrzeby :]

 

P.S Prosze błagam o zamknięcie tematu moderatora :notworthy::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież olej do 4T CASTROL'A można kupić za tam 20 czy 30 z
No ja leje CASTROL R4 4T 10W50 to wychodzi 45 za butle a filtr w larssonie .
heh nie chce sie z tobą o nic kłucić no ale olej za 30 / 35 zł kupi i to nie najgorszy

 

Chłopcze a czy Ty wiesz, ze Castrol robi oleje do 4T zarówno pół syntetyczne jak i syntetyczne? To co leje Mario_PL to syntetyk, a to o czym piszesz to zapewne Castrol GPS 10W40 pół syntetyk. Kłócisz sie a nie masz pojecia o co :lapad: Twgo GPS'a sam moge miec beczke 30 litrów w ktorej wychodzi po 25,50zł za litr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...