Skocz do zawartości

Pierwszy wyjazd do Chorwacji


tarrrra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://bikepics.com/pictures/1031304/ widzę Foks , że masz tą torbę Louisa , też mam zamiar to wrzucić na sprzęt , powiedz czy faktycznie jest wodoszczelna ??

 

P.S. ja szykuję na początek sierpnia 2000-2500 PLN na jakieś 7-10 dni jeśli chodzi o kasę , nad trasą nadal się zastanawiamy , jedziemy na 5 sprzęty i najprawdopodobniej 6 osób spanie namiot lub jeśli znajdzie sie tani i wolny pokój to pokój rzecz jasna , mam zamiar wykupić moto-asistance, zabrać kartę kredytową wrazie czego a także zestaw do naprawy opon :) i właśnie jeśli chodzi o walutę to czy w Chorwacji można płacić w Euro ? Interesuje mnie ta ponoć mniej oblegana część kraju czyli południowy-wschód... Sprzęty w ekipie to : moja VFR , Fazer 600 Kurczaka (czyli ED Manetka 4umowy) CBR 900 , Hayabusa , TDM 850. Jak macie jakieś uwagi i rady to także proszę ... Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm! Na początku lipca chce wybrac się z dziewczyna do Chorwacji na CBR F2. Mam kilka pytań co do takiego wyjazdu. Czy jechal kotś juz dłuższą trase na tym sprzęcie?

Byłam na F2-ce na Węgrzech, w Czarnogórze, w Bułgarii i jak dla mnie jest bardzo wygodna i elastyczna. Oczywiście jeżeli się jedzie z normalnymi prędkościami, czyli nie wolniej niż 100 km/h. Wolna jazda tym motocyklem to udręka :crossy: - może i spalanie małe, ale przyjemność z jazdy zerowa.

 

Ja mam zamocowany do swojego motocykla kufer centralny i jest to super sprawa na jakikolwiek wyjazd. Jeżeli jechałam w dwie osoby to zakładam sakwy boczne - na nie śpiwory i namiot, na bak tankbag i można jechać gdzie się chce :crossy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę Foks , że masz tą torbę Louisa , też mam zamiar to wrzucić na sprzęt , powiedz czy faktycznie jest wodoszczelna ??

 

Jest wodoszczelna. Dla mnie wypas, wracaliśmy ponad tysiąc km w ulewie i nic nie zamokło, nawet kropla się do niej nie wlała. Dodatkowo nie trzeba się bawić z jakimiś mocowaniami, kładziesz na miejsce pasażera, pająk i jazda. Bardzo sobie chwalę ten zakup i w tegoroczny euro trip też się w nią zapakuję :biggrin:

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze niby masz przekladnie hydrokinetyczna czy jak :) bo nie sadze ze zostales zmuszony do uzywania nizszego biegu. Przy tych samych obrotach spalanie jest zalezne od otwarcia przepustnicy i to jest raczej powodem.

Skoro dokopałeś się sensu to znaczy, że dobrze to napisałem :icon_mrgreen: Dzięki za sprostowanie.

Pozdro

Edytowane przez PrzemekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jeśli chodzi o walutę to czy w Chorwacji można płacić w Euro

 

Można, ale jak w każdym państwie gdzie euro nie ma rangi waluty urzędowej musisz się liczyć z niekorzystnym kursem. Wszyscy Chorwaci z chęcią przyjmą od Ciebie euro zamiast kun ale taniej Ci wyjdzie wymieniając na granicy euro na chorwackie wariaty czyli kuny ;) Albo sobie od razu wypłać w bankomacie, granica węgiersko - chorwacka jest bardzo przyjazna, dobrą pizze i spagetii serwują po niewygórowanych cenach, polecam!

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy Chorwaci z chęcią przyjmą od Ciebie euro zamiast kun

My możemy powiedzieć, że nie wszyscy bo nieraz nam się trafiło, ze chcieli tylko kun. Na kempingach można było płacić w euro ale dlatego, że zazwyczaj mieli tam kantor. Kantory jednak biorą 2% prowizji w przeciwieństwie do banków (u nas odwrotnie). Tak więc wymieniać w bankach bez prowizji i nie liczyć na to, że wezmą wszędzie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli my mieliśmy więcej szczęścia :icon_rolleyes: To już nie wprowadzam w błąd.

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli my mieliśmy więcej szczęścia :bigrazz: To już nie wprowadzam w błąd.

Może to nie kwestia szczęścia a uroku osobistego :D Chyba niezłe z nas zakapiory hehe

 

Cenne rady, dziękuje. Moze macie jeszcze jakies wskazówki, może co do pogody, w terminie od początku do połowy lipca?

Pod koniec czerwca nie mogliśmy spać w namiocie- tak gorąco w nocy i zero wiatru (okolice Paklenicy). W dzień jeszcze goręcej- nic tylko siedzieć w Adriatyku, śmiganie na dżinsach i w podkoszulkach... Z tego powodu tydzień w Cro zamieniliśmy na tydzień w Austrii. Generalnie niebo bez chmur ale pewnie to zależy od tego jak trafisz. Im dalej na południe tym cieplejsza woda i powietrze. W okolicach górzystych (Makarska riwiera, masyw Ućka...) pogoda potrafi się bardzo szybko zmieniać. Ale ogólnie żyć, nie umierać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam torby ' moto detail' moge cos nieco o nich powiedziec.

Torby nabyłem za 300zł kompet. Sa bardzo pakowne, posiadaja specjalne pokrowec na deszcz i tu w zasadzie koncza sie zalety tego kompletu. Orginalne mocowania niezbyt pasuja do mojej CB a i do innych tez bedzie ciezko wiec musiałem wyspawac stelaz.Sakwy boczne nawet przy minimalnych rozmiarach skutecznie chamuja maszyne a w zaktetach motor sie wali (aerodynamiki tyle co w traktorze z glebogryzarka) pozatym dociazenie tylnego koła nie jest za dobre.Najlepiej zamontowac jedynie worek (top case?)ale na 2 osoby to za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sakwy boczne nawet przy minimalnych rozmiarach skutecznie chamuja maszyne a w zaktetach motor sie wali (aerodynamiki tyle co w traktorze z glebogryzarka) pozatym dociazenie tylnego koła nie jest za dobre.Najlepiej zamontowac jedynie worek (top case?)ale na 2 osoby to za mało

 

Cholrecia a na takie sakwy wlaśnie sie czaję, ale tu kolega Koniaczek chyba byl zadowolony raczej, no i widzę po zdjęciach że wiozłeś coś całkiem podobnego i takie sakwy mi polecasz. Wydaje mi się ze bedzie to kwestia zamocowania całości jakoś stabilnie. Juz niedługo zaczne coś kombinować, to napewno dam znać... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam torby ' moto detail' moge cos nieco o nich powiedziec.

Torby nabyłem za 300zł kompet. Sa bardzo pakowne, posiadaja specjalne pokrowec na deszcz i tu w zasadzie koncza sie zalety tego kompletu. Orginalne mocowania niezbyt pasuja do mojej CB a i do innych tez bedzie ciezko wiec musiałem wyspawac stelaz.Sakwy boczne nawet przy minimalnych rozmiarach skutecznie chamuja maszyne a w zaktetach motor sie wali (aerodynamiki tyle co w traktorze z glebogryzarka) pozatym dociazenie tylnego koła nie jest za dobre.Najlepiej zamontowac jedynie worek (top case?)ale na 2 osoby to za mało

 

Co!!??? To znaczy ze CB lata po zakretach jak walec drogowy! Ja z tymi sakwami STARLEM bieznik praktycznie do zera na bokach opony od winklowania. Opony byly dokumentnie zamykane na kazdym winklu

Faktem jest ze aerodynamika spada.

Edytowane przez koniaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...