Skocz do zawartości

Ciągłość OC


Gość Visuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam taką sytuację że nie jeździłem , z różnych przyczyn, motocyklem i nie płaciłem składki OC chyba z jakieś 3 lata. Zadnego pisma nie dostałem w związku z brakiem opłaconej składki. Ubezpieczony jestem w Warcie. Teraz ponownie chcę ubezpieczyć motocykl, czy będę musiał opłacić wszystkie te lata , w których motocykl był nie używany?

Nie można tego jakoś obejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciach....

 

Raczej nie, ale moze ktos inny cos wykombinuje.

 

Art. 28. 1. Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta, nie powiadomi na piśmie zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Zawarcie następnej umowy nie następuje, pomimo braku powiadomienia, o którym mowa w ust. 1, jeżeli:

1) nie została opłacona w całości określona w umowie składka za mijający okres 12 miesięcy lub w przypadku cofnięcia zakładowi ubezpieczeń zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych albo

2) w przypadku ogłoszenia upadłości zakładu ubezpieczeń, ogłoszenia lub zarządzenia likwidacji zakładu ubezpieczeń albo oddalenia wniosku o ogłoszenie upadłości lub umorzenia postępowania upadłościowego, w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2.

3. W przypadkach, o których mowa w ust. 2, odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń kończy się z upływem okresu 12 miesięcy, z uwzględnieniem art. 33.

 

 

Jedyna opcja to to ze nie oplaciles do konca za ostatnim razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można to obejśc ale stracisz prawo do rejestracji i posiadania tego moto poprostu zgłoś sprawe na policje powiedz, że co go ukradli 3 lata temu a sprawy nie zgłaszałeś bo wartość niezbyt wielka a teraz potrzebujesz zaświadczenie dla ubezpieczyciela, w ogóle zrób z siebie osobę, która nie wie o co chodzi to ci się uda bo jak nie to troszke po kieszeni pociągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można to obejśc ale stracisz prawo do rejestracji i posiadania tego moto poprostu zgłoś sprawe na policje powiedz, że co go ukradli 3 lata temu a sprawy nie zgłaszałeś bo wartość niezbyt wielka a teraz potrzebujesz zaświadczenie dla ubezpieczyciela, w ogóle zrób z siebie osobę, która nie wie o co chodzi to ci się uda bo jak nie to troszke po kieszeni pociągnie

 

pomysł super, zwłaaszcza że chce go właśnie ponownie ubezpieczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najlepszym wypadku każą Ci zapłacić zaległe składki + ustawowe odsetki i żeby tak się stało to będziesz musiał prosić w TU bo pewnie sprawa zostanie skierowana do funduszu gwarancyjnego i wtedy Ci nalicza karę liczoną w tyś zł. Idzi do ubezpieczyciela i proś, napisz pismo ze przez te 3 lata nie było Cię w kraju, byleś w śpiączce albo porwali Cię kosmici. Kolega przerabiał taką akcję z samochodem, który kupił i dał się namówić sprzedającemu na spisanie umowy z data wcześniejszą o rok a okazało się że OC nie było opłacane i miał przez tą zwłokę kupę problemów. A jak nie chcesz już tym motocyklem legalnie jeździć to spisz umowę że sprzedałeś moto 3 lata temu dla Jevgienija Kostenki obywatela Ukrainy i wtedy się wymigasz od zapłacenia zaległej składki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo shit!!!

 

A powiedzcie mi jak miałem OC ważne do marca tego roku bodajże, to jkie moge mieć z tego tytułu konsekwencje?

Znaczy tak... moto kupiłem we wrześniu i zaraz go na siebie przerejestrowałem, ale OC było ważne jeszcze do końcówki marca tego roku...

 

Czy jeśli pójdę i powiem/przyznam się że nie zdawałem sobie sprawy z konsekwencji, też poniosę jakieś koszta/kary ze te 2-3mies niepłacenia?

 

Dodam, że od listopada motocykl stoi rozebrany, bo go przerabiamy etc... więc nie mam mowy, żebym na nim jeździł w tym czasie...

 

Jaa pitolę, ale się wystraszyłem :)

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...