Skocz do zawartości

KTM 990 Super Duke


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy znajdzie się ktoś ujeżdżający KTM 990 Super Duke? Podzieli się opinią?

Nie pytam o parametry, wygląd itp. Zależy mi na odczuciach eksploatacyjnych. Wygoda i ergonomia (z uwzględnieniem wysokiego kierownika). Oddawanie mocy i dynamika silnika. A zwłaszcza zawieszenie, rama. Łatwość prowadzenia i zachowanie tego to w zakrętach. A najogólniej – jak użytkownicy oceniają tego to księcia.

 

Teoretycznie mógłbym spytać o porównanie z Dukatem S4R, ale do końca nie wierzę że znajdzie się ktoś kto ujeżdżał obydwa motocykle. Choć gdyby tak się stało to za porównanie byłbym bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moglbys sie pomylic chociaz po czesci, he, he

 

Duke gorna polka, wszystko pieknie. mala wada przy niskich obrotach troche trzesie ale tylko troche i jest to do przebolenia, pozatym V2 to nie 4 cyl. rzedowka. jedyny mankament tego moto to troche wysyoka cena , maly zbiornik paliwa i spalanie, na baku robisz ca. 150 km. jak dla mnie do perfekcji brakuje mu ABS'u ( ale to inna bajka.

 

Duca S4R nie dosiadalem, jezdzilem ST4S. Jest to juz zupelnie inna bajka ( tak kiedys wyobrazalem sobie jazde motocyklam, odkrecasz i dostajesz kopa ! Dylemat w tym ze dopiero oc ca. 8000 rpm, co przy maxymalnych obr. calkowitych 10 500 pm. daje uzytkowy zakres 2000 rpm. ( przy ostatnich koncowych 500 raczej nic sie juz nie dzieje ). Moto bylo naprawde fajne, mimo tego nie zdecydowalem sie na kupno ( za duze kozty utrzymaniai wibracje ).

 

oczywiscie sa to odczucia subjektywne i mozna sie z imi nie zgodzic. Jak dla mnie KTM.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

witam jestem na kupnie motocykla i zastanawiam sie na super duke 990 :) jezdzi ktos moze tym sprzetem ?? chciałem sie dwiedziec o nim cos wiecej jakie sa jego plusy i minusy oraz ile pali ?? jak oddaje moc i jak sie prowadzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie bede zakladal nowego tematu, ale mam pytanie ilu na forum jest uzytkownikow Super Duka? Domyslam sie, że raczej niewielu:) ale... Planuje zalozyc forum poswiecone temu motocyklowi. Od kilku lat z powodzeniem prowadze forum o Z1000/Z750 wiec moze te tez wypali?

Edytowane przez Cerb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że dosiadałem zarówno KTM'a i Duka jednak nie S4 a wersji RS (to bardzo istotna różnica).

Co do Duka jest to naprawdę przyzwoity i dość wygodny motocykl. Nie można mieć zastrzeżeń do zawiasów jeżeli chodzi o eksploatację jak każda V-ka pali sporo. Należy pilnować stanu płynu chłodzącego ponieważ nie fortunnie umieszczono czujnik i gdy w chłodnicy nie ma pełnego stanu nie włącza się wentylator a to jak wiadomo może skutkować poważną awarią.

Do momentu pojawienia się promieniowych zacisków Hamulce w KTM'e nie powalały na kolana choć nie można mówić o kiepskim układzie ale wersja po lifcie ma zdecydowanie lepsze heble.

 

KTM - dość mocno grzeje za sprawa wydechów w tyłek w ciepłe dni i to nie tylko pasażera.

 

Eksploatacja jest znacznie droższa niż w przypadku Ducati mam tu na myśli koszty serwisowania, ceny części i częstotliwość przeglądów tu nadmienię, że często czytam na forum o jakiś przerażających kosztach serwisowania Ducati aktualnie w moim garażu mam już kolejną Dusie i nigdy nie kosztowało mnie więcej niż serwis choćby R1-ki czy GSX-Ry

 

Teraz co do samej jazdy i dynamiki do Monstera S4RS -Super Duke nie ma porównania to inny wymiar przy KTM'e Monster S4RS to wściekły i narwany motocykl.

Jednak jeżeli porównamy S4R z KTM wrażenia z jazdy będą podobne. Niewątpliwie też Monster jest nie co wygodniejszy nawet jak należysz do wysokich pilotów to i tak lepiej będziesz się czuł na Dukacie - różnica polega na bardzo drobnej ale istotnej sprawie. Mianowicie na KTM'e siedzisz na koniu a na Monsterze masz wrażenie, że jest nie na a "w" czy jak wolisz "z" motocyklem.

 

Reasumując wybór należy do ciebie, oba polecam - jak masz jakieś szczegółowe pytania jestem do dyspozycji na PW.

Edytowane przez krl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, SD juz posiadam:) Chcialem zalozyc forum bo na polskich stronach panuje bieda jezeli idzie o informacje o tym motocyklu. Zdaje sobie tez sprawe, ze S4R to motocykl wyzszej klasy ale tez i kasy;). Chwilowo po przesiadce z GSXR1000K2 brakuje mi tylko troche mocy, a na heble i zawiasy nie narzekam i uwazam, ze sa super. Nie jestem wysokim jezdzcem, ba nawet niskim (170 cm) ale daje rade, a pozycja jest bardzo fajna bo podczas jazdy po miescie moj wzrok siega daleeeeko;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając FZ1 brałem pod uwagę dwa sprzęty Super Duke i Speed Triple. Gdyby nie to że trafił mi się ładny egzemplarz Speeda, pewnie też bym latał na Duke.

Zacny sprzęt!

--->Suzuki SV 650-->Yamaha FZ1s--Triumph Speed Triple 1050 --> Yamaha MT 09

http://www.trasser.pl/ aplikacja mobilna http://szkoleniemotocyklowe.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...