Skocz do zawartości

Drag Star 650, wibracje silnika przy 80km/h


zjebus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich :-) od niedawna jestem posiadaczem Yamachy Drag Star 650 , niepokoji mnie wibracja silnika przy wyższych obrotach. Wibracje są nieprzyjemne i denerwujące. Przy Hondzie Shadow tego nie miałem. pomocy!!!! dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :-) od niedawna jestem posiadaczem Yamachy Drag Star 650 , niepokoji mnie wibracja silnika przy wyższych obrotach. Wibracje są nieprzyjemne i denerwujące. Przy Hondzie Shadow tego nie miałem. pomocy!!!! dzięki !

Ten typ tak ma, albo polubisz albo zmien motocykl.

Zastanawiające ze wibracje zaczynają sie przy 80 km/h a nie powyżej 100.

Tak czy siak wibracje u mnie mijają przy 140 km/h - nieczesto tak gonię więc ... polubiem wibracje :icon_rolleyes:

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma, albo polubisz albo zmien motocykl.

Zastanawiające ze wibracje zaczynają sie przy 80 km/h a nie powyżej 100.

Tak czy siak wibracje u mnie mijają przy 140 km/h - nieczesto tak gonię więc ... polubiem wibracje :icon_rolleyes:

 

pzdr

kjujik

dzięki , słyszałem to już od kilku osób ale chciałem się upewnić. Tak szybko nie zamierzam jeżdzić :-) 140km/h to dla mnie za duzo :-) a nie wiesz czemu przy większej prędkości (około 100) ;-) ściąga i nie prowadzi się dobrze, mam trochę łysą oponę czy to może być przez to ? dzięx :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź naciąg szprych, jak ściąga może był bity stąd te drgania i ściąganie.

Edytowane przez Seboka
[html]<p><b><a href="http://www.seboka.republika.pl/" style="text-decoration: none">
<font color="#008000">Moja strona </font></a></b>  <font color="#008000">
<b><a href="http://www.szczotkitechniczne.eu" style="text-decoration: none">
<font color="#008000">Moja praca </font></a></b></font></p>

[/html]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki , słyszałem to już od kilku osób ale chciałem się upewnić. Tak szybko nie zamierzam jeżdzić :-) 140km/h to dla mnie za duzo :-) a nie wiesz czemu przy większej prędkości (około 100) ;-) ściąga i nie prowadzi się dobrze, mam trochę łysą oponę czy to może być przez to ? dzięx :-)

Dla mnie też za duża prędkość, czasem tylko mię fantazja poniesie ale gownie 90-100 km/h

Łysa opona to może być jedna z przyczyn, sprawdź też czy nie masz luzów na glówce ramy i tak jak Seboka prawi - naciagi szprych.

 

pzdr

kjujik

Edytowane przez Kjujik
Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też za duża prędkość, czasem tylko mię fantazja poniesie ale gownie 90-100 km/h

Łysa opona to może być jedna z przyczyn, sprawdź też czy nie masz luzów na glówce ramy i tak jak Seboka prawi - naciagi szprych.

 

pzdr

kjujik

zobaczę co będzie po wymianie, teraz wiem jak mało wiem o motorach:-) nawet nie wiedziałem że się szprychy luzuję :-( forum wydaje się pomocne :-) dzięki

 

Sprawdź naciąg szprych, jak ściąga może był bity stąd te drgania i ściąganie.

Hej Seboka :-) a jak mam sprawdzić czy szprychy trzeba naciągnąć ? i jak je naciągać żebu się koło nie scentrowało ? mam w tym doświadczenie zerowe ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz w tym temacie szprych doświadczenie zerowe to lepiej oddaj koło do specjalisty.On Ci sprawdzi naciąg,jeśli trzeba to wycentruje i ponaciąga.Lepiej koło powierzyć jemu niż samemu coś zepsuć.A przy okazji zmienisz sobie opone,bo dobra opona to podstawa Twojego bezpieczeństwa.Pozdrawiam

Edytowane przez piter 1600

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz w tym temacie szprych doświadczenie zerowe to lepiej oddaj koło do specjalisty.On Ci sprawdzi naciąg,jeśli trzeba to wycentruje i ponaciąga.Lepiej koło powierzyć jemu niż samemu coś zepsuć.A przy okazji zmienisz sobie opone,bo dobra opona to podstawa Twojego bezpieczeństwa.Pozdrawiam

 

 

dzięki piter :-) chyba tak muszę zrobić . pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wibracje są nieprzyjemne i denerwujące.

 

Od razu nieprzyjemne, któż inny tak dokładnie wymasuje koledze 4 litery jak nie Drag :crossy: Co do zakresu to u mnie te wibracje kończą się w granicach 100-110 Km/h

 

A co masz na myśli pisząc niezbyt dobrze ?? Bo może nie ma co szukać "za głęboko". Łysawa opona + polskie drogi + nierównomierne obciążenie i wystarczy.

 

Pozdr. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz na myśli pisząc niezbyt dobrze ?? Bo może nie ma co szukać "za głęboko". Łysawa opona + polskie drogi + nierównomierne obciążenie i wystarczy.

 

Pozdr. :banghead:

hej kolego :-) niezbyt dobrze.. może rzeczywiście przesadzam i westarczy tylko oponę wymienić I będzie ok. wygląda to tak ; przy prędkości powyżej 80km/h jakaś bliżej mi nieznana siła porusza moją kierownicą , jakieś 3 do 4 cm tak że motor lekko zmienia tor jazdy, muszę się pilnować. To nie jest wina drogi, mieszkam w UK i tu dziur nie ma a powierzchnia jest równa.Podejrzewam trochę owiekę ,podczas wiatru tworzy jakby żagiel. Nigdy wcześniej tego nie miałem ale też nigdy wcześniej nie jeżdziłem z owiewką i na przłysawej oponie.czas pokaże.

pozdrawiam :-) dzienx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz na myśli pisząc niezbyt dobrze ?? Bo może nie ma co szukać "za głęboko". Łysawa opona + polskie drogi + nierównomierne obciążenie i wystarczy.

 

Pozdr. :)

 

hej kolego :-) niezbyt dobrze.. może rzeczywiście przesadzam i westarczy tylko oponę wymienić I będzie ok. wygląda to tak ; przy prędkości powyżej 80km/h jakaś bliżej mi nieznana siła porusza moją kierownicą , jakieś 3 do 4 cm tak że motor lekko zmienia tor jazdy, muszę się pilnować. To nie jest wina drogi, mieszkam w UK i tu dziur nie ma a powierzchnia jest równa.Podejrzewam trochę owiekę ,podczas wiatru tworzy jakby żagiel. Nigdy wcześniej tego nie miałem ale też nigdy wcześniej nie jeżdziłem z owiewką i na przłysawej oponie.czas pokaże.

pozdrawiam :-) dzienx

 

 

1.Wyważ przednie koło(wymień opone).

2.Sprawdź łożyska głowki ramy.

3.Owiewka przy 80 nie może wprowadzać motocykl w coś takiego jak opisujesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Wyważ przednie koło(wymień opone).

2.Sprawdź łożyska głowki ramy.

3.Owiewka przy 80 nie może wprowadzać motocykl w coś takiego jak opisujesz .

 

dzięki kolego :-) tak też uczynię . powiedz mi jak mogę te łożyska sprawdzić ? czy moę zrobić to sam czy raczej się wybrać do serwisu?

dzięki

pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge tylko potwierdzic ,ze w DS 650 od 80-100 km/h odczöwam zwiekszone wibracje albo raczej przyjemny masaz mego podwozia.

Lozyska - postaw moto przednim kolem swobodnie nad ziemiä, kiera prosto, chwytasz za lagi na samym dole i ruchy przöd- tyl w poziomie. Ale jak tego wczesniej nierobiles to niech Ci ktos pomoze. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge tylko potwierdzic ,ze w DS 650 od 80-100 km/h odczöwam zwiekszone wibracje albo raczej przyjemny masaz mego podwozia.

Lozyska - postaw moto przednim kolem swobodnie nad ziemiä, kiera prosto, chwytasz za lagi na samym dole i ruchy przöd- tyl w poziomie. Ale jak tego wczesniej nierobiles to niech Ci ktos pomoze. Pozdro

hej grzegorz :-) dzięki za pomoc. Takie wibracje nie przeszkadzają mi w moim staruszku Junaku M07 ani w WSK tylko to jest motor nowszej generacji i trochę mnie to zawiodło. to że drży silnik to jeszcze nic , ale drży nawet bak ! od kilku osób słysze że te typy tak mają , trza się przyzwyczaić :-) a powiedz mi ? czy robiłeś coś wz wydechem ? Drag Star ładnie się prezentuje tylko konstruktorzy okaleczyli dzwięk , po wywierceniu po 4 otwory coś się poprawiło, ale to jeszcze nie to :-) niektórzy wypruwają flaki ale ja nie wiem co o tym myśleć ?

dzięki

pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba większość z nas przeszła taki etap,czyli wypruwanie flaków z wydechu.Co to daje?Jest fajny wygląd oryginalnego wydechu i lepszy dzwięk,ale tak naprawdę jedyne słuszne rozwiązanie to zdjąć oryginał i kupić coś innego,polecam.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...