Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak należy prawidłowo ustawić łańcuch rozrządu w suzuki gsx 1100 posiadam serwisówkę, lecz nie dokońca potrafię doczytać, w jakim punkcie powinien się znajdować cylinder 1-4 bo wyczytałem ze w najniższym martwym punkcie, ale jak sprawdzić czy tłok znajduje sie w dolnym martwym punkcie czy wystarczy, obniżyć tłok w cylindrze, czy są jakies inne oznaczenia, po angielsku napisane jest ze w punkcie "T" czy moze T oznacza cos innego. natomiast wiem ze miedzy punktami EX-IN na zębatkach wałków rozrządu miedzy oznaczeniami ma byc 20 nitów łancuszka. Ale w jakiej pozycji ma byc wał ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ktorego roku to motocykl ?

Glowica TSCC czy 2 zaworowa, bo nie pamietam co masz ?

Czy rozumiesz jak dokladnie ustawic napinacz wg serwisowki ?

 

Adam M.

Witam

 

GSX 1100 z 81, 4 zawory na cyl.

 

Myślę ze powinno być tak :

1 wał korbowy w pozycji litery "T" na aparacie zapłonowym

2 wałek rozrządu (ssący) oznaczenia na nim 3, IN

3 wałek rozrządu (wydechowy) oznaczenia 2,1,EX

 

4 winno być tak wał korbowy ustawić tak by zgrał sie z oznaczeniem "T" (aparat zapłonowy) i zablokować , łańcuszek cały czas ma być napięty, przełożyć wałki rozrządu i ustawić tak by, oznaczenie 3 na wałku zaw. ssącym odliczyć 20 nitów na łancuszku i ustawić oznaczenie 2 na wałku wydechowym.

 

Doszedłem do wniosku ze ma być tak wał korbowy oznaczenie T, wałek rozrządu ssący oznaczenie 3 odliczam 20 bolcy na łańcuszku i ustawiam wałek rozrządu wydechowy na oznaczeniu 2 i skręcam, czy dobrze rozumuję ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...