Skocz do zawartości

Wibracje Yamaha Majesty 125 60-95km/h


pitbull200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Już około 3 tygodnie ujeżdżam Yamahe Majesty 125, już problemów miałem z nią sporo, ale ten jest dobijający.

 

Mianowicie od 2-3 dni czuje regularne "bicie", wibracje skutera. W przedziale 60-95km/h(więcej nie idzie, nie ma na to rady:)) Z tym, że po odpuszczeniu gazu znikają około 70km/h. Od 60 do maxa ich intensywność wzrasta o około 30%.

 

Przyczyną może być za długi pasek?

 

Miałem ostatnio taki problem, że benzyna waliła mi do dolotu( za bogata mieszanka i nie spalał wszystkiego), a następnie przez dziurawy karter do napędu. Cały ten brud szlam przyprawił mnie prawie o wymianę sprzęgła ale ogarnąłem to, tylko że wcześniej nie przypuszczałem, ale ten "prawie smar" walił też na talerze wariatora i sprzęgła, prawdopodobnie pasek na okrągło się ślizgał( właściwie nie wierze że miał na tym przyczepność) przez ostatnie 400km. Możliwe, że pod wpływem temperatury rozciągnął sie?

 

Przy zdjętej pokrywie, na wolnych obrotach, na stopce( tylne koło wolne) widać wyraźnie bicie tego paska, "szarpanie" nim, motocykl wyraźnie przez to wibruje.

 

Nie chce mi sie tego rozbierać po raz N-t. To może być przyczyną?

 

Czy może coś mniej ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem w runnerze przy prędkości 110-140 czułem straszne wibracje w silniku. przyjrzałem sie i okazało się że przeciwtależ wariatora jest zgięty przy wierzchołku, nie czu było tego do ok 100km/h potem coraz wyraźniej. przeciwtależ zmieniłem problem znikł. a to że pasek "szarpie" na wolnych obrotach to normalne, a pasek sie nie rozciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...