Skocz do zawartości

Motocykl 125 bezawaryjny


Rekomendowane odpowiedzi

A może Yamaha YBR 125??

Jeździłem nią na kursie i muszę przyznać że jest to całkiem przyjemny motocykl.

Waga około 100 kg, spalanie bardzo niskie. Jęsli chodzi o awaryjnośc to nie orientuję się zbyt dobrze. Na tej którą jeździłem był mały problem z elektryką, po porstu raz umarła, trzeba było oddać do serwisu. Przy przebiegu około 3000 km wydaje mi się to trochę hmm.....??

Ale ogólnie YBR jest git.

 

Przymierzałem się również do Hondy Varadero 125 ale to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dobrym wyborem będzie Honda CG 125, która mam na stanie, tak jak qurim pisał jest ona nie do zajeżdżenia. Teraz już ma ponad 50kkm i gdyby nie katowanie jej przez polowe tego przebiegu to by jeździła bezawaryjnie... jak miała około 40kkm musiałem w niej wymienić tłok, gdzie wystąpiło zmęczenie materiału w wyniku czego zrobiła sie dziura. Silniczek jedno cylindrowy 4T, wręcz nieśmiertelny przy odpowiednim traktowaniu. Jedynie lać paliwo i olej zmieniać według książki i będziesz zadowolony z tego motorku(spalanie od 2,5 do 3,5). Oferty prędzej znajdziesz na ebay niż na allegro, ale jest wart zachodu ściągniecie go do Polski. A i ceny są przystępne ja swoja kupiłem swego czasu w 99r. za około 3000 pln (rocznik 93). Naprawdę polecam.

 

Powodzenia w przeglądaniu ofert. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto fajnie sie zbiera, lubi wysokie obroty, tłumik oryginalny pięknie brzmi. Zawsze jak gdzieś jeździłem to się oglądali, żeby zobaczyć co tak ładnie chodzi. Prędkość przelotowa w granicach rozsądku i nie katowania silnika to 80/90 km/h. Co do przyspieszeń to 3 pierwsze biegi i w niektórych osobówkach trzeba było do podłogi wcisnąć żeby nadgonić. Do jazdy codziennej polecam te moto, kanapa wygodna, pozycja wygodna, zero obsługi przy moto jedynie co regulacja zaworów co sezon i wymiana oleju, czyli standardowe czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bikez.com/pictures/honda/2006/2...20-%20Honda.jpg

 

Wygląda jak simson ;/ :lapad: :biggrin: :lalag: :D

 

Lepiej trochę dołożyć i kupić to VARADERO 125 :)))) :lalag: :buttrock:

 

http://www.bikercafe.co.uk/images/stories/...o_125_black.jpg

Edytowane przez InfernoRider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam podobny problem jak ty... na poczatku chciałem po a1 nsr 125.. ale pojawia si coraz wiecej ale... duze spalanie itp... wiec teraz mysle ze dobrym wyborem było by tdr 125 albo aprilia pegasoo 125.. wygladaja dosc dobrze i jezdza chyba tez..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bikez.com/pictures/honda/2006/2...20-%20Honda.jpg

 

Wygląda jak simson ;/ lapad.gif rolleyes.gif rolleyes.gif banghead.gif

 

Lepiej trochę dołożyć i kupić to VARADERO 125 smile.gif))) lalag.gif icon_mrgreen.gif

 

http://www.bikercafe.co.uk/images/stories/...o_125_black.jpg

 

 

Może i dla niektórych wygląda jak simson... Te moto wiele mnie nauczyło na drodze, jest lekkie i łatwo nim manewrować w ekstremalnych sytuacjach, wybacza błędy początkujących. Varadero jest i moze wizualnie ładniejsze i może szybsze, ale też i cięższe gdzie dla młodego początkującego to ważne. Lekki przechył na wiaderku i gleba i zniechęci to młodego motonitę do dalszej jazdy. Dla mnie ważne jest nie osiągi czy wygląd tylko umiejętności które ze sobą reprezentuje. Teraz, gdy wsiadam na większy sprzęt jest mi łatwiej go opanować, nie boję się, że coś mi wyskoczy i spanikuje i nie będę wiedział co zrobić... Dobrze, że w ogóle chcesz zacząć od małej pojemności a nie jak co niektórzy od 600... dla mnie to samobójstwo wsiadać na większe moto od razu na sucho. Pozdro i miłego dokonywania wyboru sprzęta...

 

lol napisałem z brata konta ;p nawet nie zauważyłem ;]

Edytowane przez puchaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z własnego doświadczenia wiem że jeśli chodzi 125 to lepiej brać 2T bo lepsze osiągi

 

Jakie osiagi ? Wymien co masz na mysli :D

 

Dokladnie -2T mają dużo lepsze osiągi (przykład - Honda CBR125r - 12KM, Aprilia RS125-35KM).

 

Zdajesz sobie sprawe z tego, ze porownujesz jablka z gruszkami ? To dwa zupelnie inne motocykle w dodatku zupelnie inna klasa PJ :icon_eek:

 

Wybaralbym miedzy dwoma modelami Hondy z silnikami w 4T albo CBR 125 albo wersje Enduro ( z ta sama jednostka napedowa )

 

Moim faworytem bylyby jednak MZ: Bujalem sie takowa ( 4T ) przez tydzien do pracy ( 46 km dziennie ) i b. mi sie podobala. Trzba jednak zdac sobie sprawe, ze przy 90 km /h silnik jest juz calkiem niezle obciazony.

 

:buttrock:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks-Rider

"Jakie osiagi ? Wymien co masz na mysli :D "

 

ehhh zawsze masz jakieś zastrzeżenia ... Troszkę pomyśleć ... :lapad:

 

Myślę że najlepiej Ci to wytłumaczę na przykładzie SUZUKI DR 125 i YAMAHA DT 125. :icon_evil:

 

Wydaje się ,że to taka sama konstrukcja - bryła nadwozia wygląda prawie tak samo- co je głównie różni ??? - SILNIK !!! :evil:

 

Suzuki DR 125 ma 4T . Generuje ona 12 KM . Silnik jest naprawdę mulasty. Podczas zmiany biegu z 1 na 2 motocyklem szarpie. Motocykl powoli kręci się na obroty- nie da się nim brać pod strome podjazdy na 2 bo po prostu brakuje mocy ... Jednak motocykl rekompensuje to niskim spalaniem wynoszącym ok 3 l/100 km, nie trzeba lać oleju ( mieszanka ) no i troszkę rzadziej wykonuje się remonty.

 

YAMAHA DT 125 ma 2T. Silnik taki sam co w TDR 125. Generuje ok 28 KM. O wiele szybciej wkręca się na obroty. Pod strome podjazdy można się brać już na 2 biegu. Jeżdżąc DT mamy o wiele lepszą zabawę niż DR. DT po prostu można poszaleć. Za to DT pali ok. 5 litrów przy takiej samej jeździe, lejemy olej i częściej robimy remonty w silniku :rolleyes:

 

Ks-rider - i nie mów mi że to są dwa różne motocykle ... ;)

 

:notworthy: :notworthy: :notworthy: :rolleyes:

Edytowane przez InfernoRider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...