Skocz do zawartości

Motocykl 125 bezawaryjny


Rekomendowane odpowiedzi

Gość falcone

Jak na razie, z tego co slyszelismy tutaj, taki romet wiecej stoi w warsztacie niz jezdzi.

 

Ja mam Rometa k-125 i jak dotychczas się nie sypie. Od września 2007 zrobiłem nim 5.700km. Jeżdżę nim wraz z kobitką w traski 200-300km. Najdłuższy przebieg dzienny to 420 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta MZ to fajny sprzęt, jakbym miał dużo kasy to bym sobie takie kupił, albo dla dziewczyny. Fajne moto, ale już wole mieć 600 i spalanie 4/5-5 i mieć troche tych kucy pod sobą.

 

Ale na prawde godne zapamietania to MZ 125 SM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił YAMAHE TDR jak kolega dwa posty powyżej.

 

bardzo uniwersalny motocykl - fajnie się jeździ po naszych drogach . V-max ok 120-140 , silnik 2T który zapewnia nawet niezłe osiągi jak na 125. Brat ma DR 125 - 4T i jest bardzo mulasty. Za to DR spala ok 3 litry no a TDR ok. 6 litrów na setkę .

 

Moto wygodne no i ... raczej bezawaryjne ... Szczerze mówiąc jeżdżę nią w dość trudnym terenie - wiem że to moto nie jest przeznaczone do takiego terenu no ale prawko dopiero za rok :rolleyes:

 

Przy zakupie trzeba uwzględnić oryginalny lakier no i okleiny - na allegro jestem prawie codziennie i widzę TDR'ki po przejściach. Jeśli miałbyś jakieś pytania to pisz a Ci odpowiem .

 

Tutaj mam kilka fotek- zapraszam do oglądania :lalag:))

 

http://lonelyarchangel.fotosik.pl/albumy/372867.html

 

pozdrawiam :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za bardzo nie jestem przekonany do silników 2T. Gdzieś kiedyś słyszałem, że silniki 4T są o wiele wytrzymalsze i mniej awaryjne. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie -2T mają dużo lepsze osiągi (przykład - Honda CBR125r - 12KM, Aprilia RS125-35KM). Ale skoro piszesz, że chcesz używac moto do dłuższych wyjazdów to lepiej kupic 4T - mniejsze spalanie, dłuższa żywotność. A najlepiej jak to będzie V2-silnik ma dosc duży moment obrotowy już na bardzo niskich obrotach-mialem okazje jeździć Varadero 125 i bylem zdziwiony, że to 125 tak jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varadero 125 to bardzo udana i fajna 125

 

Natomiast są dość drogie ... średnio to chyba tak 7 tys zł - widziałem jedną po szlifie za chyba 4,5 tys.

 

Z tańszych 125 4T mógłbym Ci polecić YAMAHE TW 125. Motocykl nadaje się na szosę jak i w teren. Silnik wydaje fajny basowy pomruk. YAMAHA TW 125 jest dość niezawodna. Jeśli jesteś niski ( ok. 1.65-1.70-1.75) To będzie idealny. Jest nisko położony i wygodnie nim manewrować w mieście - jak i w terenie łatwo utrzymać równowagę. Moto ma baaaardzo szerokie opony - szczególnie tylna - imponująca.

 

YAMAHA TW 125 średnio kosztuje ok. 4000 zł

 

Info o moto :

 

http://motocykle.vbs.pl/motocykle/yamaha/tw125.htm

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby dobrze poszukal to by znalazl i Viaderko za 4,5 i nie sa to czcze slowa, bo ja jak mialem swoje to wlasnie wyniosla mnie ze wszytskim za 4,5 (rejestracja+drobny remont przodu) ;) - a co najlepsze motocykl mial 200km przebiegu. ;)

Generalnie zalezy czy chcesz smigac z wiekszymi predkosciami czy starczy Ci te 80-100 , choc nie powiem Vara osiagala 120 licznikowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie coś, żeby bez katowania silnika na wysokich obrotach, jechało około 90km/h. (Jak pojedzie więcej to się nie obrażę) Mam 185cm wzrostu, więc poszukuję czegoś wyższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ...

 

NSR jest nie dość że niska to niezbyt wygodna - no i 2T swoje pali :)

 

poszukaj właśnie tych Varadero 125. Jeśli masz możliwość popatrz na mobile.de - można znaleźć fajne motorki w LEPSZYCH niż w Polsce cenach - no a przywiezienie moto z Austrii to nie jest duży problem ( oczywiście jeśli masz taką możliwość )

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...