Skocz do zawartości

Zipp Quatum pytania nowego użytkownika


adis06
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam zippa Quantuma 2008 i jestem z niego bardzo zadowolony lecz mam kilka pytań:

1. Jaki tłumik kupić żeby miał lepszy dźwięk

2. Czy nie wiecie może gdzie kupić tzw. "Hand bary" do skutera.

3. Jakiego oleju używacie ??

4. Jak poprawić osiągi skutera (oprócz odblokowania ;p)

5. Strasznie dużo mi pali co zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Cokolwiek do niego dokupisz bedzie lepsze niz standarg - mowie oczywiscie o profecjonalnych firmach.

2) :D na allegro

3)polsyntetyk/syntetyk - polskie omijac z daleka polecam : Castrol

4)WW wydech + miliard innych rzeczy typu : wariator , gaznik,cylinder, itp...

5) W okresie docierania skuter zawsze wiecej pali - nie katowac na poczatku spokojnie zrob ok 1000 km ( w przypadku 2-suwa lejemy ok 70 mililitrow oleju bezposrednio do zbiornika) niektorzy robia tak z 1 bakiem inni z 3 - to zal od szkoly ,

 

Bezawaryjnosci zycze - Ten model nazywano kiedys SERWISOWYM. Podobno jakosc materialow sie poprawila - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie jestem przekonany do chinczyków z salonu.. Wole starsze moze i drozsze ale poczciwe firmy skuterów....

Ale jesli juz masz to moze masz jeszcze gwarancje? oni Ci powinni cos zrobic ze spalaniem... A ile Ci pali bo kazdy inaczje moze rozumiec "duzo mi Pali" ja tak mówie jak mi zje z 7litrów przy ostrej jezdzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile Ci pali bo kazdy inaczje moze rozumiec "duzo mi Pali" ja tak mówie jak mi zje z 7litrów przy ostrej jezdzie!

Więc z moich obliczeń wynika że spalił 5-6 litrów na sto kilometrów. Ale teraz jest jakoś lepiej. Wtedy wlałem pół baku paliwa i przejechałem na nim 50 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pewnie że słyszałem :biggrin: plus 400 % mocy :crossy: a teraz tak na serio............ to 700 zł to na początek i chodzi mi o to w jakiej kolejności dokupywać części :icon_exclaim:

 

ale i tak dzięki wszystkim z zainteresowanie tematem :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś jeździłem cały poprzedni sezon na Yamasze Neos z AluHebo 70cm 14KM i z wymienionym wszystkimi pierdołami ( tuning racing ) i co prawda byl zajebiscie wyregulowany, ale palił mi 4,5l przy normlanej jeździe, wiec te 6+l to zalezy od ustawienia gaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...