Skocz do zawartości

Weekend 3-4 Maja


Jeżyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem tą trase w 50% , dojechałem do Szydłowca po drodzę zatrzymujac sie na obiad w przepięknym pałacu Odrowążów w Chlewiskach. Polecam to miejsce wszystkim turystom z racji pięknej okolicy i atrakcji turystycznych. Nie dość , że można tam smacznie zjeść (ale uwaga na ceny, mnie wyniósł za 2 osoby 130zł ), to również pojeździć konno, zwiedzić okolice furmanką, skorzystać z fińskiej łaźni lub ruskiej bani, pospacerować po parku lub połowic ryby w pobliskim stawie. Niestety moja trasa skończyła sie na zwiedzaniu pałacu Radziwiłłów w Szydłowcu bo zaczał padac deszcz i to na tyle intensywny, że zdecydowałem o powrocie do Warszawy przez Radom . Większosc trasy powrotnej odbyła sie w deszczu. Ale wiem, że jest to trasa ciekawa i do powtórzenia w ciepły, słoneczny weekend , bo jest tam wiele ciekawych miejsc do zobaczenia.

Jak będziesz sie szykował na trase, o której piszesz, to daj znać , jesli tylko czas pozwoli to również chętnie pojadę.

Pozdrawiam i wracaj szybko do zdrowia bo trasy czekają :crossy: :flesje:

 

Pałac Odrowążów jest kozacki. Tak jak pisałeś. Piekny park ze starodrzewiem, świetna restauracja. Cały kompleks napewno wart odwiedzenia. Kiedys byłem tam na szkoleniu, ale jak dla mnie ceny ZABÓJCZE!

Jak będziesz tam kiedyś, to z Chlewisk obok pałacu skręć w drogę na Stąporków. Po przejechaniu ok 800m po prawej stronie zobaczysz hute żelaza (a może stali :) ), kilka razy przymierzałem się żeby tam wstapić, ale zawsze było mało czasu. Rozmawiałem chwile z kustoszem. Mówił o jedynej zachowanej w Europie windzie na wode z XIXw. :) Aż jestem ciekaw jak to działa. :biggrin: ;)

Mam nadzieję że potwierdzisz :) , że droga z Przysuchy do Chlewisk to sama przyjemność. Wg mnie to jeden z lepszych motocyklowych odcinków na mazowszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pałac Odrowążów jest kozacki. Tak jak pisałeś. Piekny park ze starodrzewiem, świetna restauracja. Cały kompleks napewno wart odwiedzenia. Kiedys byłem tam na szkoleniu, ale jak dla mnie ceny ZABÓJCZE!

Jak będziesz tam kiedyś, to z Chlewisk obok pałacu skręć w drogę na Stąporków. Po przejechaniu ok 800m po prawej stronie zobaczysz hute żelaza (a może stali :D ), kilka razy przymierzałem się żeby tam wstapić, ale zawsze było mało czasu. Rozmawiałem chwile z kustoszem. Mówił o jedynej zachowanej w Europie windzie na wode z XIXw. :) Aż jestem ciekaw jak to działa. :biggrin: :)

Mam nadzieję że potwierdzisz :D , że droga z Przysuchy do Chlewisk to sama przyjemność. Wg mnie to jeden z lepszych motocyklowych odcinków na mazowszu.

 

Potwierdzam, trasa jest na prawdę piękna .

A w hucie stali byłem :D odbywał się tam własnie turniej rycerski ale ze względu na paskudną pogode szybko sie zwinąłem.........ale wrócę jeszcze w te okolice bo na prawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...