Skocz do zawartości

dokumenty na moto z niemiec


Naspin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

o dzieki za info:) podjade jutro do celnego i sie wypytam

robson63 - jak udalo Ci sie na VIN wykupic OC? a co z blacha? bo przeglad mozesz miec, OC mowisz na VIN to po co rejestrowac?

 

a tak jak mowi ks-rider zeby exportowac czy cos to sie nie oplaca bo to przekroczy wartosc tego strucla:))

 

W PZU mają taką ofertę ubezpieczenia na 30 dni do czasu rejestracji...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablice celne "na samochöd" i ubezpieczenie do dwöch tygodni- 100€. Tablice pröbne(zölte) -"na samochöd" - i tu dokladnie nie pamietam bo bylo to jesieniä, ale na okres do siedmiu dni -80€. Przez weekend postaram sie dowiedziec czegos wiecej. Pozdro :banghead:

 

Wytlumacz jaka jest roznica w wydanych papierach powiedzmy w jezyku potocznym, miedzy zoltym a czerwonym paskiem na tablicy rejestracyjnej.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytlumacz jaka jest roznica w wydanych papierach powiedzmy w jezyku potocznym, miedzy zoltym a czerwonym paskiem na tablicy rejestracyjnej.

 

wg mnie przy żółtym pasku nie zostaną wydane na Ciebie dokumenty umożliwiające rejestracje w PL.

 

Apropo ubezpieczenia na VIN, też tak robiłem i ja ubezpieczyłem tak samochód na rok. potrzebny przegląd techniczny aktualny polski, i jakies tablice, nie koniecznie od tego auta, najlepiej zagraniczne i masz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytlumacz jaka jest roznica w wydanych papierach powiedzmy w jezyku potocznym, miedzy zoltym a czerwonym paskiem na tablicy rejestracyjnej.

 

:icon_razz:

 

Witam! Zaczne od tego ,ze Betriebserlaubnis jakim dysponuje kolega to dokument wydany na pojazd w "leasingu" (np.: na raty). Po splacie leasingu wlasciciel pojazdu powinien wymienic ten Betrie... na Fahrzeugschein, ale olal sprawe bo mu to obojetne! Sam prawie kiedys kupilem takie moto, a kopie dokumentöw mam do teraz. Wiec zeby zdobyc potrzebny niemiecki dowöd rejestr. musialbys w Niemczech zrobic tüv moto i wtedy do urzedu o zmiane dokumentu. :icon_razz: Masakra co!

 

I niestety nie pomogä tu zadne tablice czerwone ,czy zölte. Dokumenty wydane na te tablice nie majä znaczenia w Polskim Wydziale Komunikacji.

Tablice celne umozliwiajä poruszanie sie poza granicami Niemiec (objete ubezpieczeniem) , natomiast w przypaku tablic czasowych (zoltych) ubezpieczenie obejmuje wyläcznie obszar Niemiec.

Papiery na tab. cz. to mala ksiäzeczka (zielonkawa) z danymi auta i ubezpieczenia.

Papiery na tab. zölte to jak dowö rejestr. ( czerwonkawy jakos)- taki skladany- i dane wlasciciela i auta.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zaczne od tego ,ze Betriebserlaubnis jakim dysponuje kolega to dokument wydany na pojazd w "leasingu" (np.: na raty).

 

No sorry ale jak byly wystawiane Betriebserlaubniss to o slowie Leasing w Niemczech jeszcze nikt nie slyszal. :crossy:

 

Po splacie leasingu wlasciciel pojazdu powinien wymienic ten Betrie... na Fahrzeugschein,

 

W/g jakiego prawa / przepisu ?

 

Wiec zeby zdobyc potrzebny niemiecki dowöd rejestr. musialbys w Niemczech zrobic tüv moto i wtedy do urzedu o zmiane dokumentu.

 

Co ma przeglad techniczny do aktu wlasnosci pojazdu ?

 

I niestety nie pomogä tu zadne tablice czerwone ,czy zölte.

 

I tu jestes w bledzie, W zeszlym roku byl zalozony temat o zmianie przepisow do 25 Grudnia 2007. Nie jestem bieglym w polskich przepisach dotyczacych rejestracje pojazdow w PL ale czytajac temat troche tego " liznalem ".

 

Wlasnie rejestrujac pojazd na Ausfuhrkennzeichen ( wywozowe czerwone ) otrzymujesz potrzebny dokument, ktory ponoc zastepuje dowod rejestracyjny.

 

 

Tablice celne umozliwiajä poruszanie sie poza granicami Niemiec

 

blad

 

punkt pierwszy to tablic celnych nie ma juz chyba dobre 9 lat.

 

punkt dwa to mozesz poruszac sie na nich w Niemczech do jednego roku, potem musisz wywiesc pojazd poza jego granice ( lub zrobic Baurad i oplacic podatek, i wszystkie inne oplaty zwiazane z nowa rej. pojazdu.

 

 

przypaku tablic czasowych (zoltych) ubezpieczenie obejmuje wyläcznie obszar Niemiec.

 

Pytanie czy majac pojazd zarejestrowany w Niemczech wykupujesz dodatkowe ubezpieczenie na wyjazdy zagraniczne ? ;)

 

sorry ale jedno nie ma nic wspolnego z drogim.

 

bez urazy ale wiesz, ze dzwoni, wiesz w jakim kosciele, ale nie wiesz w jakiej parafi.

 

:)

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz temat jest nie w " Przy Piwie " tylko Prawo a tu moim zdaniem nie ma miejsca na polemizacje czy podawanie falszywych informacji.

 

Pozatym dobre checi mu nie pomoga, solidne informacje raczej bardziej.

 

:icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a solidna informacja to taka ze odebralem papiery od tlumacza i :

betriebserlaubnis to:

zezwolenie na uruchomienie zgodne z paragrafem 21 Regulaminu Ruchu Drogowego dla pojazdow.......

 

zaświadczenie wydzialu dopuszczen...."UDZIELONO ZGODE NA URUCHOMIENIE"

 

czyli na moje oko jest to nic innego tylko wyciag ze swiadectwa homologacji, ale...za chwile jest podany wlasciciel i nr rejestracyjny, wiec nie wiem niby dowod a niby nie.

 

a wymeldowanie brzmi nastepujaco:

 

pojazd o nr rejestr........... zostal w dniu 20.04.2004 rok wyrejestrowany przejsciowo, dotychczas dopuszczony dla (wlasciciel i dane motoru)

......................nr rejestracyjny pozbawiony stempla, DOWOD REJESTRACYJNY ZABRANO.

 

co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...