Skocz do zawartości

Pytanie o VN 750


bettowen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowicjuszem kupiłem Kwasaki VN 750 1990r wersja amerykańska

powiedzcie mi czy to normalne, czy nie,,,,,

- nie wyciąga mi więcej jak 130 km

odpala na przysłowiowego kopa

na wolnych obrotach chodzi bardzo ładnie

jak zatankuje do pełna to po przejechaniu 60kl. wskaznik wskazuje połowe zbiornika

-co to moze byc jadąc około 100 na h to po prawej stronie niewiem czy silnika czy nie słysze taki metaliczny dzwiek jak by wpadał w wibracje

-no i mam wrażenie ze ma miekie tylne amory waże jakies 88 kg są regulowane maja 4 stopnie regulacji i są gazowe czy nabic je gazem?

z góry dziekuje za jakiekolwiek jnfo. o vulkanie.

sam w sobie jest piękny,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

co do Vmax to moj wyciaga wiecej- jechalem 140 ale poleci wiecej (mam wersję 60KM)

Też czasem słyszę jakiś odgłos ale to w moim przypadku nie jest raczej od silnika- gdzieś z przodu słychać i tylko przy stałej prędkości.

Co do amortyzatorów to ja ich nie nabijałem, poprzez "przekręcanie" dokonuje regulacji i jest znaczna różnica. Amortyzatory są rzeczywiście miękkie- super na gładkich drogach ale jeśli są nierówności a moto jest w dodatku obciążone to lepiej je trochę usztywnić bo inaczej dobija.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 130 km/h i fakt, że już nie da rady nic więcej to trochę niepokojące moim zdaniem, może już trochę wymęczony jest ten silnik. O ile nie mówimy o milach;). Ja swojego Vulcana rozpędziłem do 180 km/h i być może jeszcze coś dałoby się wycisnąć ale wiało juz za mocno, wtedy jeszcze nie miałem szyby. (Ale to tak tylko w ramach sprawdzenia, żeby nie było że tak szaleje cały czas;), to napewno motocykl do spokojniejszej jazdy) A do 140 km/h to mi tak całkiem żwawo się zbiera, więc to Twoje 130 wydaje mi sie dziwne trochę. Może warto żebyś się skontaktował z jakim mechaniorem, czy serwisem żeby ocenili Twój motocykl. Podobnie te stuki, warto żeby ktoś znający się na rzeczy posłuchał o co tam chodzi. A co do spalania, to u mnie, przy mojej turystycznej jeździe raczej nie zdarza się żeby przekroczył 5l/100km.

Edytowane przez ledzmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To ja też sie podepne pod temat odnośnie spalania. Jeżdże Vulkanem VN750 od niedawna i jakos nie moge sie odnależć z tymi wyższymi obrotami silnika. I tu mam pytanie do jakich obrotów wkręcacie swoje maszyny na poszczególnych biegach .Ja osobiście ciągnę do 3 tys /min począwszy od 2 biegu i nie wiem czy czasem te silniki nie lubią troche niższych obrotow bo spalanie mam jakieś 6 l na 100km a z tego co czytałem to powinien palić mniej.Odrazu mówie że jeżdże spokojnie i żadko przekraczam 100km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szkoda, ze powstał nowy temat na temat VN750, czy nie lepiej byłoby by pisac pod jednym tematem ,ktory istnieje od dawna i chyba jest najbardziej popularny wsród posiadaczy VN750?

Pytacie o prędkości obrotowe tego silnika - jestem posiadaczem VN750 od niedawna , ale troszkę już go przetestowałem i wydaje mi sie , że to jest silnik ktory nie lubi raczej wolnych obrotów , jego charakter jest bardziej usportowiony

Moim skromnym zdaniem 3000 obr/min na piątym biegu to jest troszkę mało ; 4000 to minimum.

Mówię o 5tym biegu , który włączam tylko na dłuższych prostych. Nie wiem jak u Was , ale ja "przyduszając" silnik słyszę wyraznie jego prosbę o zredukowanie biegu. Jazdę spacerową po swoim terenie nawijam na trójce lub na czwórce.Faktem jest , ze apetyt na paliwo wzrasta, ale cóż?stac cię na konia , to i odpowiednio owsa mu dosyp!!!

Maluch 125p ma 650 pojemn. i 22KM i pali 6 litry to co ja mam moim 68 konikom żałowac? Niech pali ile chce! nie kupiłem go aby jeżdzic "na kropelce" , bo nie wtym rzecz.

Jeśli mogę Wam dac radę : to nie załujcie obrotów , lepiej niższy bieg niż mniej gazu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...