Skocz do zawartości

Wszystko o kawasaki klx 250/300


Rekomendowane odpowiedzi

Mój Mikuni kosztował mnie gdzieś w granicach 900 zł z przesyłką...

Miałem namiary na tańszy w Niemczech ale do końca gość nie był pewny czy to ten model o który mi chodzi.

Trzeba dokładnie sprawdzać nr modelu.

Tu kupowałem: http://www.procycle-online.com/carb/mikuni.htm

ten model: 36mm MIKUNI TM Flat slide smoothbore Pumper carburetor 13-5070 - teraz cena 299,95$ x 2,5 = 750 PLN + koszt przesyłki

 

U nas za używany krzyczą od 500 zł w górę ale w zasadzie towar nieosiągalny.

Czy przy montażu tego gaźnika powiększyłeś kanał ssący? Oryginalnie w KLX ma on chyba 34mm, a gaźnik 36, więc 2mm to już spora różnica tym bardziej, że korpus gaźnika powinien być najwęższym fragmentem układu zasilającego. Powiedz jeszcze czy w zestawie z tym gaźnikiem były dysze dedykowane do KLX 300? Czy np kupując taki nowy gaźnik mam możliwość wybrać opcję dopasowaną do konkretnego modelu czy to juz sam muszę robić metodą prób i błędów? Jakie jest teraz spalanie w Twojej Kawie?

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...tak szczerze to co do tego kanału ssącego to pewności nie mam bo gaźnik montowałem w serwisie. Ale z tego co wyczytałem na forach w USA to montaż akurat tego gażnika nie wymaga przeróbek w kanale ssącym. Wcześniej przygotowałem sobie jedynie dystnans (ok 2 cm) do obniżenia kranika paliwa - inaczej byłby problem ze zmieszczeniem gaźnika, linki od rollgazu zostały dorobione (dłuższe), bak podniesiony ok 1 cm (podkładka gumowa pomiędzy bakiem i ramą). [dodatkowo żeby wszytko działało jak trzeba to konieczne są przeróbki wydechu i filtra powietrza]

 

Gaźnik w tej chwili wyregulowany jest na fabrycznych dyszach czyli: Main 130, Pilot 12.5, Needle 9DZH6-50, Needle Jet 568 P8 (ale uwaga - nie w każdym sklepie ten gaźnik miał w komplecie takie dysze).

Do klx 300 zaleca się zastosowanie Main jet 120/127,5. (http://www.thumpertalk.com/forum/showthread.php?t=615885&highlight=klx+300+mikuni+36)

 

Z gaźnikiem nie otrzymasz w komplecie dodatkowych dysz więc jeśli zamawiasz gaźnik lepiej od razu w tym samym sklepie zakupić pare dysz - koszt ok 2-4 $ za sztukę więc nie problem- a gdybyś chciał dokupić później to forunę zapłacisz za transport.

Co do spalania to powinno być wyższe....ale ciężko mi to potwierdzić - nie śmigam po "trasach" żeby przeliczyć spalanie na km. Nie odczuwam w każdym razie większej różnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zawieźć motor do serwisu, aby wyregulowali zawory w klx. I mam pytanie. Ile klx ma zaworów?

 

4 szt

 

na stronie:

www.kawasaki.com

znajdziesz specyfikacje techniczną i wykaz części w razie czego....

Edytowane przez jaruso13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego służy pokrętło przy gaźniku? Wiem, że zwiększa i zmniejsza obroty, ale jak to zastosować? :notworthy:

Kręcisz w prawo albo w lewo :icon_evil:

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ale jak mam optymalnie ustawić. Raz zmieniłem na niskie to na 6 biegu max 70km/h jechał. A jak na najwyższe to na 1 biegu gasł. Trzeba metodą prób i błędów?

To nie ma nic do prędkości, tym ustawiasz kąt przepustnicy którą sterujesz manetką. Rozgrzej silnik i ustaw żeby na jałowym sobie pyrkał na wolnych ale żeby nie gasł. Wątpie że maxymalna prędkość ma coś wspólnego z tym.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha już rozumiem. Wtedy jak ustawiłem na najniższe to szybciej biegi musiałem zmieniać i defakto jakby wolniej jechałem.

 

Źle mnie zrozumiałeś chyba. Tym pokrętłem ustawiasz jak ma być otwarta przepustnica na biegu jałowym czyli jak podkręcasz do podnosisz obroty a jak odkręasz to je obiżasz przy puszczonej manetce gazu. To nie ma żadnego związku z tym że jak ustawisz np mniejsze obroty to masz niższe obroty górne :icon_mrgreen: -- tak cie zrozumiałem.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś chyba. Tym pokrętłem ustawiasz jak ma być otwarta przepustnica na biegu jałowym czyli jak podkręcasz do podnosisz obroty a jak odkręasz to je obiżasz przy puszczonej manetce gazu. To nie ma żadnego związku z tym że jak ustawisz np mniejsze obroty to masz niższe obroty górne :icon_twisted: -- tak cie zrozumiałem.

 

Dokładnie! Nie ma to żadnego związku z prędkością maksymalną!

Od siebie dodam, że zabawa w kręcenie w te i we te może się zakończyć problemami z odpaleniem moto - np ustawienie za dużych obrotów może powodować zalewanie świecy (to tak jakbyś odpalał moto z odkręconym gazem). Najlepiej ustawić optymalne obroty na gorącym silniku i przy takich ustawieniach odpalać na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jedno, jeździł ktoś na klx 250 i 300? Czy te 50cc więcej to duża różnica w stosunku do 250cc czy nie widac zbyt wielkiej różnicy? Chodzi tutaj o moc i sposób jej oddawania.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisaliśmy że ma AŻ TYLE blokad tylko że jest blokowana i podałem jakie wersje i w jakich krajach i jaka moc. Zacznij od sprawdzenia gaźnika, rozmaru dysz. Możesz zmienić tłumik dedykowany do klx.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...