Skocz do zawartości

Andrzej Pawelec testuje w Walencji


mick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja prasowa

27.03.2008

 

Andrzej Pawelec gotowy na testy w Walencji

 

Sześciokrotny Mistrz Polski w wyścigach motocyklowych zaliczy w najbliższy weekend trzydniowe testy na słynnym hiszpańskim torze w Walencji.

 

Na trasie, na której co roku ścigają się najlepsi motocykliści mistrzostw świata MotoGP i World Superbike, Andrzej spędzi trzy dni razem ze swoim nowym zespołem, Soezen & Partner Motorsport Yamaha.

 

W barwach ekipy prowadzonej przez Michaela Galinskiego Pawelec wystartuje w tym sezonie w prestiżowych Mistrzostwach Niemiec IDM Superbike, zaś jego partnerem będzie faworyt do tytułu, doświadczony były Mistrz Świata, Joerg Teuchert. Tuż przed swoim wyjazdem do Walencji, niemiecki zespół podpisał także umowę z Niną Prinz, 25’letnią Mistrzynią Europy Kobiet klasy Superstock, która wspólnie z Pawelcem i Teuchertem wystartuje w tym roku na najlepszych niemieckich torach.

 

W ramach swoich przygotowań do ciężkiego sezonu, Joerg i Andrzej zaliczyli w lutym trzydniowe testy na hiszpańskim torze w Kartagenie, gdzie ten pierwszy pobił rekord trasy, a Pawelec przyzwyczajał się do nowej Yamahy YZF-R1 po rocznej przerwie w startach. Ostatecznie Polak był nieco wolniejszy od swojego nowego zespołowego kolegi, jednak systematyczna poprawa czasów na nowym torze usatysfakcjonowała całą ekipę.

 

Pochodzący z Nowego Tomyśla, 27’latek techniczny tor w Walencji zna bardzo dobrze i w najbliższy weekend liczy na zredukowanie przewagi Teucherta. Testy, organizowane przez europejski oddział Yamahy, przeznaczone są dla zawodników tej marki z całego kontynentu. Tym sposobem Andrzej będzie mógł porównać swoja formę także z czołowymi zawodnikami Mistrzostw Polski startującymi na motocyklach marki Yamahy.

 

Tego typu testy to jednak nie tylko walka o jak najlepsze czasy okrążeń, ale przede wszystkim poszukiwanie odpowiednich ustawień motocykla oraz sprawdzanie różnych mieszanek ogumienia Dunlop.

 

Andrzej Pawelec

„Po rocznej przerwie testy w Kartagenie były idealną okazją do ponownego przyzwyczajenia się do mocy, przyspieszeń i prędkości osiąganych przez prawie dwustukonną Yamahę YZF-R1. Wówczas w ogóle nie znałem jednak toru. Do jazd w Walencji jestem o wiele lepiej przygotowany, ponieważ bardzo dobrze znam trasę, przywzwyczaiłem się już do nowego modelu motocykla, opon oraz pracy z tak profesjonalnym zespołem jak prowadzona przez Michaela Galinskiego ekipa Soezen & Partner Motorsport. Już nie mogę doczekać się piątkowego wyjazdu na nitkę toru. Jednocześnie chciałbym powitać w naszym składzie Ninę Prinz.”

 

Andrzej Pawelec to bezkonkurencyjny w naszym kraju, sześciokrotny Mistrz Polski. Niepokonany w latach 2000-2004, zdobył wówczas cztery tytuły w klasie Supersport dosiadając Yamahy YZF-R6 oraz jeden w Superstock 1000 na YZF-R1, po czym na własną rękę wystartował IDM Superbike. Dwa lata temu Pawelec powrócił do Mistrzostw Polski i bez problemu sięgnął po mistrzostwo w klasie Superbike. W Sezonie 2008, po roku przerwy poświęconym na organizację pucharu markowego Fiat Yamaha Cup, Andrzej znów zaatakuje Mistrzostwa Niemiec z ambitnymi planami i profesjonalnym wsparciem zespołu Soezen & Partner Motorsport, Yamahy oraz swoich sponsorów, firm Wallrav i Dąbex. Pierwsza z ośmiu rund odbędzie się w ostatni weekend kwietnia na torze Lausitzring.

Edytowane przez mick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Andrzej Pawelec to bezkonkurencyjny w naszym kraju, sześciokrotny Mistrz Polski. Niepokonany w latach 2000-2004, zdobył wówczas cztery tytuły w klasie Supersport dosiadając Yamahy YZF-R6 oraz jeden w Superstock 1000 na YZF-R1, po czym na własną rękę wystartował IDM Superbike. Dwa lata temu Pawelec powrócił do Mistrzostw Polski i bez problemu sięgnął po mistrzostwo w klasie Superbike. W Sezonie 2008, po roku przerwy poświęconym na organizację pucharu markowego Fiat Yamaha Cup, Andrzej znów zaatakuje Mistrzostwa Niemiec z ambitnymi planami i profesjonalnym wsparciem zespołu Soezen & Partner Motorsport, Yamahy oraz swoich sponsorów, firm Wallrav i Dąbex. Pierwsza z ośmiu rund odbędzie się w ostatni weekend kwietnia na torze Lausitzring.

 

A Marek Szkopek nie jest konkurentem dla Andrzeja Pawelca?? Czekam na ich pojedynki w 2008r i mam nadzieje że gdzieś się w końcu razem spotkają ( w tej samej klasie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Marek Szkopek nie jest konkurentem dla Andrzeja Pawelca?? Czekam na ich pojedynki w 2008r i mam nadzieje że gdzieś się w końcu razem spotkają ( w tej samej klasie).

Spotkają się , spotkają i to już 25-27.04.2008 na torze Eurospeedway Lausitz w klasie superbike IDM z tym że Paweł z Andrzejem,link do strony wklejony w temacie gsxrCup 2008.A wczoraj cała ekipa FASBIKER RACING TEAM jak i Dialog Racing Team ( czyli Szkopki) wyruszyli na Yamaha Day do Walencji.

Edytowane przez CRASH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Marek Szkopek nie jest konkurentem dla Andrzeja Pawelca?? Czekam na ich pojedynki w 2008r i mam nadzieje że gdzieś się w końcu razem spotkają ( w tej samej klasie).

 

Marek? Miałeś chyba na myśli Pawła, ale musisz pamiętać, że gdy ścigali się razem, a robili to przez lata, Paweł wygrał z Andrzejem tylko kilka wyścigów i ani razu mistrzostwa, stąd słowo "bezkonkurencyjny" ;-).

 

Oczywiście wszyscy, w tym sam Andrzej, mają nadzieję, że Paweł będzie regularnie ścigał się w IDM Superbike jednak dwie rundy pokrywają się z Poznaniem, a to chyba jest dla niego priorytet, chociaż tego na sto procent nie wiem.

 

Tak czy inaczej będzie ciekawie ;-).

 

Informacja prasowa

28.03.2008

 

Pawelec w świetnej formie w Walencji

 

Andrzej Pawelec, sześciokrotny Mistrz Polski w wyścigach motocyklowych, zakończył pierwszy dzień jazd testowych w hiszpańskiej Walencji ze świetnym wynikiem.

 

27’latek z Nowego Tomyśla, który w tym sezonie ścigał się będzie w prestiżowych Mistrzostwach Niemiec IDM Superbike w barwach renomowanej ekipy Soezen & Partner Motorsport Yamaha, spędził dzisiaj na torze ponad trzy godziny, kończąc dzień z czasem 1:39.200. Jest to wynik o dwie sekundy lepszy od najlepszego czasu jaki Polak ustanowił podczas swojej wizyty w Walencji dwa lata temu.

 

Zespołowy kolega Andrzeja, były Mistrz Świata, Joerg Teuchert był dzisiaj co prawda najszybszy w grupie kilkudziesięciu zawodników Yamahy z całej Europy z wynikiem 1:37.8, jednak na oponach wyścigowych Niemiec utrzymywał niemal identyczne tempo jak Pawelec, który był z kolei nie tylko najszybszym z kilku polskich zawodników obecnych w Hiszpanii ale też jednym z najszybszych uczestników w ogóle. Trzecia reprezentantka zespołu Michaela Galinskiego, Niemka Nina Prinz podczas swojej pierwszej wizyty w Walencji była dzisiaj zaledwie o dwie sekundy wolniejsza o Polaka.

 

Pawelec poświęcił pierwszy dzień jazd w Hiszpanii na przypomnienie sobie konfiguracji trasy, testy różnych mieszanek ogumienia Dunlop oraz sprawdzanie ich wytrzymałości na dystansie kilkunastu okrążeń. Dzięki znalezieniu dobrych ustawień Yamahy YZF-R1 w specyfikacji 2008 podczas lutowych testów w hiszpańskiej Kartagenie, mechanicy ekipy Soezen & Partner Motorsport nie musieli dzisiaj niemal w ogóle dotykać maszyny Polaka, poza oczywiście rutynową wymianą opon i tankowaniem.

 

W bezproblemowej jeździe pomogły Pawelcowi idealne warunki atmosferyczne. Walencja przywitała bowiem zawodników biorących udział w testach Yamahy temperaturą dochodzącą do trzydziestu stopni Celsjusza i delikatnym wiatrem.

 

Jazdy testowe w Walencji potrwają do niedzieli a obaj zawodnicy liczą na dalszą poprawę czasów okrążeń i sukcesywne poszukiwania jak najlepszych ustawień swoich Yamah przed pierwszym wyścigiem IDM Superbike.

 

Andrzej Pawelec, 1:39.2

 

„Pierwszy dzień testów przebiegał bardzo pomyślnie a pogoda pomogła wszystkim zawodnikom w zapoznaniu się z torem. W Kartagenie udało się nam znaleźć odpowiednie ustawienia dla mojej nowej Yamahy YZF-R1. Tutaj również sprawdziły się one idealnie, a że znam ten tor dość dobrze, mogłem skupić się na testach ogumienia oraz utrzymywaniu równego tempa na dłuższych dystansach. Jestem zadowolony z dzisiejszego wyniku, ale myślę, że jutro powinienem urwać jeszcze przynajmniej sekundę.”

 

Andrzej Pawelec to bezkonkurencyjny w naszym kraju, sześciokrotny Mistrz Polski. Niepokonany w latach 2000-2004, zdobył wówczas cztery tytuły w klasie Supersport dosiadając Yamahy YZF-R6 oraz jeden w Superstock 1000 na YZF-R1, po czym na własną rękę wystartował IDM Superbike. Dwa lata temu Pawelec powrócił do Mistrzostw Polski i bez problemu sięgnął po mistrzostwo w klasie Superbike. W Sezonie 2008, po roku przerwy poświęconym na organizację pucharu markowego Fiat Yamaha Cup, Andrzej znów zaatakuje Mistrzostwa Niemiec z ambitnymi planami i profesjonalnym wsparciem zespołu Soezen & Partner Motorsport, Yamahy oraz swoich sponsorów, firm Wallrav i Dąbex. Pierwsza z ośmiu rund odbędzie się w ostatni weekend kwietnia na torze Lausitzring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm przyznam się że MMP śledzę od 2006r. więc nie wiem jak wcześniej wyglądały pojedynki Andrzeja i oczywiście Pawła ( a nie Marka). Natomiast w 2006r, obaj zawodnicy startowali w różnych klasach więc tego sezony nie można brać pod uwagę, bo Paweł jechał na maszynie Stockowej i pomimo tego udało mu się wygrać wyścig w deszczu z Andrzejem jadącym w klasie Superbike (pamiętam wypowiedzi o sierocie- hehe ma się tą pamięć), jeśli się mylę to mnie sprostujcie.

 

Zobaczymy jak to będzie w 2008 r. - ja stawiam na Pawła i jednocześnie trzymam kciuki za obu zawodników,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm przyznam się że MMP śledzę od 2006r. więc nie wiem jak wcześniej wyglądały pojedynki Andrzeja i oczywiście Pawła ( a nie Marka). Natomiast w 2006r, obaj zawodnicy startowali w różnych klasach więc tego sezony nie można brać pod uwagę, bo Paweł jechał na maszynie Stockowej i pomimo tego udało mu się wygrać wyścig w deszczu z Andrzejem jadącym w klasie Superbike (pamiętam wypowiedzi o sierocie- hehe ma się tą pamięć), jeśli się mylę to mnie sprostujcie.

 

Zobaczymy jak to będzie w 2008 r. - ja stawiam na Pawła i jednocześnie trzymam kciuki za obu zawodników,

 

Tak, masz rację, tylko, że Andrzej jechał stockiem w klasie Superbike. To był ostatnio wyścig, miał już tytuł w kieszeni, było mokro, więc wyluzował.

 

Informacja prasowa

30.03.2008

 

Pawelec jeszcze szybszy w Walencji!

 

Drugiego dnia testów na hiszpańskim torze imienia Ricardo Tormo Andrzej Pawelec poprawił swój wczorajszy czas okrążenia o ponad sekundę!

 

27’letni Polak, który wystartuje w tym roku w prestiżowych, motocyklowych Mistrzostwach Niemiec IDM Superbike, do sezonu przygotowuje się w ten weekend w Walencji z blisko stuosobową grupą najlepszych w Europie jeźdźców, korzystających z motocykli marki Yamaha.

 

Podobnie jak wczoraj, dzisiaj Pawelec i jego zespołowy kolega z ekipy Soezen & Partner Motorsport, Joerg Teuchert, znów byli najszybszymi motocyklistami w stawce. Swój piątkowy czas – 1:39.2, pochodzący z Nowego Tomyśla zawodnik poprawił o ponad sekundę, uzyskując dzisiaj fenomenalny wynik 1:38.1, podczas gdy jego niemiecki kolega wykręcił 1:37.2. Jednocześnie Andrzej był regularnie średnio o dwie sekundy szybszy od wszystkich polskich zawodników obecnych w Walencji.

 

Jeszcze bardziej niż bardzo dobry czas, sześciokrotnego Mistrza Polski w wyścigach motocyklowych cieszył fakt, iż świetne tempo mógł utrzymywać na dystansie wielu okrążeń.

 

Drugi w tym roku test, Pawelec zaczął wczoraj od zaznajamiania się z liczącą 4005 metrów trasą oraz od testowania różnych mieszanek ogumienia Dunlop. Dzisiaj mechanicy zespołu Soezen & Partner Motorsport zmienili szereg ustawień w motocyklu Polaka, dopasowując zachowanie maszyny do coraz szybszego tempa. Andrzej przetestował także kilka kolejnych rodzajów opon.

 

Swój czas poprawiła także nowa reprezentantka zespołu, Niemka Nina Prinz. Aktualna Mistrzyni Europy Kobiet klasy Superstock uzyskała dzisiaj wynik 1:39.8, bardzo dobry, zważywszy na fakt, iż jest to jej pierwsza wizyta na torze w Walencji.

 

Trzydniowe jazdy w Hiszpanii zakończą się jutro, a kolejne testy ekipa przeprowadzi w połowie kwietnia na niemieckim torze Lausitzring. Tam też za miesiąc odbędzie się w pierwsza z ośmiu rund IDM Superbike.

 

Andrzej Pawelec, 1:38.1

„Co prawda pogoda nie była dzisiaj już tak imponująca jak wczoraj, jednak zachmurzone niebo i temperatury w granicach 20 stopni Celsjusza nie przeszkodziły mi w poprawie piątkowego czasu. Podczas trzech, czterdziestominutowych sesji, które dzisiaj zaliczyłem, mogłem nie tylko znacznie poprawić swój wczorajszy wynik, ale także przetestować wiele różnych ustawień i opon. Cieszę się, że byłem w stanie utrzymać równe i szybkie tempo na długich dystansach, ale wydaje mi się, że jutro powinienem zejść poniżej bariery 1:38.”

 

Andrzej Pawelec to bezkonkurencyjny w naszym kraju, sześciokrotny Mistrz Polski. Niepokonany w latach 2000-2004, zdobył wówczas cztery tytuły w klasie Supersport dosiadając Yamahy YZF-R6 oraz jeden w Superstock 1000 na YZF-R1, po czym na własną rękę wystartował IDM Superbike. Dwa lata temu Pawelec powrócił do Mistrzostw Polski i bez problemu sięgnął po mistrzostwo w klasie Superbike. W Sezonie 2008, po roku przerwy poświęconym na organizację pucharu markowego Fiat Yamaha Cup, Andrzej znów zaatakuje Mistrzostwa Niemiec z ambitnymi planami i profesjonalnym wsparciem zespołu Soezen & Partner Motorsport, Yamahy oraz swoich sponsorów, firm Wallrav i Dąbex. Pierwsza z ośmiu rund odbędzie się w ostatni weekend kwietnia na torze Lausitzring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...