Skocz do zawartości

Nie Cieknąca Pompa w MZ!


Gość SKORUPA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Się pytałem starego mechanika to mi powiedział że musi być wymiana płynu po to jest to nacięcie i jeszcze zapytałem się czemu jest pod kątem te nacięcie, to mi powiedział żeby się tłoczek nie zacierał.

 

Koleś miał wytoczony taki tłoczek z brązu i nie miał nacięcia, fakt pompa nie ciekła ale klamka była strasznie twarda... ale czy to od tego niewiem...

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mój sposób na uszczelnienie pompki hamulcowej w MZ

 

- wytoczyłem nowy tłoczek o większych wymiarach, to znaczy tą część tłoczka na którą nakłada się dużą uszczelkę powiększyłem z średnicy 10mm do 10,5mm, natomiast w tym miejscu gdzie znajduje się mniejsza uszczelka średnice tłoczka zwiększyłem o 0,1mm.

- zamiast dużej uszczelki zastosowałem inną z twardszej gumy ale też ciśnieniową,

uszczelkę tą dobrałem w sklepie z uszczelnieniami technicznymi

 

 

Po złożeniu wszystkiego i zalaniu płynem, z pompki nic nie cieknie :) :) :(

MZ przejechałem na razie kilkadziesiąt km i jak na razie wszystko OK. czas pokaże czy ten sposób się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niby wszystko cycus glancuś ale gdzie dostac tak małe uszczelniacze???????????//

 

Tą mniejszą uszczelkę zostawiłem oryginalną, a większą kupiłem tak jak pisałem wcześniej w sklepie z uszczelnieniami technicznymi, o takich samych wymiarach oprócz wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku miałem zamiar zastosować uszczelkę typu simering, ale sprzedawca mi odradził, argumentując iż simering pod wpływem ciśnienia może się podwinąć i dlatego stosuje się w takich urządzeniach uszczelki ciśnieniowe które pod wpływem ciśnienia mocniej dociskają się do np. tłoczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...