Skocz do zawartości

Jak to jest z tymi kaskami?


Rekomendowane odpowiedzi

Optymalnym rozwiązaniem jest SCHUBERTH J1, trochę drogi ale wygodny, super cichy i bezpieczny.

Słuszna racja kolego ale nieraz trak bywa że na moto starczyło smalcu a na te najwazniejsze rzeczy juz nie :) i szuka sie obejscia a to przecież nasze bezpieczeństwo :biggrin: :icon_eek: :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Yamahę Drag Star 1100 i pierwszym kaskiem i jak na razie jedynym jest Nolan N42. Jest to kask otwarty z długa szybą i zapewnia dobrą oslone przed wiatrem i wszelkim latającym robactwem, a co do glosnosci to powiem, że nie mam porównania ...(ale na pewno nigdy nie ma tak, żeby nie mogło byc ciszej:) ).

Kask ten służy mi do jazdy " wokół komina " , ale wraz ze wzrostem mojej swiadomosci motocyklowej i chęci coraz dalszych wyjazdów doszedłem do wniosku, że powinienem bardziej zadbac o bezpieczenstwo.

Miałem ten sam dylemat co wiekszosc ....co kupic ? jaki model ? co lepsze ? . Po wielu dyskusjach na forum, poradach ( dzieki nurfan;) ) , mój wybór padł na Schubertha J 1 .Własnie go zamówiłem i czekam na przesyłke. Uważam, że ten typ kasku daje wieksze bezpieczenstwo i przy tym nie traci sie ducha chooperowego wyglądu :icon_rolleyes:

 

Pozdrawiam wszystkich i życze niezdecydowanym trafnego wyboru... ja juz go dokonałem :)

 

P.S.

Gdy troche pojeżdze w nowym kasku na pewno napisze na forum o swoich wrażeniach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato i dojazdy po mieście używam otwartego z szybą czyli nolana N42. A na dalsze i szybsze wyjazdy integrala sharka. Broda i dolna część twarzy (czyli to co jest za szczęką kasku) jest naprawdę mocno narażona na kontuzję w razie kontaktu z glebą.

I nie interesuje mnie, że jakiś jełop "nie zaleca" integrala na czopera. Bardziej cenię sobie własne bezpieczeństwo. Aha, do tego jeżdżę w kamizelce-oczojebce.

Wiocha, nie?

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAFAL !!!

 

Czy Ty wiecznie nawalony jestes ? :icon_eek:

Podnieś wreście tą główke z ziemi brachu :)

Widzę, że całą zimę tak leżysz ...pewnie z rozpaczy że sie sezon skonczył a do drugiego daleko . :biggrin:

Ale teraz spójrz za okno ( jesli mozesz :smile: ) ....wiosna idzie .

Zapraszamy na szlak :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Yamahę Drag Star 1100 i pierwszym kaskiem i jak na razie jedynym jest Nolan N42. Jest to kask otwarty z długa szybą i zapewnia dobrą oslone przed wiatrem i wszelkim latającym robactwem, a co do glosnosci to powiem, że nie mam porównania ...(ale na pewno nigdy nie ma tak, żeby nie mogło byc ciszej:) ).

Kask ten służy mi do jazdy " wokół komina " , ale wraz ze wzrostem mojej swiadomosci motocyklowej i chęci coraz dalszych wyjazdów doszedłem do wniosku, że powinienem bardziej zadbac o bezpieczenstwo.

Miałem ten sam dylemat co wiekszosc ....co kupic ? jaki model ? co lepsze ? . Po wielu dyskusjach na forum, poradach ( dzieki nurfan;) ) , mój wybór padł na Schubertha J 1 .Własnie go zamówiłem i czekam na przesyłke. Uważam, że ten typ kasku daje wieksze bezpieczenstwo i przy tym nie traci sie ducha chooperowego wyglądu :icon_eek:

 

Pozdrawiam wszystkich i życze niezdecydowanym trafnego wyboru... ja juz go dokonałem :biggrin:

 

P.S.

Gdy troche pojeżdze w nowym kasku na pewno napisze na forum o swoich wrażeniach .

 

 

 

Witam

 

Gdzie zamówiłeś tego Schubertha J 1 i za ile na Prymasa kosztuje dosyć sporo a kask jest super, miałem okazję przejechać sie w nim, nie ma porównania do mojego Nolana daj jakieś namiary chętnie sam bym kupił za rozsądną kasę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdzie zamówiłeś tego Schubertha J 1 i za ile na Prymasa kosztuje dosyć sporo a kask jest super, miałem okazję przejechać sie w nim, nie ma porównania do mojego Nolana daj jakieś namiary chętnie sam bym kupił za rozsądną kasę.

 

Pozdrawiam

 

Zamówiłem na eBayu .

Łaczny koszt to 1250 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ... moze nie mam doswiedczenia w temacie chopperow :icon_mrgreen: ale proponuje zebys spojrzal na CABERGa Down Town Reverse ... bardzo ciekawy wynalazek 2w1 a wiec Jet z pelna szyba + opuszczana szczeka ale ciekawiej zaprojektowana niz w zwyklym szczekowcu ... do tego ma blende przeciwsloneczna ... cena 740zl wg reklamy w ŚM

pozdro :biggrin: :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CABERGa Down Town Reverse ... bardzo ciekawy wynalazek 2w1 a wiec Jet z pelna szyba + opuszczana szczeka ale ciekawiej zaprojektowana niz w zwyklym szczekowcu ...

 

miałeś to w rękach? interesuje mnie na ile solidna jest ta pseudo-szczęka. jest rozpinana pośrodku, więc istotne jest również to, jaki jest zamek. generalnie po zapoznaniu się z justissimo mam raczej dobre zdanie o ich kaskach, ale jeden nierówny drugiemu...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam J1. Bezpieczeństwo + wygąd + swietna widoczność + wygoda + cisza + trwałość + higiena = niestety wysoka cena. Najważniejsza zaleta to ochrona szczęki/ust/policzków. Oczywiście nie jest to taka ochrona jak przy kasku zamkniętym ale o niebo większa niż w kasku otwartym. No chyba że komuś nie zależy na tych częsciach głowy...

Tu zdęcia http://bikepics.com/pictures/1046712/

Edytowane przez ASh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zamówiłem na eBayu .

Łaczny koszt to 1250 zł

 

Czy to ten sprzedawca z Włoch?, nigdy nic nie kupowałem z zagranicy czy są jakies specjalne procedury, w jakim języku z nim sie komunikujesz, napisz jezeli nie sprawi Ci to kłopotu, cena jest o jakieś 500zł niższa niz u nas np. na Prymasa 1000 lecia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałeś to w rękach? interesuje mnie na ile solidna jest ta pseudo-szczęka. jest rozpinana pośrodku, więc istotne jest również to, jaki jest zamek. generalnie po zapoznaniu się z justissimo mam raczej dobre zdanie o ich kaskach, ale jeden nierówny drugiemu...

jsz

 

niestety nie macalem :icon_exclaim: podeslalem jako opcja do rozwazenia , jezdzilem w jutissimo i pewnie tak dobry nie bedzie ale to tylko gdybanie ...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirje elejson :icon_mrgreen: Jeżyk nie spinaj się tak .Nie pije od dwóch tygodni .....zaszyłem się ale ciiiiii to ma być tajemnica ;)

 

Całe szczęscie RAFAL ! :biggrin: bo już sie obawiałem, że sie nie wyjdziesz z zimowego letargu :icon_razz:

Do zobaczenia na trasie . :clap:

 

Czy to ten sprzedawca z Włoch?, nigdy nic nie kupowałem z zagranicy czy są jakies specjalne procedury, w jakim języku z nim sie komunikujesz, napisz jezeli nie sprawi Ci to kłopotu, cena jest o jakieś 500zł niższa niz u nas np. na Prymasa 1000 lecia.

 

Pozdrawiam

 

To jest sprzedawca z Niemiec

A do tego zeby tam robic zakupy wystarczy zarejestrowac sie na eBay'u i posiadać karte kredytową .

Komunikować sie nie ma potrzeby ...wybierasz to co chcesz kupic , klikasz na tą rzecz a system już sam Cię dalej poprowadzi .

Jesli jednak nie czujesz sie na siłach, to poproś kogos oblatanego w internetowych zakupach, zeby Ci za pierwszym razem pomógł .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...