Skocz do zawartości

wypadek... filmik


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

A w szczególności UWAGA na TIR`y...

Miałem podobną sytuację w tamtym roku ale cudem udało mi się w porę zareagować. Teraz już wiem jakby to wyglądało :icon_biggrin:

P.S. dla ludzi o mocnych nerwach.

Pozdro

 

Cholera... Naprawde trudno na to patrzec... :wink:

Chyba jedyna sluszna reakcja w takiej sytuacji to odkrecic manetke, prawda? W jaki sposob tobie udalo sie uniknac tragedii?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera... Naprawde trudno na to patrzec... :)

Chyba jedyna sluszna reakcja w takiej sytuacji to odkrecic manetke, prawda? W jaki sposob tobie udalo sie uniknac tragedii?

 

Pzdr

W moim przypadku było to tak: podczas wyprzedzania tira, ten nagle bez kierunkowskazu wykonał gwałtowny manewr w lewo. W porę wykonany przeciwskręt i ucieczka na pobocze uratowały nam tyłki bo wjechalibyśmy prosto pomiędzy ciągnik a naczepę. Domyślam się, że koleś zasnął za kierownicą i obudził się w momencie gdy siedział już prawie na samochodzie, który jechał przed nim. Nie patrząc na nic próbował ominąć go. Dlatego też ja nie widziałem żadnego samochodu przed tirem, przed wyprzedzaniem ani w trakcie bo był całkowicie zasłonięty. Wszystko działo się na prostym odcinku drogi, w lesie przy prędkości około 100km/h. Z przeciwka nie jechało nic. A pomyślcie ile razy ma się ochotę wyprzedzić na szerokiej drodze gdy z naprzeciwka jadą samochody a środkiem jest tyle miejsca, że spokojnie samochód by się zmieścił... Było by pozamiatane bo nikt się nie spodziewa takiego zachowania tirolota na drodze. Lepiej nie ryzykować w ten sposób.

A ten konkretny filmik uczy nas żeby jak najczęściej patrzyć w lusterka i w razie potrzeby odkręcić by nie dać się zabić. OCZY DOOKOŁA GŁOWY trzeba mieć... tylko jak to zrobić :icon_biggrin: I tego Wam i sobie życzę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... popieram całkowicie Przemka , miec oczy wszedzie to podstawa... No i nie dac sie ! Ja spotkałem duzo kierowców tirów którzy robią dziwne rzeczy na naszych drogach. Jedną z drastyczniejszych w naszej miejscowosci to jak kobieta jechała rower do miasta (cieżarówka jedzie za nią) wyprzedza i nie wiadomo z jakiej przyczyny zajezdza droge. Po prostu zachaczył ją naczepą. Niestety ciało było zmasakrowane najbardziej co szokowało to oderwana głowa i kawałki które zostały z roweru. Trzeba uwazac w razie czego maneteką docisnąc bo Ci potrafią nie raz jechac za tobą i trąbić równiez nie wiadomo z jakiej przyczny. Jednak prawo na tira to chyba jedne z wiekszych marzen na przyszłość . Co do filmiku to jestem raczej srednio wrazliwy ale jednak wole oglądać (nie udane wheelie) czy inne triki na moto niz takie drastyczne wypadki gdzie ludzie umierają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob tobie udalo sie uniknac tragedii?

 

uzyc glowy. jesli jedziesz 1m przed tirem to na 100% Cie nie widzi. po prostu uciekaj stamtad. to jest cos w stylu bedac pieszym wejsc na zielonym swietle na pasy nie ogladajac sie na nic. teoretycznie nic nie powinno jechac, ale tylko teoretycznie. myslenie, ze ja mam zielone i mam wolne moze byc nasza ostatnia mysla. myslmy za innych!

 

Ja spotkałem duzo kierowców tirów którzy robią dziwne rzeczy na naszych drogach.

 

p.s. ja wczoraj bylem pasazerem tira, na trasie cos ponad 800km. z obiektywnego punktu widzenia (nie jestem zwiazany z tym srodkiem transportu) musze powiedziec, ze 99% sytuacji, ktore byly wczoraj jakims zagrozeniem powodowaly wyprzedzajace osobowki. wiekszosc z nich, to oczywiscie przedstawiciele handlowi, albo niedzielni kierowcy z rodzinami w "trasie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Lefthandy

Sporo tirowców jeździ po prostu na spidzie. Jak gość w ciągu 12-godzin z Belgii ma stanąć w Wilnie czy innym Kijowie to nie ma bata potrzebny jest dopalacz.

 

Dokładnie... popieram całkowicie Przemka , miec oczy wszedzie to podstawa... No i nie dac sie ! Ja spotkałem duzo kierowców tirów którzy robią dziwne rzeczy na naszych drogach. Jedną z drastyczniejszych w naszej miejscowosci to jak kobieta jechała rower do miasta (cieżarówka jedzie za nią) wyprzedza i nie wiadomo z jakiej przyczyny zajezdza droge. Po prostu zachaczył ją naczepą. Niestety ciało było zmasakrowane najbardziej co szokowało to oderwana głowa i kawałki które zostały z roweru. Trzeba uwazac w razie czego maneteką docisnąc bo Ci potrafią nie raz jechac za tobą i trąbić równiez nie wiadomo z jakiej przyczny. Jednak prawo na tira to chyba jedne z wiekszych marzen na przyszłość . Co do filmiku to jestem raczej srednio wrazliwy ale jednak wole oglądać (nie udane wheelie) czy inne triki na moto niz takie drastyczne wypadki gdzie ludzie umierają

 

Byłem świadkiem bardzo podobnego wypadku i to w trakcie kursu na prawko. Zdażyło się to pod samym WORDem i mówili o tym nawet w Kurierze. Ciężarówka wciągnęła babkę jadącą na rowerze.

Edytowane przez Lefthandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...