Skocz do zawartości

Ebay i przesyłka z USA


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś niedawno zamawiał coś z USA ? ciekawi mnie koszt przesyłki bo znalazłem w dobrej cenie części do moto ale niemam zupełnie pojęcia jak z przesyłka i jak w takich sytuacjach odbywa się zapłata- przez paypal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej przez paypal bo inaczej nikt nie wyśle za granicę.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy - nie pieprzymy głupot jak sie nie znamy.OK??Nie ze ciotki brat zna kolesia , który zna kolesia.....

 

 

Powie ci tak kupiłem nie jedno z usa na Ebay prze PP i pierwsze co to nie pytaj nas tylko wal z pytaniem do sprzedajcego.Jeden ci wysle paczke zapałek za 2 $ a drugi za to bedzie chiał 20 $

Inna sprawa ze dochodza rozne opłaty , ale o tym było juz na FM wiec sobie poszukaj.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś niedawno zamawiał coś z USA ? ciekawi mnie koszt przesyłki bo znalazłem w dobrej cenie części do moto ale niemam zupełnie pojęcia jak z przesyłka i jak w takich sytuacjach odbywa się zapłata- przez paypal?

 

Koszty sa bardzo rozne. Zalezy od roznych czynnikow np.- rodzaju wysylki (szybka, wolna, ubezpieczona itd), od tego czy sprzedajacy pobiera jakies dodatkowe oplaty, od masy, miejsca. Ogolnie przed kazdym zakupem trzeba wyslac maila z zapytaniem o cene wysylki towaru. Czasem mozna a wrecz trzeba sie targowac, czesto w mailu zwrotnym wysylka nagle tanieje.

 

Jak kupujesz towar nowy - moga Ci go w PL oclić i w tedy wychodzi 30 % wartosci paczki. stawka celna wynosi 8.15 % +VAT 22% i oplata naleznosci przywozowych jakies 100 zl.

np - Towar 40 $ + wysylka 30 $ razem 70$ i i dolicz 30%.

 

Duuuuuuużo papierkowej roboty :) Ostatnio pokazywali gościa co kupił aparat w usa na aukcji i plik papierków jakie musiał wypełnić ;) Trzeba się troszkę na tym znać... :crossy:

 

 

Yyyy sporo bajerow kupuje miedzy innymi z USA i nie mialem jakiej kolwiek roboty papierkowej, wiec o co chodzi ? Jakie pliki za co wypelniac ?

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow. Niezła lipa w PL z takimi zakupami. Ja zwykle kupuję z US to wysyłka idzie do Londynu do mnie. Płace przez PP i w ciagu 5 dni jest u mnie. Jeszcze mnie nie naliczyli nigdy za import ale znajomego tak - kupil siedzonko do Sportstera i jak opłacił cło itd to wyszlo mu drożej niż kupiłby w salonie HD w Anglii. hehe.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty sa bardzo rozne. Zalezy od roznych czynnikow np.- rodzaju wysylki (szybka, wolna, ubezpieczona itd), od tego czy sprzedajacy pobiera jakies dodatkowe oplaty, od masy, miejsca. Ogolnie przed kazdym zakupem trzeba wyslac maila z zapytaniem o cene wysylki towaru. Czasem mozna a wrecz trzeba sie targowac, czesto w mailu zwrotnym wysylka nagle tanieje.

 

Jak kupujesz towar nowy - moga Ci go w PL oclić i w tedy wychodzi 30 % wartosci paczki. stawka celna wynosi 8.15 % +VAT 22% i oplata naleznosci przywozowych jakies 100 zl.

np - Towar 40 $ + wysylka 30 $ razem 70$ i i dolicz 30%.

Yyyy sporo bajerow kupuje miedzy innymi z USA i nie mialem jakiej kolwiek roboty papierkowej, wiec o co chodzi ? Jakie pliki za co wypelniac ?

 

 

Ah pokazywali gościa kupował aparat w usa i mówił że przelew w banku wymaga wielu papierków to było w tym tygodniu w jakimś serwisie informacyjnym mówili o zakupach w usa

Edytowane przez Baqu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah pokazywali gościa kupywał aparat w usa i mówił że przelew w banku wymaga wielu papierków to było w tym tygodniu w jakimś serwisie informacyjnym mówili o zakupach w usa

 

No tak tylko po co robic to przez bank i placic prowizje, wypelniac te druczki skoro mamy paypala ?

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z paypalem to jak to wyglada, jest jakaś rejestracja jak np ebay czy jak w banku byśmy konto zakładali?

 

Tak aby jednym zdaniem .........

Ano jest ............ :buttrock:

Rejestrujesz sie, podajesz adres mailowy i wymyslasz haslo, podajesz numer konta bankowego, przelewasz symboliczna kwote dla potwierdzenia banku, czekasz 2-3 dni na potwierdzenie i ......... sprzedajesz-kupujesz :buttrock:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem buty i pare innych rzeczy w USA, zapłaciłem paypalem, koszt przesyłki 58$, przez USPS priority mail, w domu równo po 7 dniach od przelania kasy. Obeszło sie bez cła i podatku bo nie było metek ani paragonu w paczce. Dodatkowo do ceny towaru sprzedawca doliczył mi 8% podatku stanowego ( California ).

 

Co mnie zdziwiło to fakt, że do kosztów przesyłki który za same buty wynosi 50$ sprzedawca doliczył mi po kilka $ od dodatkowych rzeczy które przy okazji u niego kupiłem a które zajmowały bardzo mało miejsca i były bardzo lekkie. Możliwe, że w formularzu wysyłki musiał podac dokładnie cenę i ilość przedmiotów które wysyłał i od tego wzrósł koszt.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak aby jednym zdaniem .........

Ano jest ............ :icon_mrgreen:

Rejestrujesz sie, podajesz adres mailowy i wymyslasz haslo, podajesz numer konta bankowego, przelewasz symboliczna kwote dla potwierdzenia banku, czekasz 2-3 dni na potwierdzenie i ......... sprzedajesz-kupujesz :buttrock:

 

podajesz numer karty kredytowej a nie konta, nic nie przelewasz tylko paypal sam pobiera jakies 1 euro... i nie trzeba czekac tych dni ;)

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...