Skocz do zawartości

Mam mały wielki problem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale wlasnie co tu mają świece?

piszesz ze po paru km wylączają się 2 gary, jezeli z cewki masz 2v1 to moze być przyczyna iz sa one felerne, albo jeszcze sprawdz moduł (jak to kolega jacek1 wczesniej wspomniał - elektryka moze Ci wariowac, jak zaczyna rozgrzewac sie porządnie moto), miałem podobny przypadek gdy robiłem moto kumpla i nie mozna było dojść o co chodzi, wkoncu pozyczyłem moduł od znajomego i problem raptem znikł (oczywiscie później jeszcze wyczyściłem fajki i powymieniałem przewody do swiec), więc pożycz albo jakoś załatw od kogoś moduł i sprawdź czy to samo będzie się działo na nim

zdravim!

Edytowane przez sewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie zmieniam co 3 lata głowicy, przecież świecę ręką się dokręca + obrót kluczem o ok 120st

a tak jeszcze jedna myśl, napewno masz prawidłową ciepłotę świec ? Olej w silniku dobry ?

olej wymieniałęm w zaraz po zimie ... a wlałem jeszcze w drodze bo sie okazało ze poziom za mały na Olrenie był ten sam Castrol gps 10w-40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma olej do tego ze moto by przestało chodzić na 2 cylindry a potem gasło ??? sprawdź sobie cewki i moduł ja przeszłem niemałą batalie z elektrykom ale ummie była inna sprawa.

co się działo ? jakie objawy ? cos podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co się działo ? jakie objawy ? cos podobnego ?

 

Z początku niemialem iskry potem sie pobawiłem i była iskra ale tylko na dwóch cylindrach kupiłem cewki ale to tez nie pomogło... i sie tak męczyłem aż do skutku nie wiem co u ciebie może być ale jak byś chciał sprawdzić cewki ( tylko nie wiem czy by ci podeszły z mojego) i czy takie mogą być to bym mógł pożyczyć ci na próbę bo posiadam dwie z starej instalacji a wydaje mi sie ze mieszkamy blisko siebie.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maestro pooglądaj wszystko ...ale nie świece. bo to na pewno nie ich wina. jeśli moto gaśnie ci po nagrzaniu sie a po schłodzeniu znów chodzi to gdzie ty sie czepiasz świec. przecież jakby ci padła świeca to już by nie wstała :icon_twisted: a miałem podobne objawy w cbr 1000. ile sie napociłem ile kombinowałem żeby dojść co to...okazało sie że nie dostawała paliwa hihi. dlatego najpierw proponuje pojeździć a gdy znowu zgaśnie to odkręcić świece i je oglądnąć. jeśli będą suche jak pieprz to po prostu paliwa nie dostaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym ci proponował zobaczyć co z paliwem na moje oko to nie dostaje. Kumpel miał podobny problem w crb 600 f4 czasami mógł przejechać 100 km i nic się nie działo a czasami po 5 mu gasła i co się okazało pompa paliwa miała dziwne akcje pompa była nierozbieralna ale i tak ja rozebrał :buttrock: podginał jakieś blaszki dokłądnie nie wiem, poskładał i lata jak szalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 miechów na jednych świecach ? to ja 3x w roku zmieniam niezależnie od przebiegu x]

 

a propo ngk, patrz żeby były produkcji japońskiej , inne się sypią po zalaniu

 

 

nie no 3 razy w roku to chyba przesada, przynajmniej na dobrego ściga, ja u siebie zmieniam co 20 tys km i to tylko dla zasady bo wyglądają i działają jeszcze ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku niemialem iskry potem sie pobawiłem i była iskra ale tylko na dwóch cylindrach kupiłem cewki ale to tez nie pomogło... i sie tak męczyłem aż do skutku nie wiem co u ciebie może być ale jak byś chciał sprawdzić cewki ( tylko nie wiem czy by ci podeszły z mojego) i czy takie mogą być to bym mógł pożyczyć ci na próbę bo posiadam dwie z starej instalacji a wydaje mi sie ze mieszkamy blisko siebie.

POZDRAWIAM

no to chyba musimy się jakos skumać :) dobrze prawisz dalton ... jak się zrobi troszke pogody to polatam po okolicy

Edytowane przez paullus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...