Skocz do zawartości

rozruch mz...


dgree
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1) jak odpalacie swoje mz? ja : 3 niepelne kopniecia na ssaniu, wlaczam zaplon i bez ssania ladnie zapala(z 1szego).. jak cieply silnik(nielatany przez np 15minut) to bezproblemu,bez ssania,jak dluzej postoi,ale nieostygl bardzo to jedno niepelne kopniecie na ssaniu i pozniej bez ssania zapala z 1szego.

2) ostatnio,jak zapale silnik na zinmo to musze go przez 2-3minuty "przypilnowac gazem" tzn ok 2tys.obr i jest dalej ok, jak odpale i odrazu(jak sie uda ruszyc) to moja eta prawie nielata....czy to kwestja splyniecia paliwa do gaznika? czy ustawienia?a moze swieca? w kazdym razie po tych 2 minutach puszczam manetke i sobie spokojnie chodzi i niezgasnie i mozna jechac(oczywiscie delikatnie jak juz,bo nielatam na zimnym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpalam w sumie z reguły tak jak ty.Zimny silnik-kilka kopnieć na ssaniu i dopiero włączam zapłon.Jak jest dobry akumulator to raczej nie trzeba się tak bawić i po prostu odpalić z ssania.Na ciepłym silniku jak krótko jest nieużywany to po prostu kopie i z reguły za 1-2 odpala :notworthy: Odrazu po odpaleniu też nie chodzi mi tak jak powinna i dopiero po krótkim rozgrzaniu jedzie normalnie.Szkoda że w gażniku nie ma takiego normalnego ssania,które zwiększałoby troche obroty a tak trzeba je podtrzymywać manetką :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem po co tak kombinujecie silnik mz ma palic bez zadnego problemu ja to robie tak:

1. jak silnik jest zimny to włanczamy zapłon, zaciagamy ssanie i kopie z reguły za 2-3 odpali.

2. jak silnik był niedawno zgaszony i chcemy go ponownie uruchomic to bez zadnego ssania tylko włanczamy zapłon i kopiemy powinien wziac za 1 ewentualnie za 2.

3. jak silnik był juz zagrzany ale poszlismy np do kobiety a ta wizyta sie troszke przedłuzyła to włanczamy zapłon zaciagamy ssanie i powinien wziac za 1-2 .

 

Pozdro @

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją odpalam zawsze tak:

- gdy jest zimny silnik to ssanie, włączam zapłon, i zawsze za drugim razem już chodzi. Później jeszcze kilka sekund na ssaniu i trochę gazu dodaję (żeby nie zgasł)

- każde następne odpalanie to poprostu zapłon i za pierwszym już pali, a gdy na dworze jest ciepło (np. w sierpniu) to jeszcze na drugi dzień odpalam bez ssania (cały czas mam otwarty kranik więc nawet nie musi na nowo benzyna nalecieć - zamykam go tylko na zime)

sygnatura_barthazz.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest *zimny* to na zaciagnietym ssaniu kopie ze 3 razy i moto chodzi.Jak jest *zimny* to bez ssania kopie raz i mozna jechac.

 

:notworthy: oj oj chyba jednak czary mary :notworthy: :) :) :)

 

niech zyją czarownice:) :D !!!!!!!!!! i babajagi :D)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wyszly z tego czary ktore chyba prawdziwy kropelka-czarownik by zrozumial:)Juz podaje wersje oficjalna-bez specjalnych kodow i zaklec:)))))

Jak jest zimny to na zaciagnietym ssaniu kopie ze 3 razy i moto chodzi.Jak jest CIEPLY to bez ssania kopie raz i mozna jechac.

I to na tyle:)Pozdrawiam wszystkich czarodzieji i magow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ja u siebie mam podobnie ze jak odpale do chce mi zgasnac wiec kilka razy daje wiecej gazu i jak juz rozgrzana troche to ruszam. tylko dzisiaj np jak sie zatrzymalem na takiej gorce zeby sobie na jezioro popatrzec i osapnac troche po godzince krazenia po moim osiedlu bylko tylko 12 stopni i tak z 10 minut stalem to potem odpalic nie moglem cosik :) no ale bylem na gorce to z 2 zapalila elegancko chyba za mocno sie wychlodzila bo wiatr byl calkiem spory i ja przylałem troche bo bez ssania kopalrem a potem i z ale jak juz odpalilrem to rakieta :) POzdrowy wszystkim czarownikom a zzimna zwykle z raz przepompowuje a potem przekrecam kluczyk na zaplon i pali zwykle z 1 kopa narka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...