Skocz do zawartości

brak ładowania kawasaki zx6r


kojdas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po dzisiejszej jezdzie próbnej okazało się że moja kawa nie ma ładownia czyli po przejechaniu ok 5 km miałem problem z powrotem.

Niestety nie znam się na mechanice niech mi ktoś powie gdzie szukać alternatora w kawasaki zx6r z 1999r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad wiesz ze to altek ???

Jak sie nie znasz i nie masz przyrzadow to serwis, jak chcesz sam to zacznij od kupienia uniwersalnego miernika do pomiarow napiecia, natezenia i oporu.

 

Adam M.

 

 

kolego po powrocie zachaczyłem do elektromechanika który zmieżył to jakims miernikiem lecz ów elektro mechanik zna się tyko na samochodach i nie potrafił mi pomóc.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego po powrocie zachaczyłem do elektromechanika który zmieżył to jakims miernikiem lecz ów elektro mechanik zna się tyko na samochodach i nie potrafił mi pomóc.

 

Alternator masz pod lewym deklem silnika, pracuje w oleju. Aby go sprawdzić nie trzeba wcale go wymontowywać. Trzeba za to zdjąć zbiornik, zlokalizować kostkę, którą prąd wychodzi z altka (trzy złącza, dwa poziomo, jedno pionowo, w układzie =| ), rozłączyć ją i za pomocą miernika sprawdzić po pierwsze - napięcie zmienne między każdą dowolną parą przewodów (wszystkiego trzy pomiary) na pracującym silniku, przy około 4krpm. Zmierzone wartości napięcia powinny być bardzo zbliżone dla każdej pary przewodów, i zawierać się w przedziale, który określa serwisówka, w którą w tym miejscu radzę Ci się zaopatrzyć. Po drugie, na zgaszonym silniku - należy pomierzyć wartości impedancji (trudne słowo) alternatora. Nie pamiętam dokładnie między czym a czym się to mierzyło, więc odsyłam Cię do serwisówki. Bez problemu znajdziesz ją (anglojęzyczną) na sieci. Znajdziesz tam również opis metody sprawdzania regulatora.

 

--

pzdr

yahoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...