Skocz do zawartości

Yamaha Warrior


witek510
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

o,kolejny warrior z Krakowa! O Edku słyszałem pochlebne opinie, ale radziłbym Ci pojechać najpierw na hamownię i zmierzyć moc i Nm. Przeróbkami łatwo zepsuć charakterystyke silnika. Własnie dostałem wykresy z hamowni motocykla Kubusssa...różnica w mocy na tym samym układzie wydechowym z trzema wariantami przeróbek sięgała 15 Km i 20 Nm!!! Hamownie mam nagraną za 50 zł od motocykla. jakby co to można się zgadać...

 

A poza tym możnaby zrobic jakies spotkanie krakowskich warriorowców...

Taaaa, mieszkam pod Krakiem, w Modlniczce. Warriora mam od dwóch lat, fajne moto, trochę mało mocy ale reszta super. Miałem już parę moto, włącznie z Intruderem M1800R i na Warriorce jeździ mi się naprawdę dobrze, jestem zadowolony.

Na przeróbkę tłumika zbierałem się rok, nie mogłem się zdecydować, bo nie wiem jak będzie grał. Ale cóż, zaryzykuję. Edziu robił mi tłumiki do Bulldoga, tu link:

Wyszło naprawdę kozacko, zobaczymy jak wyjdzie z dużą lufą warriora :) Jesli chodzi o moc po modyfikacji to nie zależy mi specjalnie na wynikach, bardziej cenię sobie kozacki basowy dźwięk. Oczywiście oby to było bez szkody dla silnika. Ale na hamownię chętnie się wybiorę.

Chciałbym żeby Edziu zdążył zrobić na motomikołaje. Byłoby fajnie. Zobaczymy.

Co do spotkania ogólnopolskiego, super pomysł. Piszę się w ciemno. Centralna Polska jak najbardziej OK.

W Kraku też chętnie się ustawimy, może właśnie w motomikołaje i pojedziemy razem? Kubusss'a już miałem okazję poznać, akurat staliśmy obok siebie na zakończeniu w Mnikowie. To chyba był ON (fajnie pomalowane moto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeśli chodzi o modyfikację orginalnego tłumika Warriora przez Edka to jestem chyba jedyny, któremu Edek to robił. Wyszło super, dźwięk jest soczysty, basowy i nieuciązliwy w czasie jazdy. Polecam gorąco, gość wie co robi :)

Żadnych problemów z pracą silnika, na hamowni nie byłem, ale nie zauważyłem znaczących zmian w mocy i momencie.

Mam oprócz tego wydech Roadhous slip on, który w porónaniu z przerobionym orginałem jest trochę głośniejszy i na wolnych obrotach bardziej donośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeśli chodzi o modyfikację orginalnego tłumika Warriora przez Edka to jestem chyba jedyny, któremu Edek to robił. Wyszło super, dźwięk jest soczysty, basowy i nieuciązliwy w czasie jazdy. Polecam gorąco, gość wie co robi :)

Żadnych problemów z pracą silnika, na hamowni nie byłem, ale nie zauważyłem znaczących zmian w mocy i momencie.

Mam oprócz tego wydech Roadhous slip on, który w porónaniu z przerobionym orginałem jest trochę głośniejszy i na wolnych obrotach bardziej donośny.

No to jeszcze bardziej mnie umocniłeś w przekonaniu że warto :biggrin:

Właśnie chodzi mi o głęboki bas. W piątek będę dzwonił do Edzia, bo dziś chłopak nie wziął ze sobą telefonu. Powiem, żeby zrobił tak jak u Ciebie.

A masz jakiś filmik jak gada z nowym tłumikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeśli chodzi o modyfikację orginalnego tłumika Warriora przez Edka to jestem chyba jedyny, któremu Edek to robił. Wyszło super, dźwięk jest soczysty, basowy i nieuciązliwy w czasie jazdy. Polecam gorąco, gość wie co robi :)

Żadnych problemów z pracą silnika, na hamowni nie byłem, ale nie zauważyłem znaczących zmian w mocy i momencie.

Mam oprócz tego wydech Roadhous slip on, który w porónaniu z przerobionym orginałem jest trochę głośniejszy i na wolnych obrotach bardziej donośny.

 

Witam. Dajcie jakieś namiary do Edzia. Mam orginalny wydech i jedno co bym zmienił, to tylko jego brzmienie, To jak przerabia Edzio, by mi całkowicie odpowiadalo, taki komin przy boku robi wrażenie, jak jeszcze "zagada" głębokim basem . Jeszcz jedno, szukam mocowania tablicy rejestracyjnej z boku, no i mam z tym problem. Pozdrawia kolejny worriot ze Szczecina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dajcie jakieś namiary do Edzia. Mam orginalny wydech i jedno co bym zmienił, to tylko jego brzmienie, To jak przerabia Edzio, by mi całkowicie odpowiadalo, taki komin przy boku robi wrażenie, jak jeszcze "zagada" głębokim basem . Jeszcz jedno, szukam mocowania tablicy rejestracyjnej z boku, no i mam z tym problem. Pozdrawia kolejny worriot ze Szczecina.

Poszło na PW

Edytowane przez gero3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze bardziej mnie umocniłeś w przekonaniu że warto :biggrin:

Właśnie chodzi mi o głęboki bas. W piątek będę dzwonił do Edzia, bo dziś chłopak nie wziął ze sobą telefonu. Powiem, żeby zrobił tak jak u Ciebie.

A masz jakiś filmik jak gada z nowym tłumikiem?

 

Niestety nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No EDZIO kozak jest . Te wydechy do Buldoga - bajka. Ja też poproszę o namiary na EDZIA. Tylko czy EDZIU się wyrobi do wioisny he he he

Dzisiaj rozmawiałem z Edziem, mój tłumik już mu dziś wysłałem. Będzie u niego w poniedziałek. Zrobi mi szybko, bo ma teraz luzik. Więc jak chcecie to dzwońcie,już go uprzedziłem że może ktoś jeszcze dzwonić z tłumikiem warriora. Jak się wszyscy kiedyś spotkamy to może być naprawdę głośno :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heia. Też dzwonię do Edzia, ale najpierw jadę na przegląd tech. bo myślę że po przeróbce od Edzia mogą być problemy z nadmiarem głębokiego hałasu haaa....! a nie mam drugiego. Przy okazji, dzięki "adaked" za nr.tel. Jak się gdzieś spotkamy, to myslę że niezle zagramy na obrotach. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na temat hałasu.

Mam roadhousa końcówkę wydechu - ci co maja to wiedzą jak dudni...

Sporo kolegów straciło dowodziki za głośne kominy więc postanowiłem profilaktycznie odwiedzić okręgową stację diagnostyczną.

Pan diagnosta objaśnił mi zasady pomiaru - ma się to absolutnie nijak do tego co widać np. TV TURBO pirat.

Pomiar powinien być na otwartej przestrzeni, plac minimum 8m x 8m, z dala od źródeł hałasu typu droga, przejeżdżające pojazdy itp.

Pomiar coś tam od końcówki wydechu 50cm... pod kątem 45 stopni...

 

Praca silnika na połowie maksymalnych obrotów - dopuszczalny hałas 96 decybeli...

 

I było tak: ustawili sprzęt pomiarowy, dałem gazu i skala się skończyła!!!

 

Praca na wolnych obrotach to było 90-92 decybele.

Dałem na 1/2 max obrotów(3500obr na min) i urządzenie pokazało 92 decybele!

Zdziweili się lekko - 3, 4, 5 pomiarów i to samo.

Czyli mieszczę się w granicach... ale dając gwałtownie gazu już absolutnie nie.

 

Przepis mówi tylko o pomiarze podczas pracy silnika przy tej 1/2 obrotów.

 

Diagnosta polecił mi aby nie przyjmować mandatu jeśli zostanę zatrzymany za to do kontroli bo każda próba pomiaru wykaże te 92 decybele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i może Panie. Mam pewien pomysł dot.serwisówki od WARRIORA tej ok.600 stronicowej księgi zapisanej w PDF. Pomyślałem o tym, żeby przetłumaczyć ją na język ojczysty. Pewnie nie jeden z nas by chcial posiadać taką pozycję. Są podobno takie programy (translatory), które umożliwiają tłumaczenie z angielskiego plików pdf uwzględniając tabele i rysunki oraz terminy techniczne nie zmieniając oryginalnego układu strony i tekstu.Są to programy płatne i to pewnie nie mało kosztuje ale gdyby się zrzucić w kilka osób na taką usługę to by tak nie bolało finansowo. Może ktoś z Was zna takie oprogramowanie lub firmę trudniącą się m/i takimi usługami, które bez większych błędów jest to w stanie zrobić? Może jakiś informatyk? Może ktoś pracuje na takim oprogramowaniu? Jestem gotowy się zrzucić. Musi to być dobre narzędzie, które uwzgędnia język techniczny i nie rozwala układu stron,rysunków,tebeli itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej obserwacji tego wątku na forum oficjalnie wszystkich witam (z Warszawy).

Warrior (2007) wreszcie w moim posiadaniu :biggrin: od 2 dni w garażu.

Seria w malowaniu niebiesko-szarym z przyzwoicie gadającymi wydechami Cobra (bez modyfikacji zapłonu).

post-65347-0-23824100-1352065507.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej obserwacji tego wątku na forum oficjalnie wszystkich witam (z Warszawy).

Warrior (2007) wreszcie w moim posiadaniu :biggrin: od 2 dni w garażu.

Seria w malowaniu niebiesko-szarym z przyzwoicie gadającymi wydechami Cobra (bez modyfikacji zapłonu).

Witam :) i gratuluję zakupu - bardzo ładne malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie nowego WARRIOROWCA. Wiem co kolega czuje bo mnie jesczcze też trzyma ( ja od 16.10.2012 też stałem się szczęśliwym posiadaczem tej maszyny). Ładne malowanie - mój też w płomienie ale tylko na baku.Miłych wrażeń z jazdy ale chyba trzeba będzie jednak poczekać do wiosny.Pozdrawiam.

 

Witam Panowie i może Panie. Mam pewien pomysł dot.serwisówki od WARRIORA tej ok.600 stronicowej księgi zapisanej w PDF. Pomyślałem o tym, żeby przetłumaczyć ją na język ojczysty. Pewnie nie jeden z nas by chcial posiadać taką pozycję. Są podobno takie programy (translatory), które umożliwiają tłumaczenie z angielskiego plików pdf uwzględniając tabele i rysunki oraz terminy techniczne nie zmieniając oryginalnego układu strony i tekstu.Są to programy płatne i to pewnie nie mało kosztuje ale gdyby się zrzucić w kilka osób na taką usługę to by tak nie bolało finansowo. Może ktoś z Was zna takie oprogramowanie lub firmę trudniącą się m/i takimi usługami, które bez większych błędów jest to w stanie zrobić? Może jakiś informatyk? Może ktoś pracuje na takim oprogramowaniu? Jestem gotowy się zrzucić. Musi to być dobre narzędzie, które uwzgędnia język techniczny i nie rozwala układu stron,rysunków,tebeli itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...