Skocz do zawartości

linka ssania cbr 600 f3


_michal_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem poczatkujacym motocyklista i zupelnym laikiem jesli chodzi o mechanike,

potrzebuje wymienic linke ssania i nie wiem jak to jest z mocowaniem pod plastikami czy dam rade czy lepiej jechac do warsztatu?

ktos wie moze tez czy linka z f2 bedzie pasowac? szukalem troche i jak sie okazalo nie jest tak latwo znalesc do f3, znalazlem ale do f2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. Będzie pasować na 99%. Jeśli twoja prawa ręka jest prawą, nie lewą, to dasz rade sam bez żadnego problemu. Może byc tylko troche kłopotu przy składaniu 'modułu' przy lewej manetce.

 

Potrzebujesz zdjąć w kolejności siedzenie,bak i airbox'a a do tego potrzebne Ci będzie klucz nasadowy 8mm(przód baku) z przedłużką i 12 do odkręcenia siedzenia i tylnej części baku. Kombinerki do zssunięcia wężyków od paliwa. Następnie odkręcasz 6 czarnych śrubśrubokrętem gwiazdkowym i zdejmujesz obudowę airboxa.

 

Na końcu czeka Cie 16 cynkowanych na złoto śrub pod śrubokręt gwiazdkowy wokół króćców gaźników. Odpinasz odpowietrzenie skrzyni po prawej stronie airbox'a i zejmujesz airbox z gaźników. Tym sposobem ukaże Ci się linka ssania której koniec pancerza będzie 'przyszpilony' do mocowania blaszką, którą luzujesz śrubokrętem gwiazdkowym. Wysuwasz stamtąd linkę, patrzysz którędy wychodzi. W to samo miejsce wkładasz nową i robisz wszystko w odwrotnej kolejności.

 

Drobny problem przy manetce może polegać na tym, że przydała by się trzecia ręka to trzymania w kupie modułu gdy go będziesz skręcał 2 śrubami (gwiazdka) od spodu.

 

PS: Prosze się nie oburzać jeśli, zbyt drobiazgowo i szczegółowo to opisałem, ale dłubiąc przy gaźnikach w F2 wykonywałem te operacje tyle razy i tak często, że do tej pory widze to przed oczami ;)pozdrawiam

Edytowane przez Psh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...