Skocz do zawartości

Malowanie zbiornika


Jacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba żadna ogólnodostepna farba nie wytrzyma długo wewnatrz zbiornika.Może ew.jakieś dwuskładnikowe,chemoutwardzalne lub na bazie jakiś żywic polimerowych:?: Najlepiej jednak wyczyścic zbiornik w środku (patrz j.w) i dbać by zawsze na zimę było full paliwa.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pomalowalem zbiornik od srodka jestem dosyc zadowolony ale robota tak ze... o ja pie**ole :D trzeba miec troche zapalu... i duzo czasu przestrzen ktora mozna leciutko zapaskudzic... farba ktora malowalem jest dosc fajna i nazywa sie chyba core active... moge sprawdzic dostalem ja w castoramie.... strasznie dlugo schnie a jeszce dluze splyta takze jezeli planujesz pomalowac to szybko to daj spokoj... i poczekaj az bedziesz mial wiecej czasu.. koszt farby nie jest zbyt duzy pamietam ze w granicach 20 zl i to byla puszka 250??? pewien co do ceny nie jestem i co do pojemnosci tez nie bardzo wiem tylko na 100% ze nie byla drozsza niz 20 zl :D

powodzenia zapalu i malo upapranych rzeczy zycze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie 8)

To farba jednoskładnikowa? Na bazie jakich rozpuszczalników?Tzn. czym sie rozcieńcza i zmywa? Po wyschnięciu jaką ma powierzchnię? Wnika w rdzę w głąb czy "zalewa" na gładko powierzchnię?

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wsypuj zadnego żwiru.Głupiego robota.Wez ostre gwozdzie np. papiaki policz wszystkie ktore wzucisz do zbiornika (zebys potem wiedzial czy wyjoles wszystkie) nalej do zbiornika nafty(nie do pelna wystarczy jedna flaszka) i zamykasz wszystko. Wtedy sporo czasu musisz trzesc zbiornikiem i gwozdze razem z nafta usuna rdze ,a potem dopiero mozesz malowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posumujmy:

Potrzeba wyczyszczenia zbiornika powstała w momencie kiedy zauważyłem iz ktoś wcześniej ten zbiornik już pomalował. Zaczęły odchodzić fragmenty farby.

Mam pewne zawodowe doświadczenia jeżeli chodzi o czyszczenie powierzchni zamkniętych. Do tego służy- najlepiej- suchy śrut. Nie ten do strzelania ale do czyszczenia. Użycie wynalazków typu gwożdzie, kamienie,grys i wszystko co ma ostre krawędzie kończy się zniszczeniem powierzchni. Do czyszczenia śryt do polerowania kulki.

I tyle.

A zbiornik: zamiast samemu nim majtać przymocowałem do betoniarki.

Skąd pomysł malowania ? Popatrzyłem na kanister-też jest pomalowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...