Skocz do zawartości

zakupy na ebay


Rekomendowane odpowiedzi

Nie,nie,nie. Nie zrozumieliscie mnie. Znam kilka zasad i wiem,ze oni sprawdzają paczki. Chodzi o to,że koleś na poczcie mi powiedział,że paczka została uszkodzona ZANIM doszla do urzedu celnego. A byla perfidnie zatasmowania tasma poczty polskiej. Ciezko teraz m wytlumaczyc ale po przemysleniu wyszlo ze to byla perfidna proba kradziezy.

 

Jak Poczta Polska gubi paczki to i za nie płaci chociaż nie są ubezpieczane. Paczka każda jest rejestrowana i wiedzą gdzie zginęła więc zamiast robić duży problem to wolą zapłacić. Sam się o tym już przekonałem.

 

Tak? Co z tego ze placa tam chyba 10 x wartosc wysylki? Skoro np w Polsce wysylka kosztowala mnie 7 zł a paczka warta 250 zł? Zwrócą mi 70.. Dobry interes? dziekuje za taki. Paczki są rejestrowane? PRzeciez ona nie zaginęła tylko ją ukradli. Jakoś nie wierze w to,że taka ilość paczek może ginąc przypadkiem i to jeszcze taki zbieg okolicznośći,że giną paczki wartościowe i nieubezpieczone. A te ubezpieczone jakos nigdy nie gina. Naprawde dziwny zbieg okolicznosci..

 

Możesz cos więcej napisać o kupowaniu na ebay.com? Interesuje mnie głównie jak płacisz za zakupione towary ( jeżeli inaczej niż przez pay pal) i jak wygląda sprawa z cłem na nowe i używane rzeczy, pozdro.

 

Paypal.Szybko i podobno bezpiecznie. Cło? Generlanie na małe rzeczy w kopercie bombelkowej nie płaciłem ani razu ( z 6 takich "kopert" ). Za duża paczkę uzywanych czesc ( ok 5 kg)i tez nie placilem ( wartosc ok 150 $ i taka zadeklarowana) . Niektore paczki zanizona troche mialy wartosc i gift dodane. Ale to zalezy od sprzedajacego. Generalnie w USA maja inne podejscie i bardziej obawiaja sie takich czynow i zawsze podpieraja sie tym ze to jest u nich karalne. Generalnie na male czesci masz 90 % szans ze nie narzucą Ci cła. Kupowałem do 200 $.

 

tak przy okazji zapytam - jak długo idzie taka paczka ?

 

U mnie to bylo zawsze nie dluzej niz 8 dni...

 

To normalka że w urzędzie celnym otwierają każdą paczkę - nie bój się, nie kradną bo paczka jest przed i po otwarciu komisyjnie ważona (przynajmniej w teorii) Otwierają żeby sprawdzić czy zawartość się zgadza i szukają faktury albo jakiegoś rachunku z ebay - jeśli znajdą na jakąś inną kwotę niż wartość na paczce to możesz później się tłumaczyć. Ja ściągam dość sporo towaru z ebaya i jeszcze się nie zdarzyło żeby coś zginęło albo nie doszło.

 

Tak to juz napisalem wyzej. Wiem,że sprawdzaja. Ale tu zostalem jakos chyba listem poinformowany z poczty albo listonosz przyszedl i powiedzial ze mam sie zglosic bo paczka jest uszkodzona. To by chyba celnicy swoja tasma owineli a nie poczta polska skoro zostala uszkodzona zanim do NICH doszla?

Edytowane przez adoado0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to juz napisalem wyzej. Wiem,że sprawdzaja. Ale tu zostalem jakos chyba listem poinformowany z poczty albo listonosz przyszedl i powiedzial ze mam sie zglosic bo paczka jest uszkodzona. To by chyba celnicy swoja tasma owineli a nie poczta polska skoro zostala uszkodzona zanim do NICH doszla?

"Taśma" celników to właśnie taśma poczty polskiej - jest to clone w urzędzie pocztowo-celnym także nic dziwnego w tym skąd tam taśma poczty - myśle że jakby już ktoś chciał coś kraść to postarałby się bardziej i zakleił to z powrotem zwykłą szarą taśmą czy jakąś podobną do tej co jest na paczce...

Nie ma co wszędzie się dopatrywać spisku, po prostu takie tam mają procedury i korzystając z usług USPS nie zmienisz tego bo oni mają umowę z Pocztą Polską i Pocztexem. Sam ze 3 razy podpisywałem papierki w związku z uszkodzeniem paczki - ostatnio mnie to bardzo zdenerwowało bo przez to że była uszkodzona 2 tygodnie leżała w urzędzie i znajomy zrezygnował z zamówienia przez takie opóźnienie.

Ale o kradzież będę posądzał kogoś dopiero jak mi coś zginie.

Pzdr

Edytowane przez Modest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? Co z tego ze placa tam chyba 10 x wartosc wysylki? Skoro np w Polsce wysylka kosztowala mnie 7 zł a paczka warta 250 zł? Zwrócą mi 70.. Dobry interes? dziekuje za taki. Paczki są rejestrowane? PRzeciez ona nie zaginęła tylko ją ukradli. Jakoś nie wierze w to,że taka ilość paczek może ginąc przypadkiem i to jeszcze taki zbieg okolicznośći,że giną paczki wartościowe i nieubezpieczone. A te ubezpieczone jakos nigdy nie gina. Naprawde dziwny zbieg okolicznosci..

Po części zgadzam się , dziwna sprawa że paczki giną ale no cóż tak to już jest i tu chyba nic się nie zmieni. A uzasadnienie wyglądało tak jak zażądałem odszkodowania za list polecony:

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UZASADNIENIE: przeprowadzone w powyższej sprawie postępowanie reklamacyjne wykazało, że przesyłka zaginęła podczas transportu.

W związku z tym, na podstawie Ustawy z dnia 12 czerwca 2003 r. - Prawo Pocztowe (Dz.U. Nr 130 poz 1188) przyznajemy żądane odszkodowanie w wysokości (...)zł. oraz zwracamy opłatę w wysokości (...)zł. Łączną kwotę w wysokości (...)zł. Przesyłamy przekazem pocztowym.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dz.U. Nr 130 poz 1188 --> http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/1188.htm

 

Więc w skrócie otrzymałem zażądaną kwotę + koszty przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,macie racje,że nie można posądzać kogoś przed dokonaniem tego czynu jednak ja już miałem nieprzyjemności z poczta polska. Do tego,że to jest pakowane w tasme poczty polskiej - tego nie wiedzialem. Ale dlaczego nawet wszystko bylo w Polskiej reklamówce:(..

 

Po części zgadzam się , dziwna sprawa że paczki giną ale no cóż tak to już jest i tu chyba nic się nie zmieni. A uzasadnienie wyglądało tak jak zażądałem odszkodowania za list polecony:

Tiaa,ale może za polecony są inne zasady? Za zwykla priorytetowa paczke powiedziano mi,że przysługuje tylko jakaś wielokrotność ceny wysyłki ( 10 x? ).I nie mam najmniejszego pojecia jak to wyglada z paczkami z USA. Raz wysyłalem zapłon (akurat wiec tu pól biedy) a babka bierze paczke i rzuca (sic!!!) ja w kąt z 3 metry. Od razu pytam się o co chodzi a ona do mnie: " Jeżeli chcesz Pan mieć paczkę dobrze traktowaną to wyślij Pan wartościową... ". Kpina w biały dzień. Niestety nikt ani nic mojego nastawienia nie zmieni do poczty. Banda złodziei i naciagazy. Ttyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,macie racje,że nie można posądzać kogoś przed dokonaniem tego czynu jednak ja już miałem nieprzyjemności z poczta polska. Do tego,że to jest pakowane w tasme poczty polskiej - tego nie wiedzialem. Ale dlaczego nawet wszystko bylo w Polskiej reklamówce:(..

Tiaa,ale może za polecony są inne zasady? Za zwykla priorytetowa paczke powiedziano mi,że przysługuje tylko jakaś wielokrotność ceny wysyłki ( 10 x? ).I nie mam najmniejszego pojecia jak to wyglada z paczkami z USA. Raz wysyłalem zapłon (akurat wiec tu pól biedy) a babka bierze paczke i rzuca (sic!!!) ja w kąt z 3 metry. Od razu pytam się o co chodzi a ona do mnie: " Jeżeli chcesz Pan mieć paczkę dobrze traktowaną to wyślij Pan wartościową... ". Kpina w biały dzień. Niestety nikt ani nic mojego nastawienia nie zmieni do poczty. Banda złodziei i naciagazy. Ttyle.

No jak chcesz mieć dobrze traktowaną to wyślij jako "ostrożnie", dopłacisz 5zł. Przy mnie nikt nigdy paczkami nie rzucał ale jeśli przesyłam coś delikatnego to zawsze dodaję tą opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Ponieważ płatność jest PayPalem, potrzebujesz kartę kredytową WYPUKŁĄ. Znaczy, karta bankmatowa się nie nada... Aha, dane konta PayPal, jak i adres wysyłki powininen byc taki sam jak adres właściciela karty kredytowej

 

Byzydura :clap: To już dawno nie obowiązuje, możesz płacić każdą kartą.

Witam, w związku z powyższym założyłem konto na Pay Pal i próbowałem dodać moją kartę bankomatową. Wyskakuje mi, że Pay Pal akceptuje tylko karty które mają logo Visa albo Master Card, moja ma logo Visa i wszystko powinno działać, wiecie może czemu mi jej nie akceptuje?

Pozdrawiam.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w związku z powyższym założyłem konto na Pay Pal i próbowałem dodać moją kartę bankomatową. Wyskakuje mi, że Pay Pal akceptuje tylko karty które mają logo Visa albo Master Card, moja ma logo Visa i wszystko powinno działać, wiecie może czemu mi jej nie akceptuje?

Pozdrawiam.

Moja też ma logo Visa i nie jest wypukła (karta płatnicza allegro) a mam jeszcze drugą płatniczą BZWBK i z obydwu mogę płacić. Może jak nie uda się zarejestrować to napisz do nich w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też ma logo Visa i nie jest wypukła (karta płatnicza allegro) a mam jeszcze drugą płatniczą BZWBK i z obydwu mogę płacić. Może jak nie uda się zarejestrować to napisz do nich w czym problem.

Już napisałem, wiesz może jakie są tam zabezpieczenia? Tak sobie pomyślałem, że jakby ktoś niepowołany znał mojego maila i hasło to może przelać kase gdzie chce i ile chce.

Pozdrawiam.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem, wiesz może jakie są tam zabezpieczenia? Tak sobie pomyślałem, że jakby ktoś niepowołany znał mojego maila i hasło to może przelać kase gdzie chce i ile chce.

Pozdrawiam.

Jeśli używasz karty płatniczej to przeleje tylko tyle ile masz na koncie. Zabezpieczenia jakieś tam jeszcze są... zgłaszasz że Twoje konto zostało użyte do przelania pieniędzy przez niepowołaną osobę, ale nigdy z tego nie korzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...