Skocz do zawartości

Protektory kregoslupa - Zolw


Rekomendowane odpowiedzi

trzeba bylo najpierw zobaczyc zbroje z dolnej polki to bys mial inne zdanie. watpie czy ci sie uda znalezc cos wykonanego staranniej i z lepszych materialow niz bionic. same protectory tez w przypadku alpiny wygladaja najlepiej. thor impact i ufo scorpion moim zdaniem wypadaja ciut gorzej. thor jest bardzo wygodny i sporo tanszy od alpiny a jakoscia duzo nie odstaje.

 

i jeszcze jedno pytanie - po co ci szelki do zolwia skoro ma pas i zakladasz go pod kurtke?

 

byłem .. widziałem... i prawie zdecydowałem...

 

No niestety ale muszę polemizować .. w kraku jest świetnie wyposażony sklepik z ciuchami dainese. Mają wszystkie modele i chyba we wszystkich rozmiarach.

Zresztą dainese ma do wyboru do koloru żółwi, zbroi, kamizelek .. tzn masz kolekcje MTB (na rower), SNowboard, i moto. Wiec jak zsumujesz wszelkie rozwiązania jakie są to myślę że każdy znajdzie coś dla siebie ..

Spędziłem w sklepiku jaką godzinke i przymierzyłem wszystko co było .. i :

 

Według mnie zbroja JACKET WAVE-V NECK - pod każdym względem jest lepsza o bionica 2, - żółw sie dłuższy, dodatkowy protektor na szyje (super patencik i wogólę nie ogranicza ruchów) oprócz łokci i ramion(składa sie z 3 elemetów). Co do wykonania to nie ma do czego sie przyczepić. Materiał/siatka przewiewna. Co do wytrzymałości to trudno ocenić bo nie ma przecież testów porównawczych. Pod samym żółwiem jest siatka z czegoś podobnego do aluminium która ma służyć jako strefa zgnioty przy uderzeniu. Jeżeli chodzi o żółwia z pasem i ale bez szelek... to w moim wypadku to nie będzie działało ... bo po moją kurtką tekstylną przy ruchach na boki żółw nie dolega -> nie chroni tak jak przylegający do ciała.. co znika w momencie gdy są szelki .. będzie miało to też zastosowanie w zimie pod moją kurtką snowboardową gdzie człowiek troche bardziej sie giba.. W alpinie nie możesz kupić takich szelek, w dainese - tak) I jeszcze taki mały bajer - jakby "klatka piersiowa" podczas jazdy uciekała ci od pasa na brzyszku to masz takie sprytne rzepy którymi zpinasz te 2 elementy..

 

Każdy może sie z w/w argumentacją nie zgodzić ... więc radze wcześniej przymierzyć, pomacać i osądzić ...

 

reszty zbroi nie będę oceniał bo dużo byłoby pisania .. każda ma coś ciekawego

 

Ja bede skłaniał sie do tej zbroi ale w wersji bez ramion WAVE 2-3 NECK VEST.. bo nie jeżdżę na crosie a nie potrzebuje ramion... no i musze jeszcze podjechać tam z kaskiem i obczaić ten wynalazek z ochraniaczem szyi czy czasem nie bedzie przeszkadzał ... ale uważam że wszystko będzie OK.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze taki mały bajer - jakby "klatka piersiowa" podczas jazdy uciekała ci od pasa na brzyszku to masz takie sprytne rzepy którymi zpinasz te 2 elementy..

 

 

możesz jaśniej?? to tyczy sie tylko zbroi czy żółwia dainese wave też??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...