Skocz do zawartości

Protektory kregoslupa - Zolw


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka !

 

Motorrad przetestowal na poczatku tego roku nowe zolwie, kamizelki i systemy ochrony szyi ( Dainese )

 

krotko i na temat

 

bardzo dobre

 

1. Büse Belluno 86 p. 169,95 €

2. Held Salvo 85 p. 159,95 €

3. POLO Save Max 85 p. 129,95 €

4. Vanucci Protektorenweste 85 p. 139,95 €

5. Hein Gericke Safety Vest 80 p. 99,95

 

dobre

 

6. Held Stout 78 p. 119,95 €

7. BMW Rückenprotektor 2 76 p. 140,- €

8 Alpinestars Bionic SP Vest 75 p. 169,95 €

 

zadowalajace

 

9. IXS Garuda 67 p. 159,95 €

10. Dainese Gilet Wave 2-3 Neck 65 p. 250,- €

11. Rukka APS air 60 p. 399,- €

 

Z tego co widac renomowane firmy pozwolily sobie odebrac paleczke leadera przez discounterow a Rukka to juz w ogole smiech na sali i totalny obciach.

 

:bigrazz:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z wyżej wymienionych to kamizelki z wbudowanymi żółwiami. Moim zdaniem to fatalne rozwiązanie - zwykły żółw jest znacznie bardziej praktyczny. Nie wiem, jak z popularnością takich kamizelek w DE, ale w Polsce jeszcze nie widziałem nikogo kto jeździłby w czymś takim. Poproszę porównanie tradycyjnych protektorów typu Dainese Backspace czy Alpinestars Tech race :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukaj w Archiwum.Powinno jeszcze byc uzyj ranking lun zolw, powinno wyskoczyc. Pozatym zwroc uwage, ze technologia tez poszla troche naprzod, to co wczoraj bylo dardzo dobre dzis jest juz tylko dobre.

 

:P

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja np. lubię miec ochraniacze tez na klatce piersiowej i dlatego jezdze w buzerze. Minusem jest to, że ochaniacze łokci i bark kombinezonu/kurtki nakladaja sie na te z buzera. Oceni mogę Alpinestars Bionic i moim zdaniem jest bardzo dobry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dixmaster nie wiem w jakiej kurce śmigasz, że mieści Ci się i buzer i protektory kurtki :icon_mrgreen: W moim kombinezonie nie byłoby takiej opcji.

 

KS-Rider - jasne, że technologia idzie naprzód, ale nie widzę w czym kamizelka z protektorem pleców jest lepsza od tradycyjnego żółwia (mówię o ochronie kręgosłupa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja np. lubię miec ochraniacze tez na klatce piersiowej i dlatego jezdze w buzerze. Minusem jest to, że ochaniacze łokci i bark kombinezonu/kurtki nakladaja sie na te z buzera. Oceni mogę Alpinestars Bionic i moim zdaniem jest bardzo dobry!

W jaki sposób zakładasz tę zbroję - na czy pod kurtkę? wyjmujesz ochranaicze z kurtki?

 

Mam zamiar kupić sobie Alp Bionic, Thora Impact RIG SE lub Sentinela. Jednak nikt z moich znajomych w czymś takim nie porusza się na co dzień, więc ciekaw jestem opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma skórę i wyjął z niej ochraniacze i pod kurtkę zakłada zbroję UFO... :icon_mrgreen:

Na allegro chodzi ona po chyba 550zł :flesje:

 

Lata mu się niby w tym wygodnie :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dixmaster nie wiem w jakiej kurce śmigasz, że mieści Ci się i buzer i protektory kurtki :biggrin: W moim kombinezonie nie byłoby takiej opcji.

 

Wiadomo, ze jak sie nie wzielo przy kupnie kurtki / kombi pod uwage opcji uzycia czy kamizelki czy buzer'a to ich pozniejsze zuywanie moze odpasc w przedbiegach.

 

Osobiscie kupilem nalokietniki i protektory kolan ( Alpinestars ) ktore " lekko " przerobilem i dalem sobie uszyc na miare kamizelke ktora zakladam pod wszystko oprocz skorzanego kombi bo po prostu kombi jest za male, a mi sie przytylo ( swoje lata, he, he ) Niestety nie mam na mojej kamizelce zadnego protektora klatki p.

 

Na ten sezon kupilem szorty Alpinestars bionic

 

http://shop.strato.de/epages/10207048.sf/d...ride-Short-0001

 

W zaleznosci od zasobow finansowych moze zdecyduje sie na zakup wlasnie Bionic Alpinestars ( calosci mimo, ze mam moja kamizelke ) Ochrona klatki piersiowej jest rownie wazna jak kregoslup i inne czesci ciala.

 

Kombinezon skorzany bede musial kupic wiekszy, oczywiscie jego przymiarka bedzie nastepowac w pelnym rynsztunku. Dynda mi czy bede sie w tym pocil czy nie w razie czego zawsze jestem chroniony lepiej niz w samym kombi nawet ze standardowymi protektorami.

 

Osobiscie zaluje, ze nie przetestowano bionica BMW bo wydaje mi sie ze obcialby chyba najlepiej ( ze wzgledu na rewelacyjne protektory lokci i barkow. Niestety jego cena wali z nog.

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem najpierw buzer a jakies pół roku temu dostałem skórę od znajomego. Z kasą nie ma lekko wiec nie wybrzydzałem tylko wcisłem sie w rozmiar 48 :biggrin:

Jak się zacznie jeżdzic w ochraniaczach, np. buzer czy zółw to pozniej bez tego to nie jest jazda, bo jakoś się człowiek dziwnie niebezpiecznie czuje.

 

dzisiaj pojawił sie na Allegro żółw od BMW: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=311058008

 

Kirek -buzer zaklada się pod kurtke/kombinezon, ponieważ ochraniacze powinny by jak najbliżej ciała. Pod ochraniacze ubieram tylko bielizne termoaktywną. W moim kombinezonie ochraniaczy wymontowac się nie da, czego bardzo żaluje. Polecam buzer Alpinestarsa bo jest bardzo dobrze wykonany, można oddzielic żólwia od reszty a i stopni regulacji jest dużo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Kombinezon skorzany bede musial kupic wiekszy, oczywiscie jego przymiarka bedzie nastepowac w pelnym rynsztunku. Dynda mi czy bede sie w tym pocil czy nie w razie czego zawsze jestem chroniony lepiej niz w samym kombi nawet ze standardowymi protektorami.

...

Każdy wyznaje inną politykę. Ja, mimo że jestem z tych którzy nawet przy 30 stopniowym upale zakładają motocyklową kurtkę i buty, to uważam, że nie można przeginać. Ubieranie na siebie 30 par ochraniaczy to jakiś koszmar :buttrock: Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Oczywiście mówię o jeździe cywilnej. Takie szorty bym sobie chętnie zapodał na tor, gdzie zagrożenie highside'em jest rzeczywiste ;)

 

Powtarzam pytanie - nie wiem w jakich kurtkach jeździcie, że potrzebne wam dodatkowe protektory. Dobrze dopasowany, markowy, skórzany kombinezon zapewnia idealną ochronę łokci i ramion. Wystarczy dokupić żółwia i ochrona staje się pełna (przynajmniej dla mnie, bo nie widzę potrzeby posiadania ochraniacza klatki piersiowej). Buzery generalnie zaprojektowane zostały dla sportów off-roadowych i nie przewidywało się opcji wkładania ich pod ciuchy szosowe ;)

 

P.S Ochraniacz na szyję BMW/Thor też kupiłeś, Ks-rider?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dokupić żółwia i ochrona staje się pełna (przynajmniej dla mnie, bo nie widzę potrzeby posiadania ochraniacza klatki piersiowej). Buzery generalnie zaprojektowane zostały dla sportów off-roadowych i nie przewidywało się opcji wkładania ich pod ciuchy szosowe :clap:

 

 

 

to juz kwestia gustu, jedni jeżdża w t-shirtcie inni potrzebują większej ochrony, tym bardziej gdy skóry czy kurtki takiej nie zapewniają.

 

Z tym przeznaczeniem (tylko do off-roadu) to nie masz do końca racji, bo buzer, który gdzieś mi tu leży jest przeznaczony do jazdy szosowej ( http://allegro.pl/item304909682_alpinestar...y_model_08.html ). Jest to dobre rozwiązanie przy krótkich wypadach na które nie zakladamy całej skóry i gdy jest ciepło -bo po co się męczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pojawił sie na Allegro żółw od BMW: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=311058008

 

Mam taki, uzywam go pod ciucha textylne bo pod skore jest nezbyt komfortowy, w pierwszym tescie obcial bardzo dobrze w terazniejszym tylko dobrze.

 

Powtarzam pytanie - nie wiem w jakich kurtkach jeździcie, że potrzebne wam dodatkowe protektory. Dobrze dopasowany, markowy, skórzany kombinezon zapewnia idealną ochronę łokci i ramion. Wystarczy dokupić żółwia i ochrona staje się pełna (przynajmniej dla mnie, bo nie widzę potrzeby posiadania ochraniacza klatki piersiowej). Buzery generalnie zaprojektowane zostały dla sportów off-roadowych i nie przewidywało się opcji wkładania ich pod ciuchy szosowe :icon_razz:

 

P.S Ochraniacz na szyję BMW/Thor też kupiłeś, Ks-rider?

 

Ochraniacza na szyje jak na razie nie mam - z racji braku kasy i tego, ze na razie nie moglbym odpisac od podazku jako ubranie do pracy he, he

 

Pytanie innego typu miales juz szlifa jezeli tak to przy jakiej predkosci lub co Ci sie stalo / jakie czesci ciala ulegly urazom ?

 

Gdy kiedykolwiek uderzysz sie w klatke ( czego naprawde Ci nie rzycze ) to podejrzewam, ze dopiero wtedy docenisz walory tego wynalazku. Protektory jakie urzywane sa w skorzanych kombi nie reprezentuja niestety poziomu protektorow z kamizelek. Rzecz dopasowania sobie kombi - wtedy i nie uwiera i nie odczuwa sie dodatkowych.

 

:clap:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście polecam tą firmę:

http://www.forcefieldbodyarmour.co.uk/product_selector.asp

 

Mam Forcefield Pro L2 Back Protector http://www.forcefieldbodyarmour.co.uk/back...ector_sport.asp i jest rewelacyjny: wygodny nie krępuje ruchów, przewiewny, bardzo dobrze przylega do ciała, dlatego prawie nie widoczny pod kurtką. polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...