Skocz do zawartości

Polska(Kraków)-Szkocja(Glasgow) Czerwiec 2008


piotr7557
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po maturze, w czerwcu wybieram się do Szkocji poszukać jakiejść pracy, byłem tam rok temu. Piękny kraj, super drogi. Postanowiłem zabrać ze sobą mojego Szerszenia. Nie wiem tylko jakie koszty... Czy ktoś jechał już może do szkocji i może podzieliś sie wiedzą? Bo jeśli wyjdzie ponad 1300 zł to lepiej wysłać motorek lawetą.

 

No chyba że jacyś chętni by byli to razem raźniej, bo w moim wieku to nikt ze znajomych motorka nie ma :D

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogadaj np z Ruthi7, bo jezdzil.

Sprawdz na googlu ile km zrobisz, jesli chcesz sie zatrzymac to dodaj jakies 30 euro na nocleg (formula1) + sprawdz ile prom kosztuje.

Jesli jedziesz do Glasgow, to mozesz:

- Prom do Dover i jechac przez cale UK,

- prom do Edi lub Newcalstle a pozniej tylko kawalek do Glasgow, tylko, ze koszty tej opcji beda wieksze.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Paliwo:

Niemcy 1,4EUR/litr

GB 1GBP/litr

 

Dystans (licząc z Poznania): 2000km

zakładając spalanie nawet 6l/100km (nie wiem jak jeździsz więc założyłem więcej)

myślę że 600PLN powinno wystarczyć. Do tego prom (sprawdź cenę na www)

 

Jechałem taką trasę ale rozłożoną na dwa razy (nocleg w Liverpoolu).

Jest kawałek, szczególnie upierdliwie jak jedziesz orbitą :lalag: Londynu w godzinach szczytu.

 

Pozdr.!

 

PS. Jak nawet wyjdzie drogo to i tak masz w tym przyjemność więc ja bym tam się na lawetę nie nastawiał bo drożej na kołach nie będzie. Prom płynie krótko a ładne widoki są przy dopłynięciu do Dover.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

ceny biletow calais -dover sprawdzasz/kupujesz bilet na www.aferry.to znasz date wiec jak kupisz bilet z wyprzedzeniem powiedzmy 3-4 miesiecznym bedzie znacznie taniej.......orbite londynu warto zrobic tylko poza godzinami szczytu (wczesnie rano 3-5 a.m najlepiej)pozniej ja bym to cholerstwo omijal z daleka :icon_mrgreen:

druga opcja to prom z rotterdamu (zeebrugge) do kingston upon hull zaoszczedzasz jazdy na kolach palcisz za prom i jednoczesnei sie wyspisz..........wiec chyba ciekawa opcja

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bedzie z ubezpieczeniem moto?

 

trzeba poczytac jak jest u szkotow......w uk na polskich blachach legalu jest 6 miesiecy potem moze byc roznie wlacznie ze zlawetowaniem motorka na parking policyjny - potem juz tylko zarejestrowanie/ubezpieczenie/przeglad to juz zabawa na tyle nie oplacalna ze lepiej na dluzej poszukac motorka tutaj (z kierownica po drugiej stronie :clap: :clap: :) :bigrazz: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...