Skocz do zawartości

Peugeot sv


Krzysnik363
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

mam kilka pytań odnośnie modulu .

 

1. Moduł Peugeot jest 5 pinowy. W tej wtyczce którą sie podpina do modułu jest 6 dziurek w które wchodzą te "wsuwki" w tym dwie są puste a 4 mają w środku (nie wiem jak to nazwać) [cos metalowego] w co wchodzą te wsuwki. Moje pytanie jest takie, czy jeśli moduł jest 5 pinowy (chyba tylko takie są) to czy nie powinno być tylko jedna pusta "dziurka" a pięć z tym na te wsuwki ?? Daje rysunek narysowany w paint :] moze dzieki niemu zrozumiecie.

 

http://www.fotosik.pl/pok...c2095e0c73.html

 

2. Czy na zablokowanym module zawsze jest symbol peugeot ?? na moim nie ma nic napisanego. Mozę już był wymieniany ??

http://www.fotosik.pl/pok...f9f9ebcdef.html

 

przepraszam ze tak zamieszałem ale 1 punktu nie potrafiłem inaczej opisać :P

 

proszę o szybką odpowiedz :icon_mrgreen:

Pozdrawiam

 

Krzysiek M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli skuter chodzi prawidlowo to nic nie kombinuj.

 

ad1

5 mozliwosci wtykow modulu i 4 wykorzystania moga swiadczyc o tym ze na przyklad modul moze miec dwa wejscia na mase. to sie czasem zdarza. wystarczyloby zobaczyc schemat modulu(czyli cos raczej niedostepnego) i wszystko byloby jasne. niemniej ja obstawiam na druga mase. w sprzecie biegowym bylaby tez mozliwosc polaczenia modulu z kontrolka biegow(czujnik luzu) ale to odpuszczamy.

 

ad2

 

niekoniecznie na modulach jest wybita marka motocykla. ba, dodam ze to sie sporadycznie zdarza. jedyne wyjscie to chinska podrobka modulu, ktora poznasz po badziewnym plastiku.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli skuter chodzi prawidlowo to nic nie kombinuj.

 

 

Chciałem odblokować bo blokada modułu. Poza tym mam z nim problemy i kiedys poradziliście mi ze to raczej moduł.

 

Ale nie o to mi teraz chodzi tylko zastanawiam sie czemu jest 5 pinów a dziur 6 w tym 2 nie działające

 

 

 

 

 

Mam jeszcze pytanie.

 

Jeśli jest blokada modułu , to czy wtedy pasek na wariatorze nie wyjeżdża do końca (tak jak przy podkładce) czy to niema nic wspólnego ??

 

to jak z tą blokadą na module ??

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wariatorze nie ma żadnej blokady. Przy 55 km/h odcina mu zaplon

 

Ale ja sie pytam czy jak jest blokada na module to czy pasek na wariatorze dochodzi do końca ??

 

P.s

Przy większości peugeotów jest na wariatorze ale nie w SV

gadałem z kilkoma właścicielami takiego skutera i mówili ze wymienili moduł na odblokowany i idzie po 75 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam sv geo

 

Jakoś ja nic na wariatorze nie znalazłem. Pojechałem do motoparku w mojej miejscowości (Targowisko) i mechanik też nic nie znalazł ani na wario,tłumiku i gaźniku

Powiedział że zostaje tylko moduł.

 

Ale to blokady mogą sie różnic bo na rożne kraje były rożne blokady.

 

A twoja niby w jakiej postaci była ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik powinien na pierwszy rzut oka rozpoznać .Na wariatorze będzie znać dokąd pasek dochodzi.Blokada polega na zastosowaniu dłuższej tulei części zdawczej wariatora.Jak będę miał trochę czasu to sprawdzę mój moduł zapłonowy , i napiszę Ci jak wygląda.

A tak poza głównym wątkiem , to przy 80 -ce ten skuter chce odlecieć :) . trochę za słabe zawieszenie , mimo że do przodu wsadziłem mocniejsze sprężyny . Buja się jak hamak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie chodzi ci o blokadę w postaci tulei która jest między wariatorem a tym pierwszym talerzem ?? czy o coś jeszcze innego ??

 

Ponawiam moje pytanie: Jak jest blokada modułu to czy pasek wyjeżdża do końca wariatora czy zatrzymuje sie na pewnej wysokości tak jak w przypadku blokady na wario

 

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...