Skocz do zawartości

Pelen rynsztunek bojowy na sporta.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zamierzam sobie sprawic na 30 urodziny pelen "profesjonalny" stroj motocyklisty. Od paru dni przegladam sklepy internetowe, ale oferta jest tak olbrzymia, ze naprawde nie wiem co wybrac. Niestety nie znam sie na tym kompletnie (dotychczas jezdzilem ubrany w zwyczajna skore, grube jeansy, tani kask i rekawiczki), a nie chce kupic tandety. Pomozecie?

 

Planuje zakupic:

 

- kombinezon jedno lub dwu czesciowy (skorzany, z wszystkimi mozliwymi ochraniaczami, caly czarny lub z przewaga koloru czarnego)

- kask (pelny, dobry dla okularnika, czarny)

- buty (wygodne, z ochraniaczami i gruba podeszwa, czarne)

- rekawiczki (wygodne, czarne)

 

Moj budzet (nieprzekraczalny) to 5000zl, chetnie mniej.

 

Jezeli aktualnie posiadacie (lub macie upatrzona) odziez spelniajacy w/w kryteria prosze o podanie Waszych preferencji i namiarow na miejsce gdzie mozna to zakupic. Bede naprawde wdzieczny, poniewaz jest to dosyc droga impreza i nie chce wydac pieniedzy na cos co i tak szybko bede musial zmienic.

 

Zwyczajowo pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombi:

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=22808

 

Nie ma go, ale zamierzam go kupic. Z opini ktore zebralem o Probiker wynika, ze prezentuja dobra jakosc. Nic sie nie pruje, standardowy komfort "klimatyczny" dla kombi skorzanych (czyt. jest dobrze).

 

Kask:

 

Po Nolanie N62 tylko Shoei XR1000. Wzorowa areodynamika, ochrona przed parowaniem i bezpieczenstwo. Gdybym go nie mial rozwazyl bym zakup SCHUBERTH R1 bo cena mocno spadla.

 

Buty:

 

Proponuje SIDI Vertigo Corsa -> Vertigo -> B2. Kolejnosc wg jakosci.

 

Rekawiczki:

 

Utika- wzor wg. gustu. Mam takie reakwiczki i naprawde sa dobre. Zapewne sa lepsze, ale jesli nie potrzebujesz naprawde profesjonalnego sprzetu, to nie ma sensu przeplacac. Bardzo dobra jakosc za atrakcyja cene ~120zl

 

 

Umowmy sie, ze moja propozycja, to propozycja minimum. :)

 

P.S. Za 2500 to spokojnie znajdziesz kombi Alpine Stars. Tylko nie bijcie, ze inne kombi sa lepsze od Alpiny itd. Kazdy ma swoje zdanie :lalag:

Edytowane przez JERY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup

kombi Arlen Ness ok 2500

buty Sidi Vertigo ok 700

kask Shoei XR 1000 ok 1500

rekawice - za 300 mozna znalezc np Alpinestarsy lub podobne

 

ja na twoim miejscu powiekszylbym budzet o 400 i kupil buty Vertigo Corsy

Witam i dziekuje za propozycje. Po szybkim sprawdzeniu na ebay.com mam kilka pytan.

 

"kombi Arlen Ness ok 2500"

Jakis konkretny model kolega poleca?

 

"buty Sidi Vertigo ok 700

Podobaja mi sie. Czym roznia sie od Vertigo Corsa?

 

"kask Shoei XR 1000 ok 1500"

To jest kask ktory jak do tej pory jest moim faworytem. Orientujesz sie moze czy jest on dobry dla osoby noszacej okulary? Moj obecny kask to koszmar...

 

"rekawice - za 300 mozna znalezc np Alpinestarsy lub podobne"

Dlaczego akurat Alpinestars?

 

Pozdrawiam

T.

 

Kombi:

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=22808

 

Nie ma go, ale zamierzam go kupic. Z opini ktore zebralem o Probiker wynika, ze prezentuja dobra jakosc. Nic sie nie pruje, standardowy komfort "klimatyczny" dla kombi skorzanych (czyt. jest dobrze).

 

Kask:

 

Po Nolanie N62 tylko Shoei XR1000. Wzorowa areodynamika, ochrona przed parowaniem i bezpieczenstwo. Gdybym go nie mial rozwazyl bym zakup SCHUBERTH R1 bo cena mocno spadla.

 

Buty:

 

Proponuje SIDI Vertigo Corsa -> Vertigo -> B2. Kolejnosc wg jakosci.

 

Rekawiczki:

 

Utika- wzor wg. gustu. Mam takie reakwiczki i naprawde sa dobre. Zapewne sa lepsze, ale jesli nie potrzebujesz naprawde profesjonalnego sprzetu, to nie ma sensu przeplacac. Bardzo dobra jakosc za atrakcyja cene ~120zl

Umowmy sie, ze moja propozycja, to propozycja minimum. :(

 

P.S. Za 2500 to spokojnie znajdziesz kombi Alpine Stars. Tylko nie bijcie, ze inne kombi sa lepsze od Alpiny itd. Kazdy ma swoje zdanie :lalag:

 

Witam.

 

Kombinezon Probiker odpada poniewaz nie jest za bardzo opancerzony.

 

Jestes kolejna osoba polecajaca Shoei XR1000, fajnie. :)

 

Dlaczego akurat Vertigo Corsy? Odrzuca mnie troche to ze sa takie oczojebne. Wole wyglad tanszych Sidi Vertigo.

 

Dzieki.

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie kupisz Arlen Ness Titanium (dwu czesciowy na pewno - za tyle kupilem w zeszlym roku)

czy dobrze sie w okularach jezdzi w XR1000? nie wiem nie nosze ich

Vertigo Corsy dlatego , ze jest to najwyzszy model Sidi i sam takich uzywam :bigrazz:

rekawice alpinestars bo jest to sprawdzona firma i nie rozleca sie po jednym sezonie

 

jak taki sprzet wyglada mozesz obejrzec na moim avatarze (choc niewiele widac hehe)- kask jest Suomy Vandal (koszt ok 900) obowiazkowa darmowka w gixer cup ;) - kask spoko ale XR1000 jest zdecydowanie lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie kupisz Arlen Ness Titanium (dwu czesciowy na pewno - za tyle kupilem w zeszlym roku)

czy dobrze sie w okularach jezdzi w XR1000? nie wiem nie nosze ich

Vertigo Corsy dlatego , ze jest to najwyzszy model Sidi i sam takich uzywam :bigrazz:

rekawice alpinestars bo jest to sprawdzona firma i nie rozleca sie po jednym sezonie

 

jak taki sprzet wyglada mozesz obejrzec na moim avatarze (choc niewiele widac hehe)- kask jest Suomy Vandal (koszt ok 900) obowiazkowa darmowka w gixer cup ;) - kask spoko ale XR1000 jest zdecydowanie lepszy

Niestety nie moge znalesc dwu czesciowego Arlen Ness Titanium.

 

Co sadzicie o kasku szczekowym np Shoei Multitec? Ponoc dobry dla okularnika. Ktos potwierdzi ta informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czrno-czerwono-bialy , sa jeszcze czarno-szare i czarno-niebiesko-biale

mozesz je obejrzec na stronie arlen nessa

http://shop.strato.de/epages/10207048.sf/d...ductDetailImage

a jesli chodzi o moto , to to co ci napisalem spoko do niego bedzie pasowalo, bo sidi srednio nadaja sie na czopka :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIDI Vertigo roznia sie od Vertigo Corsy, ze maja lepiej zabezpieczona kostke. To najwieksza roznica jaka rzuca sie w oczy. Po wewnetrznej stronie butow modelu Corsa jest specjalne usztywnienie z zawiasem w okolicach kostki. Znacznie podnosci to bezpieczenstwo. Trudniej o skrecenie kostki. Oczywiscie jak przejedzie po tobie TIR z naczepa to zadne usztywnienie nie pomoze, ale to naprawde dobry patent. O mozliwosc chodzenia nie musisz sie martwic, bo modele Vertigo sa tak zaprojektowane (nazywa sie to system easy run albo easy walk, nie pamietam dokladnie) ze swobodnie mozna w nich chodzic.

 

Niestety nie moge znalesc dwu czesciowego Arlen Ness Titanium.

 

Co sadzicie o kasku szczekowym np Shoei Multitec? Ponoc dobry dla okularnika. Ktos potwierdzi ta informacje?

 

 

Znam dziewczyne ktora w nim jezdzi chociaz okularow nie nosi. Podobno to jedyny szczekowiec zapewniajacy bezpieczenstwo "integrala". Wiem ze nie jest to odpowiedz na twoje pytanie, ale zawsze to jakas informacja. Ona jest zadowolona w kazdym badz razie :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XR1000 KASK

Alpinestar SP1 lub GP PLUS REKAWICE

BUTY SIDI VERTIGO lub VERTIGO CROSA choc jak nie zamierzasz śmigac po torze to same vertigo w zupelności Ci wystarcza mam takie lub ALPINESTAR S-MX PLUS

 

hmm kombi ten co poleca Bodzyn jest ok czyli AN Titanium zresztą ja mam alpiny SX1 2 częściowy i jestem zadowolony choc ten titanium chyba mojego bije na głowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie co do kasku i rekawiczek.

 

Kask: Shoei Multitec - glownie ze wzgledu na to, ze jest bardzo wygodny (m.in. ma specjalne wcięcia na okulary w wkładkach bocznych) a zapewnia takie samo bezpieczenstwo jak integral.

 

Rekawiczki: Alpinestar SP1 - podoba mi sie wzor, marka jak zapewniaja doswiadczeni uzytkownicy dobra, wiec nie widze sensu wybrzydzac i szukac dalej.

 

 

 

Buty: Na razie liderem sa Alpinestar S-MX PLUS zaproponowane przez kolege tra, drugie miejsce Sidi Vertigo (Gore Tex).

 

Kombinezon: Nowy lider jesli chodzi o kombinezony: Alpinestar MX-1. Czekam na Wasze recenzje dotyczace tego ubranka jak i na inne propozycje. :banghead:

Edytowane przez Someone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask: Shoei Multitec - glownie ze wzgledu na to, ze jest bardzo wygodny (m.in. ma specjalne wcięcia na okulary w wkładkach bocznych) a zapewnia takie samo bezpieczenstwo jak integral.

 

Przymierz zanim kupisz. W zeszlym tyg. bylem z kolega noszacym okulary i nawet Schuberth Concept 2 byl przymaly a Multitec niestety jest jeszcze mniejszy.

 

:banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...