Skocz do zawartości

Wypadek pokazany 04.01.2008 w TVN.


radekss771
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem!

 

KS-rider, bronisz tego dziada jak niepodleglosci, a to ewidentnie jego wina. Wlaczenie kierunkowskazu nie jest rownoznaczne z tym, ze juz wszystko kierowcy wolno, a inni niech sie chowaja. Koles mial ustapic pierwszenstwa bez dwoch zdan.

 

Kodeks Ruchu Drogowego, Artkul 22, pkt 4:

 

"Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony."

 

Wiec skoncz juz te glupie dywagacje, bo prawo jest prawem i niestety ono decyduje o winie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek:

inny Link do samego wypadku :)

Wina wg. mnie raczej po stronie kierowcy Warszawki. Zagapił się i chciał jak najszybciej zmienić pas... Nie zauważając motocyklisty. Sam motocyklista niby mógł coś tam próbować robić uniki, ale sądząc po stanie nawierzchni (-10; -15 wczoraj było :)) mogło by to skończyć się dla niego jeszcze gorzej.

Co do całego OT na temat wieku kierowców to ilu ludzi tyle przypadków... Na pewno ograniczenia dla młodych coś by w statystyce pomogły, tak samo badania dla tych starszych. Selekcja naturalna dalej będzie działać...

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu był najazd na skutery po tuningu a teraz to...oglądając końcówkę w faktach nie wiedziałem w końcu o kim jest to materiał, mówię "oooooo k....! ja p......! aż mnie zamurowało jak gargulec zmienił ot tak pas jadąc przy tym wolnoo i nagle ciach :/ Dziad powinien dostać karę za wolną, niepłynną jazdę, ewidentnie to jego wina. I niech nikt nie mówi że motocyklista popełnił błąd, że mógłby ominąć dziadka. Po tym manewrze można by oczekiwać że np zatrzyma się na środku jezdni i wysadzi babkę do marketa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgłupszym w/g mnie to zasada ograniczonego zaufania - ten przepis wymyślił ktoś naprawdę ograniczony

 

W tym przepisie chodzi o to, że jeśli mamy dajmy na to pierwszeństwo to i tak powinniśmy zobaczyć co się dzieje na drodze bo jakiś idiota może uznać że on przejedzie pierwszy.

 

edit:

 

Nie wiem czy to ktoś już powiedział bo nie czytałem całego tematu, ale nikt w TVNie nie powiedział, że wypadek spowodował motocyklista. Tam było powiedziane że motocykliści którzy szybko jeżdzą mają duże umiejętności a inni użytkownicy drogi niekoniecznie [ze wskazaniem na kierowce warszawy].

Edytowane przez Dawid22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KS-rider, bronisz tego dziada jak niepodleglosci, a to ewidentnie jego wina. Wlaczenie kierunkowskazu nie jest rownoznaczne z tym, ze juz wszystko kierowcy wolno, a inni niech sie chowaja. Koles mial ustapic pierwszenstwa bez dwoch zdan.

 

Znowu przypisuje mi sie to czego wcale nie zamierzam. proponuje Wszystkim obejrzenie filmiku i

 

1. stwierdzenie ile pasow ruchu tam w ogole istnieje. 3+ rozbiegowy ( z prawej strony z jego lewej linia przerywana gruba tzw. Blok ).

 

2. Moim zdaniem motocyklista chcial sie wlaczyc do ruchu swiadczy o tym fakt ze znajdowal sie po prawej stronie prawego pasa, przyspieszyl za mocno.....

 

( jezeli trzymal sie prawej strony pasa to definitywny blad w sztuce prowadzenia.

 

Czesto widze to na naszych autostradach, ze wlaczajacy sie do ruchu licza na to ze uzytkownicy jadacy prawym pasem zjada na lewy i ustapia mu miejsca. Nie znaczy to ze oni maja pierszenstwo. Dwa to wjezdzajac nie wykorzystuja pasa rozbiegowego do konca, przez to maja zbyt mala predkosc i stwarzaja zagrozenie dla ruchu bierzacego z pierszenstwem. )

 

3.kto ma pierszenstwo urzytkownik zjezdzajacy na prawo czy uzytkownik wlaczajacy sie do ruchu, uzywajacy pasa rozbiegowego ?

 

Jest mi rybka czy bylo tak czy inaczej tylko chcialbym zebyscie spojrzeli na sprawe troche bardziej trzezwo i krytyczniej. tez jestem motocyklista i mi rowniez katamarany zajezdzaja droge. Rzecz tylko w tym aby mie miec dzwona i robic to w miare rozsadku i z glowa. Sami piszecie, ze w PL nie jezdzi sie przepisowo, kazdy lamie wiec prosze nie wciskajcie mi rowniez kitu ze kloes na moto jachal 50 km/h. Dla mnie definitywnie jechal za szybko i nie ma roznicy czy mial pierszenstwo czy go nie mial.

 

Cmentarze sa pelne tych ktorzy je mieli i co leza martwi, a ci ktorzy go nie mieli dalej stapaja po tej ziemi. kto na tym wyszedl lepiej, raczej zywi. A i zeby nie bylo ze go bronie pisalem, ze jest wspolwinny pytanie tylko w jakim stopniu. Przytoczyc jeden § nie sztuka jezeli byly 2 lub 3 przegiecia. Ma ktos ochote wdac sie w dyskusje przytocze na dziendobry trzy §§ ktore stwierdzaja wine motocyklisty. Nie o to jednak chodzi.

 

jak dla mnie moze byc koniec dyskusji.

 

:rolleyes:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, zasada ograniczonego zaufania przede wszystkim!!! Miałem już sporo sytuacji gdzie gdybym np. nie rozejrzał się na zielonym to zbierali by mnie z ziemi itp. ale chyba wiem o co chodziło Piotrowi.. Często gliniarze dają współudział w wypadku właśnie za niezachowanie szczególnej ostrożności.. nawet jak nie miałeś winy..

 

Tylko jest właśnie problem jak zdefiniować tą szczególną ostrożność? Bo jak dla mnie to każdy może to rozumieć inaczej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do motocyklisty ładującego się w Warszawę to mogło być też tak, że gość początkowo chciał puszkę minąć poboczem z prawej strony (dlatego widzimy go po prawej stronie pasa) jednak gdy zobaczył, że puszka nie tylko zmienia jeden pas w prawo, ale pcha się całkiem na pobocze to już zdążył tylko odruchowo wyprostować (nie dał rady już ominąć z lewej) i kamera akurat w tym momencie dopiero go pokazała. Ale może się zagapił akurat, albo rzeczywiście był idiotą i nic nie robiąc wpakował się centralnie.

Tu muszę przyznać racje Adwentowi. Wygląda to tak jakby gość był pewien ,że się zmieści z prawej i nawet nie zwolnił, a tu niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znow biadolicie?? alez macie straszny los na tych drogach, wszyscy was nie lubia i robia na was nagonke, moze mama was przytuli? Obejrzyjcie sobie jeszcze material o motodawcach i wyplaczcie sie w poduszke przed snem. Wrobelka przebiliscie chyba juz ze 100 razy, tyle ze on jest smieszny a wy nudni.

 

Gościu odchodzi się od biadolenia,a w ogóle puszkasz jesteś? :icon_question:

 

 

mikel pokaz mi w kodeksie, ze to jest zabronione

buhahahahahha

 

majkel on nie ma sie spodziewac tylko ma widziec i dostosowac predkosc do warunkow i sytuacji na drodze.

 

nieeeeeeeeeeee wcale. Obejrzyj film jeszcze raz ( moze do skutku ) i zobacz ze motocyklista znajdowal sie na 1/3 czesci pasa z prawej strony. Gdyby mial mniejsza predkosc mogl by swobodnie ominac W-we z jej lewej strony nawet nie zmieniajac pasa ruchu ( na swoim pasie ) mi to bardziej wyglada na przeskok motocyklisty z pasa znajdujacego sie z prawej strony o jeden w lewo ale to spekulacja )

 

W kazdym razie wjechal prosciutko w dupe auta nawet niedrgnawszy czy lapka do przeciwskretu czy balansu cialem - wiec speeed bya konkretna.

+ pas rozbiegowy (z ktorego chcial wjechac / wlaczyc sie do ruchu moze - kto ma wtedy pierszenstwo ?)

i debili na motocyklu

Sitars Ty miales raczej inn a sytuacje - nie uwazasz ?

 

Jak wyjdzie przepis tom wtedy wszyscy bedziemy musieli pojsc, na razie nie ma i chyba reczej nie bedzie.

No mnie prosze do tego wora nie wrzucac, jestem daleki co do rownania osob starszych z pijakami - chyba nie ta bajka ?

 

jak na razie w/g badan to w statystyce kroluja mladzi a starzy zaczynaja nieznacznie od lat 75 - ciu.

 

:buttrock:

 

Dlaczego mówisz o nas debile? Jakie masz do tego prawo?Chyba że piszesz o sobie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mówisz o nas debile? Jakie masz do tego prawo? Chyba że piszesz o sobie :biggrin:

 

Cytowalem ze tak powiem Majkela.

 

...... trzeba uwazac w KAZDEJ sytuacji na debili w puszkach !!! :icon_question:

 

Wiesz kazdy kij ma dwa konce a jak sie chce rozdawac to trzeba i umiec przyjmowac. Jezeli ktos jedzie w terenie zabudowanym 2 x tyle co wolnoi to jak go nazwiesz ?

 

reszte pozostawiam Twojej wyobrazni.

 

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z filmiku widac WYRAZNIE ze motocyklista jechal z taka predksocia jak inne puszki , a to ze jechal prawa strona prawego pasa to co ?? moze mu nie wolno ? , od tego sa aby nimi jechac , nie wiadomo czy nie widzial tej warszawy , czy wlaczyl sie wlasnie do ruchu. Mozliwe ze gosc zglupial , nie wiedzial czy warszawa zjezdza na prawy pas , czy na pas wlaczajacy sie do ruchu.

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spam Rajder znowu ma za dużo wolnego czasu :biggrin: :bigrazz: :clap:

Wybacz K-S ale nie mogłem się powstrzymać. ;)

 

Masz wybaczone :icon_question: a moim czasem sie nie przejmuj, mam go sporo :buttrock:

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...