Skocz do zawartości

bmw f 650 rok 94


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. własnie kupilem bmw f 650 rok 1994 przebiek ok 50 tyś km (moto przywiezione z wysp) ciesze sie jak cholera ale zastanawiam sie jednoczenie czy dobry zakup. wydaje mi sie ze sprzeglo lekko sie slizga i juz licze wirtualne koszty. czy ktos ma moze jakies doświadczenia z takim moturem???

 

dzieki serdeczne z góry za rady

 

malakosmala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. własnie kupilem bmw f 650 rok 1994 przebiek ok 50 tyś km (moto przywiezione z wysp) ciesze sie jak cholera ale zastanawiam sie jednoczenie czy dobry zakup. wydaje mi sie ze sprzeglo lekko sie slizga i juz licze wirtualne koszty. czy ktos ma moze jakies doświadczenia z takim moturem???

 

dzieki serdeczne z góry za rady

 

malakosmala :icon_twisted:

 

 

zobacz na forum motocykli BMW:

 

http://bmwklub.triger.com.pl/forum/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sprzegla to tak jak kolega mowi trzeba je pewnie wyregulowac/duza role moze odgrywac tutaj olej/sam kiedys mialem problemy z tym/jezdzac na Castorlu z dodatkiami nigdy mi nie slizgalo a gdy wlalem oryginlly BMW to nagle sprzeglo zaczelo mi slizgac, a po regulacjach sprzegla problemy sie skonczyly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no po 50 tys to moze juz miec dosc , tymbardziej jesli moto jezdzone w miescie , wymiana nie jest skomplikowana i droga w ok 300 zl sie zmiescisz - tarczki blaszane wymienia sie tylko w ostataecznosci.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no po 50 tys to moze juz miec dosc , tymbardziej jesli moto jezdzone w miescie , wymiana nie jest skomplikowana i droga w ok 300 zl sie zmiescisz - tarczki blaszane wymienia sie tylko w ostataecznosci.

 

 

dzisiaj obejrzalem go sobie dokladniej od rana siedziałem w garazu i tak sobie mysle mysle ze moze po prostu moto dlugo musialo stac bo węże od chlodnicy są skruszałe i duzo jest elemantów które są zaśniedziałe. ale tez po malym spacerku (jakies 5-6 km stwierdzam ze moze wczoraj mi sie wydawalo moze to wszystko po prostu musi sie rozruszac... czas pokaze. w kazdym razie smiga jak porąbany, podoba mi sie i tyle. wczesniej mialem yamahe xs 400 no i porownania nie ma..

 

dzieki za rady.. bede zdawal relacje na bieząco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ponownie.. zabieram sie własnie do wymiany oleju w moim f 650 i zastanawiam sie jakiego nalać, czy ktoś może mi doradzić. moto jak już pisałem wcześniej z przebiegiem ok 50 tyś. Zauważyłem też lekki wycieć z prawej strony cylindra, spod uszczelki...

 

ponownie dziekuje z góry za dobre rady

 

malakosmala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalej jakis polsyntetyk 10W40 shella na poczatek bedzie ok

 

Mutomb odnosnie tarczek blaszanych, to jesli nie sa krzywe ani przypalone to nie ma sesu wydawac 200 zl na te tarczki mozna dalej uzywac tych co byly.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mutomb odnosnie tarczek blaszanych, to jesli nie sa krzywe ani przypalone to nie ma sesu wydawac 200 zl na te tarczki mozna dalej uzywac tych co byly.

Przy wymianie sprzegla w kilku przypadkach spotkalem sie z tym ze nowe tarcze nie chcialy wspolpracowac ze starymi przekladkami. Sprzeglo slizgalo sie niemilosiernie. Od razu zaznaczam ze na starych nie bylo widac "okiem" jakiegos nadmiernego zucycia. Po wymianie przekladek na nowe producenta tego samego co byly tarcze cierne i sprezyny problem zniknal. Takze wydaje mi sie ze warto zmieniac caly komplet. Szczegolnie w starszych sprzetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...