Skocz do zawartości

Tips & Tricks


ar2r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jeszcze mi powiedzcie bo po stronie wydechow obok siedzenia jest taki korek i wlew do czego on jest czy do skrzyni biegów ???

 

 

 

Jeżeli jest czarny i to, to o czym myślę to jest to korek płynu do chłodnicy powinna być tam jeszcze przezroczysta rurka wskazująca poziom wymienionego powyżej płynu.

 

 

 

Czarny korek, czarny zbiorniczek wyrównawczy, przezroczysta rurka.

 

Poszukam w manualu i zapodam jakieś zdjęcie jak znajdę.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdlaty niestety nie ma żadnych zdjęć w manualach, które posiadam

 

ale odpalałem dzisiaj swój sprzęcik i nie ma tam nic innego jak korek

 

do zbiorniczka z płynem chłodzącym i to jest na 100% to jak napisał Nulek,

 

a ztego co wiem skrzynia jest smarowana tym samym olejem co silnik, więc jak

 

wymieniamy olej w silniku to i skrzynia ma świerzy olej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sezon powoli powoli sie zbliża a ja chciałem zapytac o przegląd. Od poprzedniego w kwietniu zeszłego roku zrobiłem nieco ponad 7 tys km i mam 4 pytanka:

1. Co ile robicie regulacje zaworów bo w Swiat Mot. pisało ze co 6 tys, kiedys pytałem to mówili w serwisie ze co 10 gdzie indziej co 12 itd.

2. Jaki olej lejecie do Waszych sprzętów? mam przejechane 42 tys-cos polecicie?

3. Czyszczenie gaźnika? co roku?

4. Zamierzam wymienić oploty linek na stalowe bo te oryginalne są okropne a jeszcze kiere mam szerszą i i przydało by sie może nawet całe linki wymienic... Wiecie jakie koszty takiej operacji i gdzie to kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp 1 - jaką regulację zaworów - pierwsze słyszę

- zawory hydrauliczne - regulacja tylko płytki - co 30.000 powinno wystarczyć

odp 2. kiedy miałem 800 to był motul 5100 10w40

odp. 3 nie było potrzeby - staram się zawsze paliwoo mieć z pewnego żródła

odp. 4 nie pamiętam ile kosztowały nowe linki ale robiłem je w poznaniu t

a przewody hamulcowe to kupiłem w necie

pozdr

klaus

Edytowane przez Klaus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hydrauliczne to sa z tego co wiem w VN 750 a w 800 trza ustawiac...

Przynajmniej zylem w takim przekonaniu 2 sezony a i w serwisie "podobno" zawory ustawiali.

to ja juz nie wiem...

 

napiszcie co robicie kazdej wiosny w sensie technicznym z motocyklem, szczególnie 800tką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam się nad nową tylną oponą do mojego VN 800, mam pytanie co polecacie i czy zachować orginlny rozmiar polecany przez producenta czy może założyć coś szerszego, obecne brigstoony(chociaż w dobrym stanie) nie są zbyt dobre, będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie kupuję teraz opony do mojego sprzęta i wybór padł na Continental MILESTONE CM 2 WW

oczywiście zakup w mynetmoto w niemczech

 

 

 

 

Rozmiar tych opon to 150/80/16 tak wynika z opisu, tzn. nie będą za szerokie a opona na przód 130/90/16,

 

czy tak może być, czy powinny mieć tą samą wysokośc? Jak jest z platością w firmie gdzie kupujesz opony ceny są atrakcyjne niestety nie znam języka i nie mogę sam sprawdzić.

Ale zaraz Klaus przecież Ty masz 1500 więc chyba inny rozmiar opon?

 

 

 

Jeszcze jedno pytanie dotyczące regulacji tylnego zawieszenia, może ktoś podpwiedzieć gdzie szukać dojścia do tego miejsca i czy potrzebny jest jakis specjalny klucz, muszę trochę podkręcić bo jest zbyt miękkie, oczywiście chodzi o VN 800

Edytowane przez Piotr27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...