Skocz do zawartości

Opóźniona w czasie rejestracja.


anubiss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam pytanko do znających temat: Czy jeżeli kupiłem motocykl około 3 miesięcy temu :icon_mrgreen: , a rejestrację planuję zrobić dopiero teraz w grudniu, to czy wiąże się to z jakimiś konsekwencjami? Motocykl był kupiony w Polsce, jest zarejestrowany, ma przegląd oraz OC - załatwione przez poprzedniego właściciela. Pytam, bo ktoś mi powiedział, że na rejestrację jest 30 dni i nie chciałbym być zaskoczony przez jakąś miłą Panią przy okienku.

Pozdrawiam

I dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszukiwarka, panowie, wyszukiwarka zna odpowiedzi na te wątpliwości

generalnie co jeden to większy "znafca" :P

primo: rejestracja to jedno, a podatki drugie. trzeba rozróżnić

secundo: każdą umowę trzeba opodatkować. przepisywanie tam i nazad może być mało opłacalne...

tertio: a od kiedy to do opłacenia oc jest potrzebny przegląd?

 

generalnie: temat do zamknięcia, a prawie wszyscy dyskutanci - do czytania archiwalnych postów :D

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

secundo: każdą umowę trzeba opodatkować. przepisywanie tam i nazad może być mało opłacalne...

tertio: a od kiedy to do opłacenia oc jest potrzebny przegląd?

 

generalnie: temat do zamknięcia, a prawie wszyscy dyskutanci - do czytania archiwalnych postów :eek:

jsz

 

 

sytuacja wyglada tak ze sprzet zakupiony rok temu na umowie data 2006, bylo 30dni na przerejestrowanie ale tego gosc nie zrobil az w koncu skonczylo sie oc no i oc juz nie ma od jakiegos 0,5 roku tak samo z przegladem... teraz chce przerejestrowac sprzet tylko czy lepiej bedzie mu przepisac umowe czy isc z taka stara data...? no i co z oc czy fundusz gwarancyjy dopatrzy sie tak dlugiej pzerwy...druga sprawa to sprzet zostal wyrejestrowany przez poprzedniego własciciela...a umowa z ubezpieczalnia nie mam pojecia czy zostala zerwana czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimny, nadal nie odpowiadasz na pytanie co z opłaceniem podatków. chyba, że to dla ciebie jest tożsame - ale z rzeczywistością taki pogląd nie ma nic wspólnego

ale żeby nie było, że nie pomagam, to tyle ile pamiętam: po zapłaceniu podatku w us (AFAIR 14 dni) nie ma żadnego obowiązku rejestracji. natomiast od momentu nabycia jest obowiązek płacenia oc

w tej sytuacji należy więc liczyć się z zapłatą zaległego podatku + kary za niedotrzymanie terminu, oraz uregulowanie składek oc od daty wygaśnięcia poprzedniej polisy. przerwy w oc nie ma, bo składka będzie musiała być wstecznie opłacona

 

po szczegóły NAPRAWDĘ odsyłam do archiwalnych postów, gdzie te wątpliwości wyjaśniali już ludzie siedzący w temacie przepisów

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimny, nadal nie odpowiadasz na pytanie co z opłaceniem podatków. chyba, że to dla ciebie jest tożsame - ale z rzeczywistością taki pogląd nie ma nic wspólnego

ale żeby nie było, że nie pomagam, to tyle ile pamiętam: po zapłaceniu podatku w us (AFAIR 14 dni) nie ma żadnego obowiązku rejestracji. natomiast od momentu nabycia jest obowiązek płacenia oc

w tej sytuacji należy więc liczyć się z zapłatą zaległego podatku + kary za niedotrzymanie terminu, oraz uregulowanie składek oc od daty wygaśnięcia poprzedniej polisy. przerwy w oc nie ma, bo składka będzie musiała być wstecznie opłacona

 

po szczegóły NAPRAWDĘ odsyłam do archiwalnych postów, gdzie te wątpliwości wyjaśniali już ludzie siedzący w temacie przepisów

jsz

 

 

no podatek z tego co wiem w us tez nie zaplacony....

 

to najlpeiej bedzie mu przepisac umowe...tylko ze ciekawe czy dojda do tego...

 

zapodaj link do archiwum bo nie moge nic podobnego to tego przypadku znalesc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...