Skocz do zawartości

Objazd Wybrzeża 2008


RaY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Razem ze znajomym postanowiliśmy w roku 2008 Prawdopodbnie Czerwiec albo Lipiec wybrać się w nasza pierwszą wiekszą trase. Wybor padl na nasze Polskie wybrzeze. Objazd odbędzie się w 100 %.

 

START - Świebodzin (obok Zielonej góry woj. Lubuskie)

 

Lecimy dalej w góre - Na Szczecin, Świnoujście, Gryfie i tak dalej. Większośc trasy raczej ominiemy E65 czy E28, postaramy sie trzymac blizej morza o ile pozwola na to drogi. Nie zapomnimy o Helu.

 

KONIEC - Wycieczke planujemy zakończyć W Krynicy Morskiej. Oczywiście przed tem Gdańsk.

 

Dokładna Mapa - http://www.mapgo.pl/portal/mapgo.html

 

Po drodze będziemy odbijac do miejscowosci w któryh znajduja się jakies ciekawsze obiekty do podziwiania. Dokladna mape zrobie na dniach z zaznaczeniem miejsc.

 

I teraz pytanie byli by jacyś chętni na wyjazd ?

 

liczac po glownej i krotszej drodze:

 

ZG -> Szczecin 213 km.

Szczecin -> Koszalin 160 km.

Koszalin -> dańsk 185 km.

 

Oczywiście wyjdzie sporo więcej bo nie bedziemy sie trzymać głównej drogi.

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja jestem z koszalina i napewno będę pędzić w tym roku na hel więc może się uda spotkać w koszałkowie i stąd polecieć razem

 

przez zg będę może przelatywał, jeśli wypalą Czechy bo planuje zacząć od okolic Liberec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytasz o wybrzeże czy czechy?

 

co do wybrzeża to temat otwarty

 

co do czech to mam pewien pomysł, aby zjeździć kawałek północnych Czech i Prage (jakieś 2 lub 3 dni) i na końcu na 2 lub 3 dni zadokować w Zakopanym, to na razie plany bo nie wiem czy będą chętni.

 

a zadadniczo jakie prędkości przelotowe przewidujesz? i ile myślisz osób uda Ci się na wybrzeże przygnać

 

a i proponuje przy okazji wybrzeża spróbować ująć Kaszuby, piękne okolice, dość tanie noclegi, szczególnie okolice Wieżycy w pobliżu Kościerzyny, teren tzw. Szwajcarii Kaszubskiej czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest trasa wzdłuż wybrzeża od świnujścia miedzyzdroje dziwnów i dalej do kołobrzegu

 

jaka predkośc przelotowa

tylko przejazd np w 2-3 dni czy tez normalne zatrzymywanie i sie i odpoczynek np cały wyjazd to tydzień

spanie namioty czy burżujsko po pensjonanatach :icon_mrgreen:

 

 

 

 

 

 

--

www.namotocyklu.glt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest trasa wzdłuż wybrzeża od świnujścia miedzyzdroje dziwnów i dalej do kołobrzegu

 

jaka predkośc przelotowa

tylko przejazd np w 2-3 dni czy tez normalne zatrzymywanie i sie i odpoczynek np cały wyjazd to tydzień

spanie namioty czy burżujsko po pensjonanatach :icon_mrgreen:

--

www.namotocyklu.glt.pl

 

 

zgadza sie jest trasa, szczególnie polecam wzgórze Gosań(na tej trasie) koło Międzyzdroi, chyba najwyższy klif w Polsce 95m n.p.m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie pewny sklad to 3 osoby w sezonie na bank bedzie wiecej. Gdzies sie wszyscy z okolicy pochowali po garazach.

 

Predkosc przeletowa na bank nie wiecej jak 150 km/h tak kolo 120. Moze wolniej bo bedzie wzmozony ruch.

 

Noclegi - po domkach raczej. Bo nie bardzo widzi mi sie targac bagaze. Mysle, ze w tydzien bysmy dali rade spokojnie, moze mniej czasu. Mam firme i w sumie nie bardzo duzo czasu.

Jednak nic nie chce obiecac. Nie chdozi nam o dzki ped tylko o przyjemnosc z jazdy, pifkowanie na plazy itd itp.

 

Nie ma co zabardzo planowac - wole czysty spontan.

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Sopocie, ale w Szczecinie i Koszalinie nie byłem, jeśli nadążę to może bym pojechał :)

Dam radę max. 130-140 km/h w trasce i w miastach, najwyżej spotkalibyśmy się na miejscu :lalag:

 

Koszalin miałem w planach już w te wakacje, ale qmpel z którym się wybierałem miał dzwona i gówno z tego wyszło :P

 

Będę śledził ten wątek.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu wybrałem się na taką kilkudniową wycieczkę z okolic Kołobrzegu na Hel i powrót przez Kaszuby. Trasa to krótka, ( ze Szczecina na Mazury mam dalej i w 1 dzień spokojnie sie dojedzie) tak że polecam wam nocować po 2-3 dni w fajnych miejscach i stamtąd robić wypady w głąb lądu lub wybrzeża, poza tym jak ktoś jest wczorajszy to po prostu na wycieczkę nie jedzie.

 

A tak po kolei to polecam Międzyzdroje ( klify), Międzyzdroje - Kołobrzeg kilka fajnych latarni, Darłówko- port, Leba - wydmy , wyrzutnie V2 :buttrock: , Jastrzębia Góra- przylądek Rozewie ( najdalej na Pn wysunięta część RP ( tylko ktrórej IV RP czy V RP :icon_mrgreen: ) Władysławowo-wesołe miasteczko, Hel- fokarium, a potem na Westerplatte do 3miasta i raczej można wracać - przez Krynice Morską :buttrock: .

Na wybrzeżu w nawet najmniejszej mieścinie można sie wspaniale bawić i ogólnie będzie fajnie. Zobaczycie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może po 3 dni w jednym miejscu to za wiele bo za dużo by dni wyszło wszystko zjechać

osobiśćie miałbym taką propozycję, myślę, że warto ją przemyśleć, a przynajmniej częściowo wziąć pod uwagę, noclegi myślę, że to jak wyjdzie w praniu, jedno miejsce myślę jest warte szczególnie aby tam zadokować

 

od Szczecina lecieć wybrzeżem jak w zamyśle, pod drodze jak już było powiedziane klify koło MIędzyzdroi, latarnia morska w miejscowośći Niechorze (teren corocznego zlotu), dalej wybrzeżem przez Kołobrzeg, Koszalin, Darłowo, Ustka. Z Ustki zjechac trochę na dół przez Słupsk w okolice Kościerzyny, nocleg w miejscowości Wieżyca na Kaszubach, piękne jeziora i górki, wieża widokowa, tanie noclegi, przykłądowy nocleg (sprawdzony) oraz galeria okolicy tutaj: http://www.ugosi.maxmedia.pl/

stąd bym poleciał w górę na Hel przez Kartuzy, Wejherowo, Krokowa (odcinek Wejherowo-Krokowa fajne zakręty). Zjeżdzając później w dół na Gdańsk przed Krynicą proponowałbym uwzględnić Malbork (nie jest daleko w bok).

 

co do noclegów w okolicach Trójmiasta i na Kaszubach mam spore doświadczenie, więc zawsze mogę coś podpowiedzieć

 

 

ogólnie zgadzam się, że spontan wypada najlepiej, ale zawsze warto napisać pare słów zawsze będzie chwila na przemyślenie róznych opcji

 

jak już pisałem wcześniej piszę się na wyjazd (pod warunkiem, że sam termin nie będzie totalnym spontanem bo też prowadzę firmę i dobrze by było sobie wszystko wcześniej poukładać), dołączyłbym do Was prawdopodobnie w okolicach Szczecina albo u siebie w Koszalinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

[Witam napisz coś więcej, czy jedziecie sami czy zdziewczynami i jaki mniej więcej termin proponujecie. Jestem zaintresowany takim wyjazdem razem dwoma kolegami ( GSF 1250, GSF 1250 GSF 600). Mysle, że na tak wyjazd wystarczą dwa dni weekendu + 2 dni urlopu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co do terminu jeśli chodzi o mnie to w grę wchodzi tylko maj lub lipiec (druga połowa) gdyż w czerwcu śmigam do włoch i nie pogodzę tylu wyjazdów

 

a co wy na to, aby spróbować zrobić objazd w okresie majówki, jest długi weekand i jak się prognozy sprawdzą to już od kwietnia ma być ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...