Skocz do zawartości

Yamaha XS 400 ( XS400 ) Maxim


Gość spiderr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taka Yamaszke z roku Bóg wie którego, z tyłu ma halulec bębnowy, wiec to lata...? kto wie niech pomoze, typ silnika 2a2. kupilem za pare stówek z zatartym silnikiem na panewkach korbowodu. Poskładałem juz rame elektryke i inne pierdoły, mam problem z podłaczeniem kierunkowskazów czy ktos ma jakis schemat przewodów czy cos to bym był wdzieczny, bo zostały mi jeszcze dwie wolne kostki jedna w wiazce pod stacyjka a druga pod bakiem na koncu jego długosci, tak jakby brakowało pomiedzy nimi "czegos" prosze o pomoc z góry dzieki pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, są na forum jacyś posiadacze takich yamaszek ?

 

Ja posiadam Xs 400 special z 81 roku, wersja amerykańska, szprychowane felgi, 12000 mil przebiegu z czego ja nabiłem 5tys. Szukałem w całym internecie, i znalazłem może ze 4 takie maszyny. Czy rzeczywiście jest to taka żadka wersja ? Macie jakieś doświadczenia z podobnymi maszynami ?

Jak narazie jeździ zupełnie bezawaryjnie, jedyny problem to gdy szykowałem ją na postój zimowy odkryłem, że pękł mi wydech - zupełnie nie wiem od czego, może dragnia ? Jak ktoś ma takie wydechy na zbyciu to proszę o kontakt . Teraz zabrałem się za polerke silnika, lag i bebnów. Jak by ktoś był zainteresowany mam manuala do xs360-400 oraz xs400 dohc.

 

 

 

witam serdecznie, nie wiem czy jest jeszcze aktualne posiadanie manualki do xs 400 dohc jak byś mógł przesłać był bym ci wdzięczny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie wszystkich motórzystów :biggrin:

Jestem tzw. swiezakiem na tym forum i ogólnie jeśli chodzi o motoryzacje.

Jestem w trakcie kursu na prawko, ale w ostatnią sobote zakupilem swoje pierwsze moto

 

-> Yamaha Maxim 400 xs, model z 84r.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4c66eee89f6cab6b.html Jedyna fotka jaką posiadam.

 

Zakochałem się w tym motorku od pierwszego wejrzenia, chociaż od dawna planowalem kupic yamahe xj 600.

Moc maximy z pewnoscia jest dla mnie wystarczająca.

Nie bede dluzej owijal w bawelne, tylko bardzo prosze wszystkich o jakies informacje na temat tego motorku, interesuje mnie doslownie wszystko!! Wydaje mi się, że jest to dość nietypowy model, ale łapie sie jeszcze na te najlepsze lata japonskich produkcji.

 

Z góry dziekuje i pozdrawiam :bigrazz:

Edytowane przez Braszka18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz wiedzieć?

Miałem ten sprzęt przez 4 czy 5 sezonów, prowadził się źle, nie hamował, miał zajebisty silnik, brakowało nadbiegu, super dźwięk, nigdy nie miałem awarii, lekki. Bardzo miło wspominam ten sprzęt i długo żałowałem jego sprzedaży. W oryginale piękny motocykl, który bardzo łatwo oszpecić przez wymianę tłumików lub też przedniej lampy(co zdarzało się dość często, ponieważ oryginał nie posiadał wymienialnej żarówki, tylko cały wkład), co psuło linię całego motocykla.

To nie jest crusier, tu nie pasują gmole, lightbary, ogromne sakwy, bagażniki itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym wiedziec np. czemu taki zajebisty jest ten silnik?

 

Z tym nadbgiegiem rzeczywiscie masz racje, że by sie przydal, ale moze dzieki temu, ze go niema silnik jest bardziej zywotny.

U mnie mam bardzo slaby przedni hamulec, ale przeciez mozna to nadrobic. Dzwiek tego motorku to poprostu poezja:D:D

 

Z jednej strony mowisz ze prowdził się zle, a z drugiej ze zalujesz jego sprzedazy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym wiedziec np. czemu taki zajebisty jest ten silnik?

 

Z tym nadbgiegiem rzeczywiscie masz racje, że by sie przydal, ale moze dzieki temu, ze go niema silnik jest bardziej zywotny.

U mnie mam bardzo slaby przedni hamulec, ale przeciez mozna to nadrobic. Dzwiek tego motorku to poprostu poezja:D:D

 

Z jednej strony mowisz ze prowdził się zle, a z drugiej ze zalujesz jego sprzedazy??

 

Jest zajebisty bo przy tak krótko zestopniowanej skrzyni biegów jest bardzo dynamiczny.

 

A co ma prowadzenie motocykla do tego czy się go lubi czy nie? Gdyby była taka zależność to wszyscy by jeździli na supersportach a choppery stały w muzeum.

Napisałem w miarę obiektywnie co myśle na temat maximki, a że miałem po niej już kilka motocykli to mam niezłe porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i stało sie najgorsze:(

 

Moja maximka zaniemogla :banghead:

 

Podczas jazdy cos zaczelo cykac i od razu zgasilem motor. Gdy chce zapalic cos szybko cyka i nic. Czego sie moge spodziewac? Co to może byc? Tylko nie odsylajcie mnie do wyszukiwarki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...