Skocz do zawartości

Honda CX / GL 500 - Prosze o szybka opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. nadazyla sie okazja zakupu hondy GL Silver Wing za ok 4000. 3 kufry+gmole + owiewka. motocykl w ladnym stanie lakier wyglada na bardzo ladnie. gdzieniegdzie widac niewielkie slady korozji(mocowania wydechu, stopki bocznej i kilka malych plamek na lagach z przodu). sprzedawca wyglada na dosc uczicwego ale bardzo malo byl wstanie powiedziec o motocyklu. Ponoc jest wlascicielem od 3 lat. przed 3 laty wlasnie zostal wykonany remont w polsce. motocykl ma niby 70 kkm ale wlasciciel nieukrywa ze licznik najprawdopodobniej juz sie przekrecil. opony 2002. tarcze ok. wydechy i gmole w chromie(na gmolach otarcie po malej glebie?!).

glownie watpliwosci moje budzi stan silnika. jestem laikiem jesli chodzi o tego typu motocykle (wczesniej Ural).

 

jesli o silnik chodzi. na zimnym odpala odrazu. wkreca sie na wysokie obroty plynnie i bez problemow zarowno na zimnym(calkiem) jak i rozgrzanym silniku(chyba palil bez ssania nawet ale byl juz odpalany tego dnia). glowice grzeja sie rownomiernie. przykladajac rece do wydechow rowniez praca obu cylindrow wyglada na rowna. widac male zaniedbania: peknieta oslona polaczenia skrzyni z walem kardana i to co mnie bardziej martwi tzn ... niewielki wyciek plynu chlodniczego ... podczas 20 -30 min pracy silnika wycieklo kilka kropli (ciezko bylo to nawet dostrzec) oraz ponizej pompy olejowej wyciek oleju z pod dekla ... rowniez maly ale juz latwiej zauwazalny (moze ze 2-3 krople spadly na ziemie). Wiem ze wtym miejscu ciezko wymienic te uszczelki i trzeba wyciagac silnik. to mnie raczej niemartwi ale czytalem gdzies rowniez ze moze to byc problem o wiele powazniejszy niz tylko uszczelnienie.

 

kolejne... widac pomiedzy blokiem silnika i skrzynia biegow wystajaca uszczelke na polaczeniu tych elementow ... wyglada bardzo ... papierowo :buttrock: posmarowana czyms niebieskim ... a moze sama jest niebieska i to nie papier ?

 

elektryka ok wszystko dziala ale widac ze ktos cos grzebal (zmieniona izolacja)

hampel przedni bardzo szybko lapie i dzwignia dosc twarda.

 

kolejna martwiaca mnie rzecz ... z silnika dobiega jakies stukanie z okolic dolu (czyli pewnie wal ?) aczkolwiek niejestem wprawnym sluchaczem ... moze te silniki tak maja ? na wolnych obrotach slyszalne wyraznie na wysokich nienarasta a wrecz cichnie (badz jest zagluszane przez wydech ;P)

 

generalnie pytam bo chce poznac wasze zdania na temat "czy warto?" jesli tak to umawiam sie z mechanikiem i odwoze motocykl do kontroli. glownie chodzi o stan,cene,fakt remontu w polsce(slyszalem bardzo zle opinie),oraz o te niby szczegoly/usterki.

 

nieukrywam ze motocykl bardzo mi sie spodobal ale czy te usterki o ktorych wspomnialem nieswiadcza o tym ze cos jest niewporzadku z moto? czy jest warte takiej ceny ? wieczorem wkleje kilka fotek :icon_mrgreen:

Edytowane przez grasser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie wpisz cx 500 a nie gl (każdy zaglądający myśli od razu o goldasie, a zasadniczo gl500 to po prostu turystyczna wersja cx-a, z rama jak w wersji E)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 15 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...