Skocz do zawartości

świece ngh iridium? co o tym myslicie?


pieciu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mysle nad zmaian swiec na ngk irydowe i tak sie zastanawiam czy poprawi to jakos prace mojego moto czy ma to wogole jakis sens prosze o odpowiedzi uzytkownikow ktorzy przeszli na takie wlasnie swiece? prosze o info na ten temat co wy o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienilem w sradzie na irydowki tylko ze na DENSO,powiem ci ze jest roznica silnik jest jakby elastyczniejszy,no i nie ma problemow jak ze zwyklymi NGK ze dostaja przebicia jak sie tylko przyleja,moto zawsze odpala nie bylo takiej akcji ze byl jakis kaprysny .Mialem w sezonie kilka sytuacji ze moto sie przylal w tym 2 gleby,irydowki tylko wykrecilemwygrzalem i dalej jazda............wiem z autopsji ze zwykle NGK juz dawno lezaly by w kiblu na smieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam NGK irydowe w Yamaha DS 1100.

Super...

- lepiej się wkręca

- dużo płynniejszy,

- nie trzeba grzać długo na ssaniu (nie gaśnie bez ssania)

- lepsza kultura pracy.

 

Nie zamienię na zwykłe.

Uwaga - dobrze poszukaj na internecie - bo ja kupiłem po ok. 50 zł za sztukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zrodlo gdzie moge je kupic za 36zl za sztuke po znizcze za to ze mam znajomego w sklepie a sa to swiece ngkcr9eix czyli zaminniki zwyklych cr9e

 

GHOSTRIDER11 a gzie kupiles takie denso i za ile bo ja osobiscie bym wolal te niz ngk bo ngk sie chyba szybciej zalewaja i potem czesto siadaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zrodlo gdzie moge je kupic za 36zl za sztuke po znizcze za to ze mam znajomego w sklepie a sa to swiece ngkcr9eix czyli zaminniki zwyklych cr9e

U mnie w detalu taka świeca {CR9EIX}kosztuje 62 zł.Kupujesz je po cenie zakupu praktycznie. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z przypadkami występowania awarii świec zapłonowych informujemy, że po wkręceniu nowej świecy do silnika należy uruchomić silnik i pozostawić go uruchomionym do momentu uzyskania przez niego temperatury eksploatacyjnej. Powoduje to tzw. wygrzanie świecy. Jest to szczególnie ważne podczas pierwszego uruchomienia. Pod żadnym pozorem prosimy nie wyłączać silnika po krótkotrwałej pracy. Ponowne uruchomienie silnika często pokazuje, że świeca nie działa. Dzieje się tak, ponieważ silnik pracujący na ssaniu ma bardzo bogatą mieszankę, podczas spalania której powstaje sadza, która osadzając się na świecy tworzy powłokę bogatą w węgiel, który przewodzi iskrę. Stosowanie się do powyższych zasad zaowocuje długim czasem eksploatacji, a co za tym idzie, zadowoleniem z jakości świec DENSO i NGK. Pamiętaj! Świece należy wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta motocykla, zawartymi w książce serwisowej. Nigdy nie wykręcaj świecy z silnika, który jest jeszcze gorący - grozi to uszkodzeniem głowicy

 

Info ze strony larssona, tez maja te swiece.

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam obserwacje przedmówców.Od roku użytkuję NGK irydowe i nie miałem z nimi żadnych problemów.Ani razu mi się nie zalały (co często przytrafiało się "zwykłym") , silnik łatwiej odpala i szybciej zaczyna równo pracować.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...