Skocz do zawartości

sprezynki do naprawy gwintow


thefex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kupujesz sobie na allegro helicoila bo tak to sie nazywa(ta sprezynka) rozwiercasz zepsuty gwint gwintujesz na nastepny rozmiar czyli w twoim przypadku bedzie to M8 o odpowiednim skoku gwintu,i wkrecasz helicoila np za pomoca srubokretu na koniec wylamujesz taki zaczep za ktorego pomoca wkrecasz go w otwor.............ot cala filozofia jest to fajna opcja bo ten gwint jest twardy nie to co aluminium ja mam u siebie 2 helicoile i spisuja sie swietnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tez maly problem ze sruba spustowa oleju, gwint zostal zerwany(aluminium), nie jest tak ze sruba wchodzi palcem ale tez nieda jej sie dokrecic, czy w tym przypadku rowniez koneiczne jest rozwiecanie czy mozna dostac odpowiednia sprezynke i poprostu wlozyc do tego co zostalo z gwintu?

Edytowane przez YAGO

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tez maly problem ze sruba spustowa oleju, gwint zostal zerwany(aluminium), nie jest tak ze sruba wchodzi palcem ale tez nieda jej sie dokrecic, czy w tym przypadku rowniez koneiczne jest rozwiecanie czy mozna dostac odpowiednia sprezynke i poprostu wlozyc do tego co zostalo z gwintu?

W śrubę spustową oleju nie wkłada się helicoila (sprężynki) tylko się gwintuje na większą śrubę albo stosuje się wkładki gwintowe (toczona tulejka gwintowa). korek spustowy oleju musi posiadać gwint drobnozwojny najczęściej stosowany 1,25, bo jak wkręcisz śrubę grubozwojną to będzie ciekło jak z psa :icon_evil:

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...