Skocz do zawartości

naprawa chłodnicy oleju


wojtekkkk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spawanie będzie bardziej widoczne? Hehe widać że nie widziałeś roboty profesjonalnej:P Nie będzie śladu po naprawie. A aluminiowa chłodnica jest tak samo łatwa do roboty jak każda inna. Trzeba mieć do tego odp sprzęt i wieloletnie doświadczenie. Same checi często nie wystarczą:icon_mrgreen: Wyobraź sobie że każdą nawet najbardziej wymermoloną chłodnice można naprawić. Czy jest pogięta, czy jest poprzebijana, czy nie ma wiatrołapu. Akurat wymiana rdzenia jest jedną z najprostszych robót. Odcinamy zbiorniki, docinamy na wymiar rdzeń, spawamy go ze zbiornikami (jeśli to aluminium) jęsli jest miedziana to lutujemy, sprawdzamy szczelność pod ciśnieniem nie większym niż 2bary i chłodnica gotowa.

 

Umiesz to robić czy tak słyszałeś?? Ja umiesz to odezwij sie do mnie bo mam chłodnice to roboty i zobaczymy jak wygląda ta profesionalna naprawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym tak słyszał to bym nie gadał. Pracuje chyba w jedynym zakładzie w warszawie który zajmuje sie naprawą chłodnic, zarówno cieczy jak oleju, jak klimy, jak i powietrza. Nie robi nam różnicy z jakiego materiału jest chłodnica. Na każdą jest sposób i każdą da sie naprawić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym tak słyszał to bym nie gadał. Pracuje chyba w jedynym zakładzie w warszawie który zajmuje sie naprawą chłodnic, zarówno cieczy jak oleju, jak klimy, jak i powietrza. Nie robi nam różnicy z jakiego materiału jest chłodnica. Na każdą jest sposób i każdą da sie naprawić. Pozdrawiam

 

A ile chcecie za zrobienie chłodnicy motocyklowej od podstaw??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc musiałbym pogadać z szefem bo ja finansami sie nie zajmuje:) Ale powiem Ci tak,wszystko zależy od wielkości chłodnicy stopnia skomplikowania konstrukcji (ilość krućców, chłodnica płaska czy wygięta) i materiału (miedź aluminium). Miedziane rdzenie są cholernie drogie.

 

A stara jest tak zmasakrowana że nic nie da sie z niej zrobić?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc musiałbym pogadać z szefem bo ja finansami sie nie zajmuje:) Ale powiem Ci tak,wszystko zależy od wielkości chłodnicy stopnia skomplikowania konstrukcji (ilość krućców, chłodnica płaska czy wygięta) i materiału (miedź aluminium). Miedziane rdzenie są cholernie drogie.

 

A stara jest tak zmasakrowana że nic nie da sie z niej zrobić?:clap:

 

To jak możesz to sie dowiedz.. Chodzi mi o prostą chłodnice do horneta.. Moj hornet się po prostu przewrócił niefortunnie i się zgięła rozwalając zbiorniczek i część rdzenia.. Tymczasowo mam z tego zrobioną chłodnice ale z niej już nic nie będzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną jak nie identyczną sytuacje w Bandicie.

 

Sprawa u mnie nie wyglądała tak ciekawie, mechanik powiedział to samo spoko spoko bez problemu zaspawamy etc. Po kilku dniach mówi, że spaw w ogóle nie chce się trzymać - jakaś specyficzna mieszanka. No to i tak nie miałem wiele do stracenia to zaproponował mi rozwiercenie i wkręcenie takiej dziurawej tulei. Powiedział, że nie ręczy mi za to i dał za darmo.. trzeba było jeszcze przetoczyć co też nie było proste bo materiał miękki i chłodnica mogła się pokrzywić.

 

A i tuleje daliśmy na jakimś specjalnym kleju.

 

Efekt : pierwszy tydzień była okej, później zaczęła się minimalnie pocić, ale czekam do zimy może znajdę jakaś dobrą używkę.

 

Czas: miesiąc i to było w tym najgorsze :icon_evil:

 

p.s. mam nadzieję ze u Ciebie będzie łatwiej .. :icon_evil:

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...