Skocz do zawartości

Pytanko


Motocyklistka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na odlewniczej zdawałem 3 lub 4 stycznia tego roku zimno troszkę było(około 0). a z nieba sypała taka breja nie to deszcz nie to śnieg, ale wiem ze na początku stycznia wstrzymano już zapisy na egzamin praktyczny kategorii A .

A kursy w promotorze w wawie robią chyba całym rokiem jesli nie przeszkadzają warunki atmosferyczne(śnieg i lód, ujemna temperatura nie jest powodem do wstrzymania jazd wiem bo mnie to dotknęło ale nie żałuje)

Edytowane przez Lasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce prawko mozesz zrobic tylko w sezonie, zimą nie jest to mozliwe!!!

po co pisać o czymś jak się nie ma o tym pojęcia?? co za ludzie ;) :icon_razz: :icon_razz:

 

trzeba zadzwonić do ośrodka w którym docelowo ma się zdawać i będzie wiadomo, jeśli nie w jednym osrodku to można spróbować w innym. nie ma przepisu który by zbraniał ale niektóre ze wzgl. bezpieczeństwa nie organizują kursów "poza sezonem"

Edytowane przez pootietang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet jesli jest, bo dowiadywalam sie w Gdyni,ze jest,to radzicie mi zaczac wczesna wiosna?

 

Ze względów zdrowotnych.. tak ;) No chyba że umiesz jeździć a nie masz tylko papieru.. można spróbować "dogadać" się na zaliczenie kursu bez jazd.. i uderzyc na egzamin..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze się zagada... uprzedzam że to nie jest legalne.. ale ten pomysł podrzucam tylko w przypadku gdy już jeździłaś np. skuterem czy motorowerem.. bo oszczędzasz wtedy czas (a może i trochę kasy).. w moim przypadku przejeździłem na kursie 2h i tylko na placu.. egz za pierwszym podejściem! ;) paru kumpli zrobiło podobnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umawiaja sie na zaliczenie kursu bez jazd?

 

 

Masz znajomego co robi kursy na prawko. Nie jeździsz wcale u niego bo masz swoje moto. On Ci wypisuje papierek, ze masz zaliczony kurs i od razu sie zapisujesz na egzamin.

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umawiaja sie na zaliczenie kursu bez jazd?

ja papierek dostałem po 1 wyjeżdżonej godzinie bo długie terminy na egz. ale mimo to chodziłem dalej na jazdy, w końcu zapłaciłem za kurs( szkoda tylko że przez cały kurs tylko ósemki robiłem :notworthy: )

Edytowane przez pootietang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli będzie śnieg to egz przełożą, nikt nie będzie ryzykował twojego zdrowia i życia bo odpowiadają za ciebie. z pewnością jeśli egz wypadł by zimą to nie było by lekko bo sama temp daje w kość a wiosną to znowu pogoda jest bardzo zmienna więc trudno coś tu doradzić.

Edytowane przez pootietang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej znaleźć kogoś, kto wypisze papierek bez konieczności wyrobienia jazd (oczywiście za mniejszą kase). Po zdaniu egzaminu, w okresie letnim pójść na doszkolenie w jakiejś dobrej szkole.

 

Ja chciałbym właśnie tak zrobić, jedynie wyjeździłbym lub wykupił 2h na placu aby obeznać się z moto (jesli jest taki sam na "kursie" i w WORDzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeeezu, co za głupoty piszecie :icon_razz:

Zastanówcie się chwilę, zanim klikniecie w klawiaturę..

Dziewczyna jest od wczoraj na forum, nic o niej nie wiecie, z tego co pisze - nie ma własnego motocykla, generalnie nawet nie napisała czy umie jeździć, a wy jej radzicie jak obejść prawo i zrobić papier bez wyjeżdżenia tego, co ustawowo wyjeżdzić MUSI (osobne pytanie - wielokrotnie tu podnoszone - czy człowiek po 20 h ósemek umie jeździć, czy tylko prowadzić motocykl..)

POGIĘŁO WAS?

 

Niech sobie idzie do dobrej szkoły na pełne 20 h jazd - nawet jak umie, to na pewno nie straci czasu (w końcu są treningi doskonalenia jazdy motocyklowej nie? :icon_razz: ).

 

 

ps. znam to z autopsji - prawko zrobiłam dopiero w zeszłym roku(sic!), wyjeżdziłam pełne 20 h i poza wszystkim innym (tajemnica służbowa :icon_razz: ), miałam ubaw po pachy (sorry chłopaki... :icon_mrgreen: )

Edytowane przez ucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie kurs musi być :) czy się umie jeździć czy nie warto obczaić maszynkę egzaminacyjną. co nie znaczy że nie można wcześniej zapisać się na egz. jeśli myśli o zimie czy wiośnie to w zasadzie nie ma wielkiej różnicy bo jak pisałem zimą zimno a wiosną pogoda zmienna. najlepiej moim zdaniem zapisać się na wiosnę na kurs, przynajmniej poznasz jazdę w różnych warunkach a na egz zapisać się( jeśli się da) zaraz po rozpoczęciu jazd, ja tak zrobiłem. czas który spędza się zazwyczaj na czekaniu można wykorzystać żeby jazdy zaliczyć, przynajmniej szybciej czas leci i człowiek tak się nie niecierpliwi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...