Skocz do zawartości

Decyzja podjęta - zaczynam szukać


Rekomendowane odpowiedzi

Ad.1 - Szansa jest ale może być trudno. Trafisz "golasa" a koszt doposażenia może sięgnąć 2-3 tyś. Budżet podałeś wcześniej do 15 tyś. Skąd nagły wzrost pułapu finansowego?

Ad.2 - zdecydowanie mniejsza i pozycja bardziej sportowa. Mniejsze możliwości "załadunkowe". Za to szybsza.

Ad3. - rocznik 2000. Skrzynia 5 biegów. Różnicy nie zauważyłem, bo jeżdżę spokojnie (ok.120) i raczej płynnie, za to średnie spalanie spadło z 6,0 do 5,2L. :crossy: Zmiana zębatki z 47 na 44 dla litrowego silnika to pryszcz.

 

Ale na 13-latka to zdecydowanie za ciężki motocykl. :buttrock:

 

- wiesz wolałbym wydac do 15 tys bo trzeba jeszcze zrobic przegląd, cos wymienic, cos naprawic i zatankowac jeszcze co nie? :biggrin: Ale ponieważ nie śpiesze się z zakupem to za 2-3 miesiące moge dysponowac większą kwotą.

- i właśnie dlatego volałbym Viadro :bigrazz:

- a powiedz mi jak się zachowuje starszy XL w trakcie ostrego winklowania, bo słyszałem że rama była wiotka a po 2003 r. została usztywniona, czy to prawda? I ogólnie jakie Twoje zdanie czy warto dołożyc i szukac na wtrysku ze szkrzynia szóstką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Europa + duży turystyk, kardan, kuferki

- za ten budżet staroc niestety

z tą tylko różnicą , ze taki staroć przetrzyma nie jedną nowizne :) (jeśli znajdziesz starocia w dobrym stanie). VFR`ki nie proponuje bo widze, ze kolega nastawiał sie na turyste a nie sport-turyste. Mam VFR`ke bo potrzebuje motocykla do wszystkiego, następny też bedzie tego typu tyle ze wiekszy... A własnie , nie myślałeś aby sprzedać SV i kupić Black birda lub Buskę ewent. FJR`kę, niałbyś wtedy prawie 2 in 1 Pzdr.

 

a co myślisz jeszcze o jakimś K 100 obwieszonym kuframi , też jeszcze wiekszy staroć ale zadbana jeszcze nawinie wiele km ... jest strasznie brzydka i strasznie bezawaryjna hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wiesz wolałbym wydac do 15 tys bo trzeba jeszcze zrobic przegląd, cos wymienic, cos naprawic i zatankowac jeszcze co nie?

 

Twoje myślenie idzie w dobrym kierunku. :bigrazz:

Wiem że zdarzają się zajeżdżone egzmeplarze "poprawione" na sprzedaż - "okazje" Od razu darować. Te motocykle trzymaja cenę na Zachodzie i dobre sztuki z modelu SD01 nie tracą bardzo na wartości. Wiele jest już doposażonych turystycznie przez właścicieli: komplet kufrów, gmole, podgrzewane manetki, szyby akcesoryjne - tak jak mój. :) Więc 15 tys to naprawdę może byc ciężko.

 

- a powiedz mi jak się zachowuje starszy XL w trakcie ostrego winklowania, bo słyszałem że rama była wiotka a po 2003 r. została usztywniona, czy to prawda? I ogólnie jakie Twoje zdanie czy warto dołożyc i szukac na wtrysku ze szkrzynia szóstką?

 

Rama w Varadero obejmuje silnik i stanowi on element usztywniający. Nie wiem jak w modelu SD02 ale

wygląda identycznie - chyba że zwiększyli grubość profilu.

A winkluje się ostro. 2 tyg temu byłem na serpentynach bieszczadzkich i spoko - żadnych dziwnych objawów nie zauważyłem. A jechałem na zamknięcie przedniej opony i prawie mi się udało :P

 

Jak wtrysk walnie to tylko wymiana kompletu- motocykl staje. Gaźnik możesz podregulować - gorzej lepiej ale do serwisu dojedziesz. Szczególnie jak chcesz podróżować poza Europę Zach. Gaźniki mniej wrażliwe na kiepską benzynę - to z kolei dobre na Polskę. :clap:

 

6-bieg powstał żeby zmniejszyc zużycie paliwa a wtrysk żeby spełnić normy czystości spalin. Zmiana zębatki daje to samo a czy dynamika tak bardzo traci? To i tak nie jest sprzęt do pałowania. Wg mnie nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ŚM 11/2007 jest "opis" używanego Varadero. Czyli zdjęcia te same co w nr 12/1999 i kilka uwag o modernizacjach w roczniku 2003 + zdjęcie modelu 2003. Artykuł na zasadzie - ktoś coś kiedyś powiedział to napiszemy w gazecie. :lapad:

Edytowane przez Hun996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...