Skocz do zawartości

Zimowy motocykl


mleczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Wiem ze ten tematy byl poruszany bardzo czesto , oraz oznajmie ze przepatrzylem foru pod zagadnieniem motocyklow w zimie ale chcialem sie dowiedziec o nastepujaca rzecz. A mianowicie.

Trzymam motocykl w garazy ogrzewanym na stojaki. Motocykl jest przygowowany do sezonu. Wymieniony olej i plyn chlodniczy i hamulcowy.

 

Pytanie jest nastepujace Czy lepiej przepalac motocykl 2-3 x w miesiacu w zimie czy lepiej odloaczyc akumularor i odpalic go dopiero na wiosne ?

 

Pozdrawiam i z gory dziekuej za wszystki posty

Edytowane przez mleczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie to i to. aku odlacz, zostaw w cieplym i doladowuj caly czas, a co pare miesiecy nie zaszkodzi zapalic( byle nie na minute i zgasic) najlepiej przejechac sie niedaleko ale zeby caly motocykl sie rozruszal a n ie tylko sam silnik, mysle ze z 15min jazdy wystarczy( ofcourse jak jest mozliwosc(czyt.ladna pogoda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przepalaj no chyba, że tylko po to by posłuchać motorka. Odłącz aku i spokojnie może stać do wiosny.

 

Co do ładowania aku to dobrze jest sobie kupić specjalną ładowareczkę, którą podpinasz na całą zimę a ona się sama włącza i wyłącza wg potrzeb akumulatora.

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przepalaj no chyba, że tylko po to by posłuchać motorka. Odłącz aku i spokojnie może stać do wiosny.

 

Co do ładowania aku to dobrze jest sobie kupić specjalną ładowareczkę, którą podpinasz na całą zimę a ona się sama włącza i wyłącza wg potrzeb akumulatora.

 

Witam

 

A może mogłbyś podpowiedzieć gdzie kupić taką ładowarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

"1. Stawiam moto na powierzchni suchej i nie łapiacej wilgoci – np deski- po to aby opony nie parcialy.

2. Zakładam na wydechy (zimne!) foliowe torby i uszczelniam gumkami recepturkami. Po to aby sie wilgoc w silniku i ukladzie wydechowym nie odkladala.

3. Zalewam do pelna zbiornik paliwa. Zabezpieczam tym przed korozją powyzszy.

4. Wyciagam akumulator. A raz w miesiacu podlaczam go do prostownika.

5. Zimą nie odpalam na chwile motocykla!! Takie mile dla serca i ucha 5min grzanie moto zabija swiece! I nie dziwcie sie ze na wiosne nagle sie okazuje ze trzeba je wymienic.

6. Przykrywam motorek starym kocem. Zeby nie bylo mu zimno i brudno ;-)

7. Staram sie raz na 2 miesiace pojezdzic moto po suchym asfalcie – najlepiej przy temperaturach dodatnich."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ze zostało powiedziane duzo - i wszystko przeczytałem a co mam zrobic gdy na pkt 7 tego co wyżej skoro ja jezdze tylko jak jest ciepło tzn czerwiec, lipiec, sierpien oraz czesem poczatek września?

Wiec dlatego chcialem sie dowiedzieć czy zamiast jezdzic mozna przepalac ale juz wiem ze nie warto bo niszcza się świece.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...