Skocz do zawartości

Kask Saiko Novator z ruchomą szczęką- proszę o opinie?


bwoj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po fotkach sądząc - chamska podróba airoha sv55. biorąc pod uwagę, że oryginał kosztuje na allegro raptem 60zeta więcej, to nie zdecydowałbym się na "to coś"

 

BTW ciekawostka, że wszystkie pojawiające się z kosmosu nowe marki kasków są hiszpańskie... to już nie pierwszy taki przypadek (po słynnej pyskówce, jaką zaserwował nam importer kasków naxa, rzekomo też hiszpańskich). w tym przypadku jeszcze mamy wyjątkowo "hiszpańsko" brzmiącą nazwę :biggrin:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam! Może i troszkę spóźniony post bo już w zasadzie koniec tematu, ale może komuś innemu pomoże.

 

Ja osobiście jestem posiadaczem tegoż kasku Saiko Novator. Kupiłem go zaraz po odebraniu motocykla z naprawy po wypadku, wybrałem go bo wcześniej miałem zwykły kask beż żadnego wizjera i bez otwieranej szczęki, a tutaj za koszt 400zł można mieć i wizjer spuszczany przeciwsłoneczny i otwieraną szczękę. Oferta była piorunująco kusząca więc zdecydowałem się na zakup. Kask wydawał się całkiem "bajerancki" a że nie mam doświadczenia w tej sprawie i nie radziłem się nikogo go kupiłem. Ogólnie próbowałem na metce znaleźć atest ale jakoś ciągle mi umyka czyli nie wiem czy jest. Wykonanie szczęki też wydaje się mało bezpieczne bo z cieniutkiego plastiku. A cały kask jest zrobiony ze styropiano podobnego tworzywa co z niego się robi deski do pływania na baseny i ten orzeszek z tworzywa wsadzony jest w główną bańkę cieniutką i oczywiście obszyty od środka ładnie bo jak by mogło być inaczej. Wizjerek spuszczany przeciw słoneczny akurat się przydaje bardzo, nawet jeśli jest wątpliwej jakości. Szybka jest bez anti foga ale zaradzić na to ludwikiem można. Jeśli chodzi o jakość sprzączki też zostawia trochę do życzenia. Ogólnie jest to tania alternatywa, pewnie mniej wytrzymała od innych kasków tego typu. Ale ogólnie jak ktoś nie jeździ ekstremalnie i może być z niego bardzo zadowolony, to nie jest szczyt techniki ale jest w porządku jak najbardziej, polecam ogólnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...