Skocz do zawartości

Urząd nie zarejestrował nowego moto z salonu...


Nowy Kubi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój nowy sprzęt miał się dziś zarejestrować i...

Faktura od dealera, karta pojazdu, homologacja... nie zarejestrują w urzędzie Wawa Bemowo (siedziba leasingodawcy) bo na fakturze nie ma daty miejsca i numeru odprawy celnej :icon_evil: :cool:

 

Pytanie, na jakiej podstawie taki wymóg ??

Faktura jest dokumentem finansowym a nie celnym i przepisy mówią co ma na niej być. Do rejestracji nowego pojazdu kupionego w kraju potrzebna jest:

 

- dowód zakupu (faktura)

- homologacja

- karta pojazdu

 

Nawet prawnik firmy motoryzacyjnej mówi, że to durny wymysł urzędniczki.

Dealer pierwszy raz się z czymś takim spotkał, importer także, teraz czekają na informacje z Europy (clony w Belgii) każdy otwiera oczy a odbiór w słoneczną sobotę powoli szlag trafia... :( ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy sprzęt miał się dziś zarejestrować i...

Faktura od dealera, karta pojazdu, homologacja... nie zarejestrują w urzędzie Wawa Bemowo (siedziba leasingodawcy) bo na fakturze nie ma daty miejsca i numeru odprawy celnej :icon_twisted: :icon_mrgreen:

 

Pytanie, na jakiej podstawie taki wymóg ??

Faktura jest dokumentem finansowym a nie celnym i przepisy mówią co ma na niej być. Do rejestracji nowego pojazdu kupionego w kraju potrzebna jest:

 

- dowód zakupu (faktura)

- homologacja

- karta pojazdu

 

Nawet prawnik firmy motoryzacyjnej mówi, że to durny wymysł urzędniczki.

Dealer pierwszy raz się z czymś takim spotkał, importer także, teraz czekają na informacje z Europy (clony w Belgii) każdy otwiera oczy a odbiór w słoneczną sobotę powoli szlag trafia... :evil: :evil:

No dobrze, ale dlaczego wlasciwie nie zadales tego pytania Naczelnikowi Wydz. Kominikacji. Mialem z nim kiedys bliskie spotkanie i w sumie to dosyc uprzejmy facet byl, wiec jesli nawet ma racje, powinien Ci podac podstawe prawdna takiego wymogu. Oczywiscie mam na mysli faktyczna podstawe, a nie jakis "list pasterski" rozeslany do wydzialow komunikacji.

Daj znac jak ci poszlo.

pzdr i powodzenia :)

Jac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chcieli zarejestrować moto bo na tłumaczeniach nie było przetłumaczonych warunków ogólnych,które znajdowały się na umowie. Wizyta u naczelnika w szybki i bardzo kulturalny sposób załatwiła sprawę. Oczywiście mowa o bemowskim ratuszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale dlaczego wlasciwie nie zadales tego pytania Naczelnikowi Wydz. Kominikacji. Mialem z nim kiedys bliskie spotkanie i w sumie to dosyc uprzejmy facet byl, wiec jesli nawet ma racje, powinien Ci podac podstawe prawdna takiego wymogu. :crossy:

Jac

 

Nie ja rejestrowałem tylko Leasingodawca wiec sie dowiedzialem po fakcie. Sam tez bym wołał artykuł, ale takowego nie ma. W art. 72-73 kodeksu drogowego są podane dokumenty i trzeba odprawe celna ale przy sprowadzonym.

A na fakturze to w ogole nie ma byc nic takiego, to jest dokument finansowy a nie celny.

Wlasnie mi przywiezli Oświadczenie z Hondy Poland oraz wydruk odprawy. Rano o 7 zaiwaniam do leasingodawcy (z mokotowa na bemowo na 8 i na 9 do pracy prawie do piaseczna :crossy: ) z tym i może jutro zarejestrują. Może w sobotę wyjądę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja rejestrowałem tylko Leasingodawca wiec sie dowiedzialem po fakcie... z tym i może jutro zarejestrują. Może w sobotę wyjądę...

 

Wez cala sytuacje na spokojnie, bo udowadnianie ze masz racje, z pewnoscia jest mile dla wlasnego ego, ale zasadniczo nie orzyspiesza procedury. Ot, taka rzeczywistosc. Sam mialem podobna sytuacje, ze musialem pare razy ganiac do tego wydz. kom., bo mialem niezgodnosc w dowodzie ze stanem faktycznym (tzn. zero zamiast O), kiedy mocno wqrwiony zawitalem do wspomnianego naczelnika, mimo wszystko powstrzymalem nerwy i wyjasnilem mu, ze bieganie kilka razy i stanie kilka razy w kolejkach tylko dlatego, ze panie dawkuja infomracje, nt. procedury nie bardzo mi sie usmiecha, sprawile, ze jak juz mialem komplet, to bylem zalatwiony priorytetowo, czyli bez stania dodatkowego w chorych ogonkach.

Mysle wiec, ze jak wytlumaczysz, ze leasingodawca juz byl, ale go spuszczono do klozetu i w zasadzie nie bardzo wiadomo dlaczego, tutaj moznaby zapytac /stwierdzic cos w rodzaju "bo przeciez zaden przepis nie naklada na rejestrujacego nowy i kupiony w salonie pojazd takiego obowiazku" - to powino zadzialac.

Powodzenia i polatania juz w piatek (a co masz czekac do soboty :rolleyes: )

Jac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez cala sytuacje na spokojnie, bo udowadnianie ze masz racje, z pewnoscia jest mile dla wlasnego ego, ale zasadniczo nie orzyspiesza procedury.

...

Powodzenia i polatania juz w piatek (a co masz czekac do soboty :rolleyes: )

Jac

 

Jeżeli dealer sprzedaje ILEŚ motocykli, Honda Poland importuje ILEŚ i wszyscy rejestrują bez problemu na tych samych dokumentach, a tu ktoś robi jazdy z odprawą celną na sprzęt z polskiego salonu, to nie mów mi że nie mam racji. Ja dziś poświęciłem czas żeby "dorobić" dokumenty pod widzimisię urzędu.

 

Jeszcze raz powtarzam, nie mam żadnego uprawnienia do rejestrowania tego moto bo jest leasingodawcy. Ja tylko wspieram jak moge, ale tego nie załatwie.

 

Nie polatam w piatek bo pracuje a moto odbieram w Siedlcach, jak sie uda to w sobote.

 

Jeżeli dealer sprzedaje ILEŚ motocykli, Honda Poland importuje ILEŚ i wszyscy rejestrują bez problemu na tych samych dokumentach, a tu ktoś robi jazdy z odprawą celną na sprzęt z polskiego salonu, to nie mów mi że nie mam racji. Ja dziś poświęciłem czas żeby "dorobić" dokumenty pod widzimisię urzędu.

 

Jeszcze raz powtarzam, nie mam żadnego uprawnienia do rejestrowania tego moto bo jest leasingodawcy. Ja tylko wspieram jak moge, ale tego nie załatwie.

 

Nie polatam w piatek bo pracuje a moto odbieram w Siedlcach, jak sie uda to w sobote.

 

Po dołączeniu oświadczenia Hondy Poland o dacie, miejscu i numerze odprawy celnej zarejestrowali.

Natomiast z odbioru w sobote d :buttrock: u :clap: p :wink: a

Edytowane przez Nowy Kubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura jest dokumentem finansowym a nie celnym i przepisy mówią co ma na niej być

 

W przypadku obrotu towarowego z zagranicą faktura jest zawsze dokumentem celnym, a to co ma na niej byc to piszesz o tym co ma być na niej nanniesione przez sporzedającego a nie przez organy celne :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura jest dokumentem finansowym a nie celnym i przepisy mówią co ma na niej być

 

W przypadku obrotu towarowego z zagranicą faktura jest zawsze dokumentem celnym, a to co ma na niej byc to piszesz o tym co ma być na niej nanniesione przez sporzedającego a nie przez organy celne :icon_twisted:

 

Przecież piszę, że moto z salonu, więc wyjaśniam: Z SALONU W POLSCE !

 

Zresztą sprawa już załatwiona j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...