Skocz do zawartości

trening hamowania i dziwny problem


chmurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, wczoraj wyjechałem żeby poćwiczyć troszkę hamowanie. Najpierw polna droga i hamowanie przednim aż do zablokowania potem tak samo tylnym, w między czasie parę przegazówek aby wprowadzić tylne koło w uślizg, potem asfalt i to samo hamowanie przednim tu oczywiście brak uślizgu przedniego koła ale za to przy ostrym hamowania czułem że tylne koło kilka razy troszkę oderwało się od ziemi, później hamowanie tyłem, blokowanie koła itp. I teraz najdziwniejsza sprawa, po którymś już takim hamowaniu ruszam od zera powoli się rozpędzam i czuje że moto przechyla się to w prawo to w lewo i tak na przemian myślę co jest ? zatrzymałem się małe oględziny wsiadam i znowu to samo, myślę pewno zósemkowało się koło albo wykrzywiła sie któraś tarcza, no nic dojechałem jakoś do garażu postawiłem na nóżki zapiąłem 1 bieg patrze i jest przyczyna tylna zębatka nie jest prosta ale koło chyba też ma bicie więc to raczej wina koła bo zębatka jest przecież do niego przykręcona. I teraz tak myślę, czy mogło być tak że tylne koło było słabo dokręcone i podczas tych hamowań mogło się delikatnie przesunąć na jednej śrubie i przez to ten cały problem ? ale to chyba raczej by ściągało wtedy w jedna stronę a nie bujało to w jedna to w druga ?

 

Chciałem umieścić w mechanice ale ale to chyba nie czysto mechaniczny temat więc dałem tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...