Skocz do zawartości

yamaha virago 750 cykanie w silniku


irek8213
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanko kilka dni temu zaczeło coś mi cykać ( pukać) w silniku poczatkowo wystraszyłem się że to zawory ale wiem że gdy graja zawory to cały czas i przy kazdych obrotach. Umni cyka na ssaniu i jak zaczynam ruszać. Dzwięk dochodzi jakby z kranika a wiem że jest tam jakiś podciśnieniowy zaworek. Co mam zrobić żeby to nie cykało (pukanie) bo strasznie mnie to złości.

:biggrin:

Edytowane przez irek8213
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może łańcuszek rozrządu sobie cyka czy puka musisz zacząć szukać przyczyny sparwdzic luz zaworowy i sprawdzić czy napinacz od łancuszaka sie nie popuscił a jak nie potrafisz to musisz zacząć szukać warsztatu któremu zlecisz naprawę nic wiencej ci nie napisze na temat cykania czy pukania Pozdrawiam i życzę szybkiej i taniej naprawy usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. W moej Virago bardzo głośno cykały kraniki podciśnieniowe.

Możesz to sprawdzić przykładając ucho do baku.

 

Co do zaworów - Nie jest prawdą co piszesz. Zawory moga odzywać sie przy różnych obrotach.

Sprawdź dobrze ustawienie zaworów. W Virago ( jesli masz umiejętności) zajmie Co to ok. 30 min.

łańcuch rozrządu.. w Virago pancerny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to będą kraniki. Jak usunąć te usterke? A co do zaworów to itak je ustawie i sprawdze napinacz łańcuszka. Czy to prawda że po przebiego 46000km nie ma co go wymieniać?

 

Napinasz - zbyt mocne słowo :icon_mrgreen: Sprężynka raczej :icon_mrgreen:

Moja miała 80 tys i nie wymieniany łańcuszek i napinacz - sprężynkę :banghead:

Virago ma pancerny rozrzad.

Wymieniasz dopiero jak bedzie go słychać.

Możesz odkręcic okrągły dekielek z boku głowicy i zobaczysz jak łańcuch przylega do prowadnicy i czy nie ma luzu.

 

Karnik i cykanie - kupic nowy zestaw naprawczy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...