Skocz do zawartości

CBR 600 F4 Gaśnie na wysokich obrotach :(


matttic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na początku chciałem zaznaczyć że jestem laikiem i tyle co zakupiłem mój pierwszy motorek - to mój pierwszy post na tym forum i jestem świeżo upieczonym motocyklistą wiec liczę na wyrozumiałość kolegów....Po kilku miesiącach bezproblemowego kożystania z mojej maszynki zdażył mi sie problem którego ne potrafie rozwiązać..

Otóż ostatnio umyłem moją Hondę bo po jeździe w deszczu sie zabrudziła i po tym kosmetycznym zabiegu zaczęła sie dziwnie zachowywać ... mianowicie gaśnie mi przy wysokich obrotach w czasie jazdy i odpala tylko na ssaniu W czasie postoju odpala normalnie ale w czasie jazdy przy wyższych obrotach normalnie mi gaśnie tak jak by nie było paliwa w układzie zasilania Od mycia mineło 3 dni i dalej to samo..

 

Co mam zrobić??

 

Kolega radził mi zostawić ze 2 litry w baku i dolać 100ml denaturatu że niby on zmiesza sie z woda która mogła sie dostać do paliwa i gaźników i że taka mieszanka się przepali...

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega radził można spróbowac.

Miałem tak samo po jazdach w ostrym deszczu, ja natomiast rozgrzałem moto i ostro przepałowałem i sam wyciągnął wode.

 

Ewentualnie jeżeli nie pomoże posprawdzaj kable zapłonowe oraz swiece z filtrem powietrza gdyż tam też mogła zgromadzić się woda.

Edytowane przez gutek_rapier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze różnie ... kolega chciał sprawdzić zrobił z 5 kilometrów po mieście i chodził dobrze... potem jeździłem po mieście i było spoko... wyjechałem poza miasto zacząłem wyprzedzać samochód na prostej i tak przy 7-8 tysiącach zaczęło go mulić redukcja i buuuuuu zdycha sprzęgło i zgasł...

Edytowane przez matttic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bankowo za malo powietrza dostaje, elektryka ok

 

wyjmi calkiem filtr powietrza i przeciagnij go bez niego + jakas dobra benzynka albo ulepszacz typu denaturat jak Ci nie szkoda :D :D

 

jak nie przepali to jakis syf musial sie dostac i grzebanie w gaznikach ...

 

choc moim zdaniem wina jest po stronie filtra powietrza ....

Edytowane przez squod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak gaźniki u Ciebie ale u mnie dysza ssania była wyżej niz dysza główna i dlatego palił tylko na ssaniu bo zasysał wode główną a ssania benzynkę. Dolej tak jak kolega mówił jakiegoś specyfika do czyszczenia gaźników lub denaturatu i ostro go przykatuj powinno ustąpić jeżeli nie to zajrzyj w te rzeczy które wypisałem powyżej.

Edytowane przez gutek_rapier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko tylko powiedz jak to szybko spuścić i jakie proporcje zachować żeby silnika nie uszkodzić.. i po czym poznam ze filtr powietrza nadaje sie do wyrzucenia??

Benzyna raczej Ok bo tankuje tylko na Orlenie

Edytowane przez matttic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemusisz spuszczać wystarczy że dolejesz tego denaturatu lub specyfiku.

Silnika nie uszkodzisz. na 1 literek wachy nalej około 50ml denaturatu jeżeli go chcesz zastosować.

Filtra dokładnie ocenić nie można powinno sie go wymieniać co jakiś czas lub jezeli jest gąbkowy wyprać i nasączyć olejem.

Jeżeli jest zakurzony kwalifikuje się raczej do wymiany(papierowy).

Edytowane przez gutek_rapier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej byłoby odkręcić śruby pod komorami pływaków i wylać tamtędy wodę ?

Silnik F4 to nie ŻUK i nie powinien pracować na mieszankach łatwopalnych.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...