Skocz do zawartości

Żegnaj Gienia świat sie zmienia czyli czas na inne moto


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poniewaz istnieje szansa ze za kilka dni sprzedam swoj motor XTZ 660 i mam juz upatrzona TTR 600 z 98 roku.

 

Co myslicie o takim motorku jakie wady, na co musze uwazac w terenie po takiej przesiadce (czy bedzie ciezko itp).

Bardzo wazna kwestia dla mnie przy wyborze enduro jest pasazer ,czy ttr 600 jest dwuosobowa?

Moze cos innego polecacie tak do 10 tys, czytalem artykuł w ( http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56426,2792931.html ) i z tego co tu pisza to prawie idealna maszyna.

A jak wyglada ekspolatacja , co ile wymiany podczas jazdy w terenie ( 2 tys ?? ) ile pali itp,

czy latwo z gazu ja na kolo postawic, co czesto sie psuje.

 

Na co mam szczegolnie zwracac uwage przy zakupie ( zeby nie kupic bubla)

 

Prosze o odpowiedzi tych co mieli do czynienia z TTR 600

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dwuosobowa ale pasażer ma przejabne :crossy: wysoko i twardo.

 

na co zwacać uwage hmm

 

silnik: po rozgrzaniu ma chodzić cicho i pewnie. niech druga osoba luka jak jej dasz po dupie nie powinna kopcic, zresztą to podobny silnik jak Twój to raczj masz jasność

 

lampa: może być nie oryginalna bo oryginalne tochujnia z grzybnia i odpadają.

 

zawias przedni: czy nie cieknie czy lagi proste itp

 

zawias tylny: czy nie ma luzu na wahaczu i dzwigienkach i czy amor sie nie poci

 

koło: czy proste czy wszsytkie szprychy i łożyska

 

jak idzie na kolo to sie trudno wypowiedzieć bo to jest zależne od przełożeń, jak ma przyczepność to idzie ;]

 

pytaj :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak tam ekspolatacja ??

Ile powinna brac oleju ( jazda w terenie), ile pali ?

Jak szybko zuzywa ci sie naped (wiem ze to zalezy do jazdy ale jak to u was wyglada) ?

 

Czy TTR 600 z 98 rozni sie czyms od TTR 600 2000 glownie chodzi o wage. Wyczytalem ze ma wazyc ok 130 kg a ten wersje z akumulatorem 140 kg ( to chyba TT 600 RE ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj na kopajke bo są bardziej uterenowione :biggrin:

 

zuzycie oleju hmm niewiem bo mam nowy tłok i oleum nie znika :P

 

naped mam dida + sun costam oczywiscie oring i jak naraxie zajmuje sie jedyniem czyszczeniem.

 

a wachy pali od 4,5 do powiedzmy 8-9 zalezy gdzie i kiedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych aukcjach na allegro piszą " Dla mnie zdecydowanie za mocny itp " lub "Yamaha wypusicila motor za ciezki w teren i za mocny na ulice" czy w przypadku przesiadki Z mojej krowy bedzie ostro opanowac TTr czy takie opinie to jakies pierdolenie?

Jak zachowuje sie na trasie np przy pokonywaniu 200 km , jaka jest mniej więcej prędkość przelotowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie przełożenia ze max to okolo 120 :clap: coś za coś ale moto smiga w terenie.

 

co do mocy imo jest idealnie z moimi przełożeniami w mieście zapie**ala jak głupie :smile: a w terenie ora az miło. Po przesiadce z xtx siadziesz na wysoki chudy rower i z bardzo dobrymi hamulcami i zawieszeniem. Waga jest spora ale chyba i tak najmniejsza ze spokojnych 600, silniczek przynajmniej mój w niczym nie jest podobny do xt! ciagnie jakoś tak wyżej i inaczej

 

 

zbierajac te wypociny bedzie Pan zadowolony :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wypowiedzi . Zobacze jak wyjdzie wszystko ok to dam znac jakie widze roznice.

Nie chce niszczyc XTZ 660 w terenie bo szkoda motorka komus moze dlugo sluzyc wiem tez ze kiedys przyjdzie czas na Africe Twin , a narazie chce posigac z mysla ze w razie wywrotki nie polamie kupy plastku :icon_biggrin:.

 

Jeszcze raz i pozdrawiam , jestes z Lubilna moze kiedys podajde tam na TTR ... :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...